Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell viselkedni, ha...

Hogyan kell viselkedni, ha sétáltatás közben kóbor/elszökött kutyákba botlunk? Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Egyszer, régebben, 8-9 éves koromban sétáltattuk a barátnőm tacskó keverékét, aki mellesleg egy nagyon okos, jól szocializált, barátságos kutyus volt. Tehát sétáltattuk, nálam volt a póráz. Hirtelen kiugrott egy bokorból(?) egy kóbor, vagy otthonról elszökött kutya, és megtámadott minket. Jobban mondva csak ugatott, rohant felénk, és felugrált rám, szerencsére harapni nem harapott. A barátnőm elfutott, és otthagyott engem a kutyájával (emiatt össze is vesztünk, mert szerintem nagy felelőtlenség elhagyni a saját állatunkat, mikor veszélyben van), én meg nagyon megijedtem, és csak arra gondoltam, hogy megvédjem a blökit, ezért felkaptam, és magamhoz szorítottam, és úgy forgolódtam, hogy az agresszív kutya mindig a hátam mögött legyen, hogy ezáltal ne tudjon belekapni a tacsiba, és inkább engem harapjon meg. Közben vinnyogtam, kiabálni akartam, de inkább visítás lehetett. Tisztára rettegtem, és az idegességem, félelmem átragadt a tacsira, és a mindig barátságos, légynek sem ártó kutyusból hirtelen egy reszkető, remegő, magából kikelt a kóborhoz hasonló agresszív kutya lett, szintén ugatott, és úgy fickándozott, hogy alig bírtam megtartani. Végülis egy bácsi kisietett az utcára, mikor észrevette, hogy mi történik, és elüldözte a kóbort, ezért nem ugrott ki a kezemből a tacskó, de feltehetőleg, ha kiugrott volna, egymásnak esett volna a másik kutyával.

Most nekem is van egy saját, egyelőre még kölyökkutyám, és az volna a kérdésem, hogy mi a helyes viselkedés, mit kell csinálni, ha találkozunk séta közben egy kóbor/otthonról elszökött kutyával? És ha a kérdéses kutya még agresszív is?

Ebbe belegondolni is borzalmas, de mit kell tenni, ha esetleg össze is verekednek a kutyák?

Köszönöm előre is a válaszokat:)

(13/L)



2013. jan. 27. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Hasonlo helyzetben en is felveszem a sajat kutyam (6kg). Ha kistestu kutyad van mast nem is lehet tenni, ha osszeverekednek a kisebb biztos porul jar. Egyesek majd irjak hogy nehogy felvedd mert csak megszaglassza, stb, regen en is elhittem, amig meg nem jartam, es alig tudtam kirangatni a kutyam egy masik (szerencsere nem nagytestu) kutya szajabol. Sajnos olyanrol is hallottam hogy mar nem lehetett megmenteni a kutyust a koborkutya tamadasabol. Az allat az allat, kiszamithatatlan, ugyan ugy az ember is, akarhogy is szocializalod a tied, sosem tudhatod mire szamits egy ismeretlen kutyatol. Vedd csak fel, ha meg is harap teged meg mindig jobban jarsz mintha szettepnek a kedvenced a szemed elott.
2013. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, hogy engem harapjon meg, minthogy a kutyusom...ááh be sem fejezem a mondatot, ez úgy szörnyű ahogy van:(

Egyébként nagytestű:)

2013. jan. 27. 18:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha felugrált és ugatott a kutya akkor nagy valószínűséggel nem támadásról volt szó, mert ha támadott volna a viselkedésed alapján most nem lenne mivel gépelned.


Mi naponta átlag 5-10 kóbor kutyával találkozunk. Tudnod kell, hogy az utcán lévő kutyák túlnyomó többsége nem agresszív, még akkor sem ha számodra ijesztőnek tűnik egy ismeretlen kutya közeledése vagy ugatása. A legfontosabb hogy a te kutyád maradjon nyugodt, ne hergelje vagy támadja a másikat. Ha csak tehetitek kerüljétek el a kutyát, ha jön utánatok fordulj vele szembe, vedd a kutyád a hátad mögé, tegyél felé néhány határozott lépést, én néha a kezemet is felemelem, erre általában elsomfordálnak. Van amelyik követ továbbra is, de semmi vizet nem zavar.


