Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a kutyámnak, hogy ha megunná egyszerűen ne fusson haza?

Figyelt kérdés
Ma is három autó előtt futott át,csak a szerencsén múlott,hogy a kutyát nem ütötték el.
2013. jan. 27. 16:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
póráz??
2013. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
N
2013. jan. 27. 17:06
 3/17 anonim ***** válasza:
B
2013. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
tanítom neki,hogy szabadon is mozoghasson.amíg szeretne szaglászni addig hallgat rám,de ha megunna akkor egyszerűen hazafut.
2013. jan. 27. 17:08
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Előtte inkább az alapokat tanítsd meg neki úgy, hogy hallgason is rá mikor mondod neki. /itt gondolok a gyere ide, marad, ül-re/ Amíg ezekre nem hallgat jól /tehát 10ből 10szer/ addig nem szabad elengedni kerten kívül.
2013. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

tanítsd bakker oké rendben van de ne olyan helyen ahol egy szem kocsi is elhaladhat!!

Kiráz a hideg ha belegondolok.

Vidd el egy kutyafuttatóhoz,rétre,panelok közé,mindegy csak vigyázz rá ha akarod hogy még holnap is láthasd! Ez életveszély amit csinálsz!

2013. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
eddig a kutyámat flexi pórázzal sétáltattam mindenki azt mondta,hogy nem jó,ezért áttértem a rövid pórázra,de így nem tud mozogni ezért elengedtem.itthon meg kint is hallgat addig a hozzámra,amíg haza nem akar menni.
2013. jan. 27. 17:16
 8/17 anonim ***** válasza:

Én sípot szoktam használni. Bármilyen síp megteszi, a kutyasíp is és a hagyományos hangos síp is. Először a kertben kell vele gyakorolni. Aztán kint is, mindenhol. Szinte mindig odajön hozzám. Rövid idő alatt megtanítható.

Én úgy csináltam, h sípoltam egyet-jutalomfalat. S/J kb 10x. Aztán mindig távolodom, mindig messzebb vagyok és amikor sípolok odajön. Most már akkor is odajön, ha valami nagyon érdekes van. Ha ezt megtanítod neki ami kb 1 hét napi 1 óra gyakorlással akkor mikor megunta a sétát, odahívod, megjutalmazod és gyorsan rárakod a pórázt és mehettek haza. Fontos, h csak úgy spontán is hívd oda néha, nehogy azt higgye, hogy csak azért hívod oda, h megköthesd, mert később nem fog odajönni. Én kutyám még kölyök, nagyon kajla és működik nála. Sok sikert!

2013. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nagyon okos szót fogad,de ha megunja a sétát,akkor egyszerűen hazafut.
2013. jan. 27. 17:19
 10/17 A kérdező kommentje:
lakásban hallgat rám,bekerített hely nincs.kint is hallgat még meg nem unja.nem látszik,hogy mikor unja meg semmi előjele sincs
2013. jan. 27. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!