Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszak a kutyáink. Mit...

Rosszak a kutyáink. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Két (felnőtt) fiú kutyánk van, és szerintem neveletlenek és nehezen kezelhető kutyusokról van szó. Hivatalosan nem az enyémek, hanem mamám a gazdájuk de együtt élünk. A mamám foglalkozik velük többnyire. A problémák a következők:

- állandó ugatás, bent a házban. Gyakorlatialg bármi miatt képesek rázendíteni. Ugatnak ha a szomszédot meghallják, ugatnak ha a mamám feláll és menni akar valahová, ugatnak ha hülyéskedni van kedvük, stb.

- nem akarnak enni, ha eléjük rakjuk a tányért beleszagolnak és ott hagyják. Volt olyan, hogy kézből voltak csak hajlandóak kajálni. Az egyik kutyus direkt a sajátjából nem eszik, és lesi a többi állattól mikor tud lopni.

- meg van nekik tiltva, hogy a házon belül egy bizonyos területre menjenek. Már hetek óta rájuk szólunk, de még mindig áthágják a szabályt (el van kerítve az a rész, de ki tudják nyitni)

- néha morognak egymásra féltékenységből (mamám, étel)

- az egyikük nagyon félénk, csak rá kell nézni és már megy is el. Ő egy percet sem bír eltölteni a mamám nélkül, egész nap követi mindenhová.

- ha jön valaki ugatnak, felugrálnak


2013. jan. 27. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Iskolapéldái vagytok mit jelent amikor a kutya a falkavezér.

Mivel olyan részletesen ahogy előttem már okosabbak leírták úgyse tudnám elmondani, pláne nem 2 mondatban, így

parancsolj:

*****

olvass és okosodj és sok sikert, kitartást és következetességet!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg profi segítséget nem tudnátok házhoz hívni?

Az ugatásról mindig le kell őket tiltani. A kaját 10 percig lent hagyjátok ha addig nem eszik meg oké, majd holnap kapnak enni. Nem szabad hogy egész nap előttük legyen az étel. Nyugi simán ki bírnak 3 napot is kaja nélkül de meglátjátok hogy nem fognak finnyázni 2-3 nap után. Ha az egyik eleszi a másik elől akkor el kell őket különíteni evés közben.

De az összes problémára a megoldást nehéz lenni így, itt elmagyarázni. És ezek csak tüneti kezelések. Falkavezérséggel mi van?

2013. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha valóban változtatni akartok a helyzeten és ezért tenni is képesek vagytok, olvassátok el a linkelt könyvet a nagyival együtt, mert ehhez az ő közreműködése is szükséges, egyedül nem fogsz tudni változtatni rajtuk.
2013. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Hű, azt még elfelejtettem hozzá tenni az egyik Shih-Tzu, a másik kistermetű keverék.


Én a "szomszéd lány" vagyok nekik szerintem, a mamámmal vannak sülve-főve. Nem tudom mit szólnának,ha egyszer én kezdenék el irányítani. Annyit még, hogy egyszer láttam, hogy mamám jelenlétében az egyik hágó mozdulatokat próbált a macskán, és úgy tudom, ez nem jó jel, gazda előtt nem szabadna ilyet csinálni.

2013. jan. 27. 12:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2013. jan. 27. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!