Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog és kap felém a kutyus...

Morog és kap felém a kutyus ha a tálja felé nyúlok miközben eszik?

Figyelt kérdés
3 hónapos keverék kislány kutyusról van szó. Egyébként kicsit sem agresszív és nagyon barátkozós még az idegenekkel is, de ha eszik és pl raknék még kaját tálba vagy elvenném valami miatt egy pillanatra (most gyógyszert kap és emiatt néha bele kell piszkálnom, hogy tuti megegye) akkor morog és harap, és rá sem ismerek olyan agresszív. Mivel lehetne erről leszoktatni?
2013. jan. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
93%
Most olyat mondok amit nem szokásom.. Lehet finoman kezelni az ilyet, de szerintem nem kell. Egyszer fektettem ki a kiskutyám ,de nem vagyok híve. Egy hete volt nálunk kapott mindegyik kutya valami rágcsát. El akartam venni tőle rám morgott és rám is kapott 9hetesen. egyből reagálva földre nyomtam és el is vettem tőle. 5percel később kapott egy másikat. Azt már odaadta, többet nem volt azóta se ilyen probléma, most 7hónapos. Persze jönnek majd jobb tanácsok.. látni kéne a szitut.
2013. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
21%

Egy ideig csak kézből etesd, így megszokja hogy a kezed nem elveszi, hanem adja az ételt, így nem kell tőle tartani.

Gondolom ha kézből adsz neki enni, akkor nem agresszív.

2013. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne hagyd rá. Amit az első írta az jó tanács!
2013. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
38%

3 hónapos kutyát ne lenyomj a földre, hanem ha ezt csinálja, tedd oda magad, morogj rá istenesen, és ha nem hagyja abba, vágd orrba de ne felülről, hanem szemből.

Egyébként ha már 3 hónaposan ezt csinálja, akkor valamit nagyon elrontottatok, és én a helyedben elvinném egy kutyaiskolába. (7 hónapos koráig kutyaoviba).

Tükör suliba vinném, ott tudom, hogy nem csak gyakorlatokat végeztetnek a kutyákkal (aminek a problémátok kapcsán nem sok haszna van), hanem titeket gazdákat is megtanítanak, hogy legyetek jó gazdák, és hogy tudjátok kontrollálni a kutyátokat minden téren. (és ilyen hogy ne fordulhasson elő.)

2013. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 afonyaszirup válasza:
76%
Hello, amikor a kutya bármilyen okból kifolyólag a gazdira morog, sajnos meg kell őt fenyíteni egy kicsit, mert a dominancia az embernél kell hogy maradjon. Ha kölyök korában hagyod, hogy rád morogjon, felnőtt korában egyszerűen nem fog szót fogadni. Ezt azért tudom, mert (én 48 kg) pár éve örökbe fogadtunk egy komondort (ő most 60 kg), rengeteget olvastam, hogy hogyan érhetem el, hogy szót fogadjon egy ilyen nagy kutya egy ilyen kis embernek, és a szakirodalom azt javasolta, kis korában vegyem el az ételt, és amikor támadni akar, meg kell kicsit csapni az orrát (vagy esetleg földre fektetni) egyszerűen azért, hogy tudja, hol a helye abban a bizonyos "dominancia piramisban"
2013. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
(de ha előfordul, hogy kezeljétek helyesen.)
2013. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak hogy jó tanács, de azaz egyetlen értelmes hatékony megoldás rá.

Nem tisztel téged a kutya.

Majd úgyis jönnek olyan válaszok hogy nem kell a kutyát zavarni amikor eszik, de ezzel nem oldod meg a helyzetet, mert mi van ha valami károsat enne, azt hogy szednéd el tőle?

Határozottan éreztesd vele hogy te vagy a főnök, akkor veszed el a kaját amikor akarod ebből kifolyólag.

A fej földre nyomás ilyen, de ehhez érteni kell és fel kell venni egy határozottságot hozzá.

Az a normális ha evés közben a kutya szájából is kitudod venni a falatot anélkül, hogy elkezdene gyorsan habzsolni.

2013. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 MrHard ***** válasza:
0%
jól el kell verni és akkor nem fogja csinálni! Az első hozzászóló jó tippet adott, de szerintem az orrba-vágás és a grabancrázás hatásosabb! Lehet itt mindenféle módszert ajánlgatni, de igenis kellően meg kell fenyíteni az ilyenért!
2013. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém is ezt csinálta.Érdekes én egyszer sem fenyítettem,inkább csak simogattam.Egyszerűen elég hamar felfogta ,hogy nem akarom elvenni a kaját,és utánna bármit lehetett csinálni vele kajálás közben is.Szóval elég gyorsan kinőtte.Ráadásul ő nem is volt az a nagyon barátkozós fajta
2013. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
31%

A földre fektetésnek semmi értelme, ha a kutya nem magától veszi fel ezt a pozíciót.

Vágni semmiképp se vágd, ennek lehetne büntető hatása, de komoly sérülést okozhatsz neki, másrészt meg elképzelhető, hogy nem fogja engedni, hogy mondjuk alányúlj vagy felvedd.


És fontos, hogy nem dühből, izomból csapunk oda, figyelmeztetés nélkül!

Mindig előzze mg valamilyen figyelmeztető hang (lehetőleg egy szót válassz ki erre), és csak akkor jöjjön a testi fenyítés, ha a hangra nem reagál.

Egyébként egy idő után a testi fenyítés egy kevésbé érzékeny kutyánál nem ér semmit, ezért is lenne fontos a tükörsuli, ahol megtanítanak úgy büntetni sokkal durvábban, hogy egyrészt elég legyen max. 2x büntetned, másrészt ne kelljen feltétlenül megverned - illetve tudd, mikor mit kell használni.


OFF:

Diesel, megkérdezhetem, milyen fajta kutyáid vannak?

Csak sok helyen olvasom a válaszod, és kíváncsi vagyok, ki a 9 hetes jövevény.:)

2013. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!