Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor az én kutyám nem...

Most akkor az én kutyám nem fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, anyja, apja törzskönyves, de ő nem az. Akkor ő csak egy fajtajellegű keverék? Vagy hogy is van ez?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2013. jan. 28. 10:30
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem. Te tudod, hogy fajtatiszta, de nem tudod igazolni. Ezért hivatalosan keverék.
2013. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
mivel nem tudod igazolni, hogy fajtatiszta, ezért hivatalosan nem az. viszont te tudod, hogy az. nem mintha a törzskönyv bármit is jelentene :) a kutya attól még kutya, hogy nincs róla papírja, hogy ő az :)
2013. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Számít ez valamit? Te tudod, más meg vagy elhiszi, vagy nem. Igazoni nem tudod semmivel.
2013. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Hivatalosan nem, hiszen nem tudod bizonyítani törzskönyv hiányában.

A "tenyésztő" meglengetett az orrod előtt 2 törzskönyvet, hogy ezek a szülők tk-ei, de a Te kutyádnak nem váltotta ki. Miért nem?

2013. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Kérdés, hogy kinek, hol számít. Ha bárki az utcán megkérdezi, persze, hogy mondhatod, hogy fajtatiszta. De mondjuk már egy kiállításon nem fogadják el.
2013. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Nekem is uszkár-uszkár keverékem van. :)
2013. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tudod igazolni, hogy valóban azok a szülők, akiket a "tenyésztő" mondott -és sajnos könnyen lehet, hogy csak hazudott a pénz kedvéért a kedves, sok ilyen volt már-, ezért bizony keveréknek, legfeljebb fajta jellegű keveréknek számít.
2013. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom ki pontozott le majdnem mindenkit, mindenesetre én hasznosnak találtam a válaszokat! Egyébként egy ismerősöm a tenyésztő, és valóban törzskönyvesek a szülők
2013. jan. 28. 12:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
És akkor a Tiédnek miért nem váltotta ki?
2013. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nővérem tenyészt, és pl volt egy kiskutya, aki úgy nézett ki, vak lesz a fél szemére, mert egy ilyen hályog szerű valami volt rajta. Neki nem váltották ki és örökbefogadó gazdit kerestek, nem eladták.

Viszont végül teljesen rendbe jött a kutyus, nyomtalanul eltűnt a szeméről a hályog és tökéletesen lát. :) De törzskönyvet már nem kaphat így utólag, amit nagyon sajnálnak, mert egy igazán gyönyörű állat lett, jó eredményeket érhetne el egy kiállításon, tenyésszemlén is biztosan átmenne.

2013. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!