Ha a kutya agresszív (tehát nem ugat, szaladgál vagy ugrál), hanem mondjuk morog, akkor a kutyád bemegy a hátad mögé, te szemben állsz a kóborral és várod hogy mi következik. Általában feladják és elmennek. Ha neked vagy a kutyádnak támadna akkor nyilván ott rúgod ahol éred. Ha olyan nagy lenne a baj, hogy a földre kerülsz, az arcodat és a nyakadat védve maradj mozdulatlan, mert a kutyáknak van harapásgátló ösztönük, ami azt jelenti, hogy a földön lévő mozdulatlan élőlénnyel már nem harcolnak tovább.


A lényeg: ne kapd fel a sajátodat, ne visíts, ne fordíts hátat és ne szaladj el (soha, de soha ne szaladj el!).

2013. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én eddig 2x találkoztam kóbor kutyával (6 év alatt) Az egyik egy kistestű volt, nagyon félt, megfogni sem tudtam, pedig segíteni akartam neki. A másik most volt nemrég, az egy nagyon nagy testű kutya volt, a szakadó hóban ment szegényem :'( Elég messze volt tőlünk, mégis fölvettem a sajátomat, utólag már bánom, hogy nem mentem utána inkább.


De agresszív kóbor kutyával még nem találkoztam. Talán az a legjobb, ha úgy viselkedsz kutyával együtt, ahogy akkor kellene viselkedni, ha egyedül vagy. Tehát nem nézel rá, nem fordulsz felé, hanem próbálsz nem rohanva elmenni onnan a kutyáddal.

És azért nem hiszem, hogy minden kóbor kutya agresszív.


Neked anno peched volt, sajnálom, hogy ilyen rossz emlékeid vannak :( De egy hős voltál, azt hozzá kell tennem. Biztos csodálatos gazdija leszel a kutyusodnak:)

2013. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi második, igazán hasznos tippeket adtál:)

Harmadik: hát hős nem voltam, eléggé helytelenül viselkedtem, de ha azt nézzük, hogy csak 8 vagy 9 éves voltam, talán elfogadható...

2013. jan. 27. 18:39
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
kis testű kutyánál téynleg érdemes felvenni olyankor bár én nem tudom mert nekem egy 46 kg-mos németjuhász kutyám van eddig csak egyszer találkoztam kóbor kutyával ami támadod azt elzavarta egy erőteljes vakkantással főleg azért mert engem féltet.De volt hogy a nagyfater kizárta a kutyámat mer mikor az öreg kinyitotta a kaput a kutya kiment hozzá de a nagyfati bezárta a kutya elött a kaput és nekem kellet beengedni vissza az udvarra na mindegy az alényeg akkor is volt kint egy kóbór kutya akkor nem volt semmi kalamajka szerencsére
2013. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele hogy soha nem lehet tudni.. Alapvetően nem félek a kutyáktól, nekünk/nekem is volt mindig.Akármelyik kóbor kutyához oda mentem, és adtam neki enni..megsimogattam. Egyszer az egyik megharapott..elment mellettem és belém harapott. Azóta a 3lépést megtartom a kóbor kutyáktól. Mikor sétálunk és látunk egyet, inkább elmegyek a másik irányba, vagy kikerülöm. Van amikor 5-6 kutya csapatban mászkál..ott inkább felveszem az enyémet, és iszonyat gyorsan eltiplizek onnan.
2013. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. jan. 28. 16:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Minket tamadott mar meg kutya. Vagyis elkezdett morogva, vicsorogva rohanni felenk. En beraktam a kutyam a labam koze es megalltam. A tamado kutya nem erezhette, hogy felek, azt kellett sugaroznom, hogy erosebb vagyok nala. En csak alltam, a kutyammal, a masik kutya kb. Ot percen keresztul szaglaszott minket, majd elment..mikor mar nem lattuk akkor indultunk el. Szoval kutya be a labad koze, megallsz nyugodtan es nem mozdulsz. A legrosszabb, amit tehetsz, hogy felkapod a kutyat es rohansz
2013. dec. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólóknak üzenem:Majd ha lesz egy kiskutyád,akiben terrier vér folyik,és nem fél semmitől,és nektek akar jönni egy nagy böhöm állat,majd akkor más lesz a szitu.Az enyémet nem tudod a lábad közé venni.Plusz hiába állsz te nyugodtan,magabiztosan,ha a te kutyád legszivesebben megölné a másikat.Ez hergeli a másik kutyát,aki szinte 100%,hogy odajön.
2014. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!