Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek erről mi a véleményetek...

Nektek erről mi a véleményetek? (linkkel)

Figyelt kérdés

[link]


Én egy husky tulaj vagyok, de nem igazán értem, hogy aki husky-t akar, de nem akarja annak a tulajdonságait, akkor az mégis mit akar? A husky az egy egyéniség, ilyen szerintem kevés van(bár, lehet én vagyok túl elfogult) szerintem amúgy eléggé hülyén néz ki ez a kutya...

Vélemények?


2013. jan. 26. 18:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

öhm... nem utánoztál...a huskyt nem 20 éve tenyésztették ki...

azért, mert te nem tudsz kutyát nevelni, azért nem kell feltételezni, hogy más se tud...az én huskym nem voyít, és nem rosszalkodik, mert meg van nevelve...

amúgy, ha már így le lett osztva az, hogy engedelmességije van... kíváncsi lennék, én a te kutyádra...mert az, hogy nem bírtatok a szánhúzókkal mit kezdeni, az a ti bajotok.

És, igenis hülyeség kitenyészteni a 200. fajtát, mert van, aki elkezdi, félúton abba hagyja, és van egy csomó selejt kutyája, akik mehetnek, ahova tudnak... nem egy ilyenről hallottam már...

meg, a meglevő kutya fajták között nincs olyan , amelyiknek a jelleme nem passzolna egy emberhez... ezért felesleges... inkább próbálják megóvni a már meglévőknek a tisztaságát, mint hogy elkezdjenek kísérletezgetni.

2013. jan. 26. 19:31
 12/21 anonim ***** válasza:
40%

Haha a személyeskedés mindig szánalmas xD Honnan is vetted, hogy én nem tudok kutyát nevelni? xD Ha már a vizsgáknál tartunk, akkor csak annyit mondok, hogy már ha csak az egyik kutyámat vesszük több vizsgája van mint a tiédnek valaha is lesz... Erről ennyit. Ha nem tudsz olvasni, az a te bajod, csak utánoztalak, és szereotípiákról beszéltem. Nincs huskym szerencsére ha nem tűnt volna fel.

Jó hogy nem már irtsunk ki mindent újdonsült fajtát, vagy amelyik nem ér térd fölé! Mit fáj az neked, hogy milyen kutyafajták vannak? Ki vagy te, hogy itélkezz felettük? Lehet nem szeretni őket, de azt meg megtarthatod magadnak, az csupán ízlés kérdése.

2013. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
Ja és: egyszer minden fajta új volt. A drágalátos huskyd is. Ha így álltak volna hozzá, akkor azt sem alakult volna ki meg a többi sem.
2013. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

ácsika... azért ne forgasd ki a szavaimat... nem én kezdtem el személyeskedni...hanem sajnos lesüllyedtem egy szintre...igazad van, nem kellett volna... na de azért túlzásokba se essünk már...egy szóval nem írtam, és nem is utaltam olyanra,hogy le a sok új kutyával... sőt, a kis méretűekkel sincs bajom, mivel a huskym mellett van egy spiccem, és egy német juhász-roti mixem is. Mindegyikkel versenyre járok, a keverékek örökbefogadottak.

És még mindig tartom magam a véleményemhez, hogy nem kell több kutyafajta, mert már így is többlet van a kutyákból... ahelyett, hogy itt neki állnak(többnyire a szaporítók) kísérletezgetni, annak az esetek több mint felében kudarc a vége, és van egy csomó selejt kutya, akik majd mennek a menhelyre, vagy a sintértelepre.

Azt nem mondtad(szintén nem tudom, hogy honnan szülted...talán magadból indulsz ki) hogy nem lehet őket szeretni, kifejeztem ezzel kapcsolatos nemtetszésemet, kitettem egy kérdést, mert kíváncsi voltam arra, hogy ki mit gondol, és érdekes módon, akiknek nem tetszik le lettek pontozva...De, ha már te ennyire pártolod a kísérletezgetést(csak hogy én is kiforgassam a te szavaid) akkor menj el egy menhelyre, és nézz szét, sok kutya van azért ott, mert kíváncsiak voltak rá, hogy na ezekből mi lesz. azon szerencsésebb kutyák, akikből lesz is valami(lásd Klee kai) azért vannak jobb helyzetben, mert egy olyan fajtából próbálnak alkotni, ami eredetileg egészségesebb, és szebb.

De ne menjünk a kísérletezgetésekkel kapcsolatban messzire, valaki a napokban kiírt ide egy kérdést, hogy mi a vélemény a chorkiról?

Ez is jópofa szerinted? hagy csinálja, hétha nagy szerencse árán nem lesznek genetikai roncs kutyák, és talán 20 év múlva kapunk egy új kutyafajtát... ezaz....

2013. jan. 26. 19:51
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Mintha valami csivava/róka/husky féle lenne a kis csóri.

Azt mondanám rá hogy egy kis félszerzet :)

Bár nekem nem tetszik, kicsi és nyomi.

Egy huskyhoz hozzá tartozik az aktív jelleme is, megértem hogy valakinek ez sok, de maga a kutya kinézete mégis kéne.

Bár sajnos ez a kis valami nem egy husky.

Bár akinek tényleg ez a fajta kell, az megbirkózik a szokásaival is.

2013. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%
Lehet hogy Neked az a véleményed, hogy nem kell több fajta, de él még rajtad kívül közel hétmilliárd ember ezen a bolygón, ezenkívül a Te döntésedtől függetlenül a világ forog, az élet megy tovább, fajok halnak ki és fajták alakulnak, ez már csak így lesz míg világ a világ, ha fel vagy háborodva, ha nem.
2013. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Sajnos az ember jó dolgában sok felesleges dolgot csinál,ilyen ez a kutya is de van akinek tettszik.Akinek nem tetszik ne nézzen rá.De máris beszélünk róla ez aztán a reklám!
2013. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%
Azt azért hozzá tenném a törpe pinschert hamarabb kitenyésztették, mint a dobermannt (1890 -ben hozta létre), csak akkor a törpe pinschert őz pinscher-nek nevezték. Dobermann úr meg, ennél sokkal nagyobb erősebb kutyát szeretett volna, ami megvédi őt.
2013. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
Akkor szerintem szidjuk a dobermannt, mert lemásolták az őz pincsert! :)
2013. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs ezzel gond, egy másik fajta.

Tegyük fel, hogy valakinek nagyon tetszenek a husky-k, a jellemük is. Viszont egy nem túl nagy lakásban lakik, így nem tudná bevállalni. Viszont egy ilyen picikét már igen. Szerintem abszolút van értelme.

2013. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!