Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hónapos kan Kaukázus...

Van egy 9 hónapos kan Kaukázusim, aki 2 hete molesztálja a 3 éves szintén kan pulit. Ez normális, vagy elmúlik kis idővel?

Figyelt kérdés
Amíg kicsi volt a kau. nem volt semmi probléma a puli volt a falkavezér meg torolt mindenféle engedetlenséget. Nem tudom miért, de az utóbbi időben a kau rámászik mint ha szuka lenne és szegény csak menekülni próbál és nem harcol ellene csak akkor merészkedik elő ha be van zárva a kau. Meddig fog tartani ez az időszak, vagy ferde hajlamú a kutya?
2013. jan. 27. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ferde hajlamú kutya! Ez dominancia, a kau így mutatja meg a puli felé is és főleg felétek, hogy ő a domináns egyed. Bizony, ez nektek, a gazdáknak szól első sorban! Ez hatalmas tiszteletlenség felétek és azzal, hogy hagyjátok, egyre inkább csúsztok le a szemében, egyre kevesebb tekintélyetek lesz előtte.

Addig fog ez tartani, amíg ti hagyjátok. Ha felnőtök a helyzethez és elkezditek végre megfelelően nevelni a kaut, el fog múlni ez a gond is és sok más, ennél súlyosabb problémát előztök meg.

2013. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ti ezt szó nélkül hagyjátok? Már az első pillanatban le kellett volna állítani, mert a következők ti lesztek.....
2013. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerinted mit kell tenni? Szóljak rá vagy zárjam el egymástól őket? Milyen problémát okozhat ez a későbbiekben?
2013. jan. 27. 16:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, szólj rá erélyesen. Ki a főnök te vagy ő? Azaz már tudom a választ: Ő. Legyél te a falkavezér ne engedd neki az ellenszegülést. Most kezd kamaszodni, ez csak rosszabb lesz, ha nem tudod mit csinálj....
2013. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ilyen hozzáértéssel kutyát tartani?Már bocsánat. A puli a volt a falkavezér? Hát hármótok közül neked kéne a falkavezérnek lenni. Ahogy előttem is írták ez nem ferdehajlam hisz kutyáknál nincs ilyen. Max. fedezéshiányból kezdi dugni a kan a kant. De ez más tészta. A kau így fejezi ki hogy ő dominál kettőjük sőt hármatok között. Ezt ugyanis a te jelenlétedben nem csinálhatja.Te vagy a vezér. üvötsd le a fejét ha megpróbálja. Ha nem hallgat rád- mert gondolom nem fog- akkor pedig kapd el a grabancát, és AZONNAL zárd be. Ha ezt hagyod neki legközelebb a te barlangodba próbál majd bemászni. Már boccs.Később akár meg is támadhat és hát nem lesz kis darab ;)
2013. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, ezek szerint muszáj úgymond testi fenyítést alkalmaznom? Amikor olvasgattam a fajtáról azt írták hogy nem szabad bántani vagy erőszakot alkalmazni. Bár volt rá példa hogy kihozott a sodromból, amikor elrágta az elektromos fűnyírónak a vezetékét. Azt keményen megtoroltam, elővettem a lapátot és kettőt a hátára vágtam. Érdekes volt a szitu, mert az első ütésnél még morgott, a másodiknál már menekült. Nem töröm meg a jellemét vagy nem fog félni az idegenektől ha bántom? Mert azért szeretném ha házőrző lenne belőle.
2013. jan. 27. 17:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel ezt a mértékű szemtelenséget hagytátok, ezért más, kisebb-nagyobb pofátlanságokat is csinált biztos a kau, aminek vagy nem tulajdonítottatok jelentőséget vagy észre sem vettétek. Vagyis a tekintélyeteket elveszítettétek már. Ha nem hozzátok helyre a kapcsolatotokat, lehet még bármi: bevédi az ételét; helyét; játékát; privát területét, nem tudjátok majd megfékezni, ez szokott lenni az egyik legkomolyabb gond, mikor a kutya dönti el, kit enged be és kit nem. Egygazdás fajta, volt már rá sok példa, hogy a kau, moszkvai nekiment a gazdája feleségének, a felnőtt gyerekeknek, elmorogta a kisgyerekeket, stb. Egy ilyen kutya brutális fegyver lesz a hozzá nem értők kezében! Csak ezt sok felelőtlen ember nem képes felfogni! Ezért ha csak nem tudjátok, hogyan kell nevelni (márpedig nem tudjátok), akkor vagy keressetek egy megfelelő gazdát vagy egy jó kutyaiskolát, ahol kifejezetten problémákkal is foglalkoznak.
2013. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az 5. vagyok. Kimondta hogy alkalmazz testi fenyítést?

Egyáltalán nem szabad ütni. ilyen baromságot.. Ha rosszat csinál KAPD EL A GRABANCÁNÁL! szó szerint. Az anyaállat is így bünteti a kölykeit. Ezt büntetésnek fogja felfogni. Az hogy elrágta a kábelt és megverted a lehető legnagyobb baromság. Ha mindenáron verni akarod a kutyádat, akkor legalább akkor csináld amikor rosszat tesz és ne 1 -2 perccel később. Mert gondolom az volt hogy a kutya megrágta a kábelt, te rajtakaptad, odahívtad, elővetted az ásót és durr..Ebből ő nem ért semmit nem tudja miért kapott verést...szóval ezt hanyagoljuk. Pontosan akkor büntess amikor rosszat csinál mert pl ha odahívod magadhoz és akkor bünteted, azt hiszi azért kapott egyet mert odament hozzád. A kutyák NEM gondolatolvasók. Boccs ha kicsit bunkón fogalmaztam de így nem lehet kutyát nevelni. MINDEN JÓT :)

2013. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!