Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten melyik kutyasuliban...

Budapesten melyik kutyasuliban foglalkoznak problémás kutyákkal?

Figyelt kérdés

És milyenen az árak?

Van egy kutyám, aki picit "megzakkant". Menhelyes kutyus volt, de még nagyon pici volt, amikor elhoztam. Szépen ment minden, hamar megtanulta az alapdolgokat, de....

Nemrég történt egy incidens, és azóta nem bírok vele.

Néhány hete "ránktámadt" egy 3 tagú kóbor kutyafalka. Csóri kutya idáig is tele volt mindenféle félszekkel, ez még jobban rátett a dolgokra.

Én is megijedtem, mert a város szélén lakunk és a mezőről jöttek ugatva, hörögve a kutyák, időnkként megálltak és olyan "mindjárt széttéplek" tekintettel figyeltek, majd megint hörögve futottak vagy osontak felénk (mint amikor az oroszlán készül leteríteni a prédát). Már nagyon közel voltak. Mázlink volt, mert jött egy autós, aki látta, hogy mi történik és a kutyák felé hajtott az autóval és közben nyomta a dudát meg rájuk villogott, így elmentek, azóta sem láttam őket.

Csóri kutya úgy megijedt, bepisilt, sírt. :(

Azóta a kutya kifordult magából. Nagy nehézségek árán lehet csak sétálni vinni. Mikor ráadom a pórázt, összevissza tépi az első 50 méteren, majd elkezd húzni, de olyan módon, hogy múltkor azt hittem leszakad a csuklóm. Hiába minden. A jutifalat csak akkor jó, ha húsból van és tudom adagolni olyan gyorsan, mint a 100 tagú cigányzenekar. Pórázrántás, irányváltás sem válik be.

Elkezdett kiszökni a kapun (már amikor nyitva van és mennék vhova), nem megy messze, csak 3 házzal arrébb lévő 2 kutyát hergeli, vagy szembe megy be a temetőbe. Nagyon nehéz visszacsalni.

Hirtelen elkezdett már megint ugrálni. Pedig nagyon sok munkám volt benne, hogy leneveljem róla.

Még kölyök kategóriába tartozik. 7 hónapos szuka, nem kistestű, 18-20 kiló. Amikor ugrál, akkor lazán a mellső lábaival mellbe lök engem (165 cm vagyok).

És a legrosszabb az egészben, hogy a férjemtől csak a leoltásokat kapom, hogy mennyire mellényúltam, amikor kihoztam a gyepiről, meg hogy nem tudja hogy milyen keverék, de csak a negatív tulajdonságokat hozta. Meg neki csak annyiból áll a kutya, hogy ül, fekszik, ne nyalj, helyedre, hasvakarás. :( Pedig ez nem igaz, mert nagyon is okos-értelmes a blöki, csak hát hiába mondom, hogy neki is foglalkozni kéne vele... Csak nem képzelem, hogy miután kidolgozza a belét még nekiáll kutyát sétáltatni vagy gyakorolni vele? Én úgyis itthon vagyok, az időmbe igazán beleférne, hogy megneveljem a kutyát. :(


Na mindegy. rájöttem, hogy egyedül ezekkel a problémákkal nem tudok mit kezdeni.

Tudtok kutyasulit ajánlani? Igaz, nem Bp-n lakunk, de egy héten egyszer megtudom oldani a bejárást.


2013. jan. 27. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Népszigeti vagy Őrmező szakembereit ajánlanám, merem állítani, hogy az egész országban a legjobbak problémás kutyák terén. Az áraik viszonylag magasak, de valóban szakértelmet kapsz cserébe. Hívd fel őkt bátran!

2013. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hát, amit olvastam a honlapon, tényleg húzós ár, de megpróbálok rá gyűjteni.

Addig is... szerinted jó ötlet volna a Neked ugatok c. könyv?

2013. jan. 27. 12:21
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

A Cerbi suliban(Cerberos).A XVI.kerületben vannak,Őrs Vezér tértől busszal is könnyű elérni.Nagyon sok problémás kutya életét megmentették már azzal,hogy átnevelték.

És sok gazdit tanítottak meg arra,hogyan kezelje a kutya viselkedési problémáit.

Az én pánikbeteg,túl domináns kutyámat is Cerbiék hozták rendbe.

2013. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Neked ugatok könyv nagyon jó, ha elküldöd priviben az e-mailcímed, elküldöm neked pdf-ben. Meg tudok egy előadást linkelni a suli alapítójával youtube-ról, ott valamelyest beleláthatsz abba, hogy hogy működnek a dolgok.
2013. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A Rákoscsabai, Népszigeti, Őrmezői kutyaiskolákat ajánlom én is. Remek szakemberek, terápiás oktatók vannak mind a három iskolában, akik már sokat láttak és sok félős, agresszív, más viselkedés zavarral küszködő kutyán segítettek már.
2013. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
tükörsulik! :) megérik azt a rakat pénzt, amibe kerülnek, hidd el.
2013. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Na, megint kilátásban van a Tükör-suli-, és a Cerberos-suli hívőinek egymásnak feszülése. :D

(persze nem célom, de ez valahogy örök vita)


Amúgy én maximálisan a Cerberos mellett teszem le a voksomat.(tény, hogy amit az én kutyámnál sikerült elcseszni a Népszigeten azt a Cerbi sok-sok melóval, de helyrehozta)


Szóval Cerbi. Van máshol is iskolájuk, nem csak Budapesten, itt a honlapjuk: [link]


A férjed pedig sajnos nagyon rosszul áll a dologhoz, hiszen az egyik legcsodásabb dolog a világon amit az ember tehet "miután kidolgozza a belét is", hogy kutyázik egy jót.

Nem tartom kizártnak, hogy nemsokára a kutyus átnéz rajta és levegőnek fogja nézni a férjedet és egyedül csak Rád fog hallgatni.

2013. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Én nem látom, hogy bárki egymásnak feszült volna a válaszolók közül, te vagy az első kommentelő, aki az általa kevésbé preferált iskolára megjegyzést tesz. Pont hogy mindenki leírta a véleményét, és ennyi.
2013. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos be kell látnom, hiába akartuk mindketten a kutyát.... egyedül választottam.

Nincs más választásom, mivel hogy én vagyok itthon.... az izületi fájdalmaimmal meg a vacak vérnyomásommal.... nekem kell megnevelni a kutyát és sétáltatnom.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de nem is bánnám, ha a kutya csak rám hallgatna.


Délután néztem sok videót, olvastam egy keveset a tükörsulikról. Megpróbáltam okosodni.


Amíg nem jön össze egy kisebb összeg kutyasulira, addig maradok a netnél, a könyvnél meg a klikkernél. El is felejtettem már hogy hol van, véletlenül akadtam rá. És ma megtanultunk pacsizni! :D Nem megy még olyan tökéletesen, mint a nagykönyvben, de nagyon élvezi a kutya is a tanulást, meg a jutifalatokat :D

2013. jan. 27. 22:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy látom nagyon hasonló cipőben járunk nekem is 7 hónapos a kutyám szintén 18kg teljesen neveletlen és félelemből harapos párom hasonló kép áll hozzá mint a tiéd de én csak 158cm vagyok :) Alfa kutyaiskolába járunk szocializációra ami ingyenes. Már javult a nálunk a helyzet heti egy alkalommal megyünk kapunk mindig házi feladatot is. 4 alkalommal voltunk már és a kutya ahogy megyünk a suli felé már megismeri és örül ezért tanfolyamra is fogunk járni.

Örökbefogadott kutyusoknak kedvezményük van, nézd meg [link]

2013. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!