Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy két"kezes" pacsit adjon?

Figyelt kérdés

szóval, az lenne a lényeg, hogy egy ötöst adjon(nem tudom, hogy így értitek-e.

Hogy ne sima pacsi legyen, hanem álljon fel, vagy ülve, mindegy, csak két manccsal adja, és ne olyan pacsis legyen, hanem úgy szemből adja.

Értitek, hogy hogy értem igaz?

már sok trükköt tudunk(közel 30db) de erre nem tudom, hogy hogy vezessem rá, mert ha mind a két kezem tarom neki, akkor először az egyikkel, majd a másikkal ad pacsit, de nem egyszerre.

Valami tippet tudtok?


2013. jan. 28. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először a pitizős trükköt tanítsd meg. Ezzel elérted azt, hogy mind a kettő mancsát felemeli. