Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kiállítási szőröket...

Milyen kiállítási szőröket szoktak nyírni a kutyáknak?

Figyelt kérdés

Ezeknek milyen elnevezésük van?


A választ előre is köszönöm, bár, lehet értelmetlen lett, ez esetben kérlek szóljatok!



#kutya #kiállítási szőrzet
2013. jan. 27. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fajtánként változó. De szerint elnevezése nincs a fazonoknak:) Én legalábbis első alkalommal fotót vittem a kutyakozmetikusnak, hogy pontosan tudja, milyenre szeretném nyíratni.
2013. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Érdekes. Nem régiben egy "kutyaszakértő" feltette nekem ugyan ezt a kérdést. Őszintén nem bírtam rá válaszolni, elnevezéseket mondani. /:


Köszönöm kedves 1. válaszoló!

2013. jan. 27. 17:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy milyen fajtáról van szó.
2013. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tegyük fel egy Shetlandi Juhászkutyáról van szó, nekik milyen szőrzetet nyírnak kiállításra? (Nagyából tudom a választ, de kíváncsi vagyok biztosra tudom-e. :) )
2013. jan. 27. 18:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mondjuk nem vagyok jártas a kiállítások világában, de szerintem a sheltie-t egyáltalán nem szokták nyírni, max fürdetés, fésülés, és annyi.

Vagy legalábbis ha a Westminster Kennel Club Dog Show-n így néznek ki, akkor szerintem arra máshol sincs más fazon követelmény:)

[link]

[link]

2013. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A sheltiet szigorúan tilos nyírni a mancsok és a fül mögötti szőr kivételével, szóval ennek aztán keresheted a nevét...
2013. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Sheltie esetén az se mindegy hova nevezed... ha angol bíróhoz nevezel olyan kutyát amit láthatóan körbenyírtak akkor kitesz a ringből :D Alap nyírás a sheltienél a fül mögötti puha szőr nyírás (vagy inkább tépkedése mert úgy sokkal egyenletesebb lesz a hatás), a mancsok megnyírása és a csánk nyírása... ennyi amit elvben meg kell csinálni. Gyakorlatilag én a sheltieket, coliekat meglehetősen alaposan körbe szoktam nyírni, nem amerikai stílusban mert az itthon nagyon nem szeretik de azért 3-4 órát eltudok velük lenni, majd a végén úgy kell kinéznie mintha egy nyisszantást se tett volna az ember :)
2013. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
* colliekat
2013. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
jaj Theia... szerinted ezt ki tartja be? ma már a professzionális show grooming jelen van a fajtában főleg a nagy európai kiállításokon... sőt egyre többen nyírnak amerikai stílusban is ami még durvább mint pl az a köztes stílus amit sokan itthon csinálnak.
2013. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szigorúan tilos nyírni a sheltie-t is és a collie-t is (a mancsokat és füleket tény, hogy szoktuk). De mi az, hogy ki tartja ezt be? Kőkemény szankciókat kéne bevezetni azokkal szemben, akik nem tartják be... Miért kéne uszkárt csinálni belőlük? Merthogy az lesz belőlük. Most még csak itt-ott nyirkálunk kicsit, aztán az lesz a vége, hogy közük nem lesz a természetességhez...
2013. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!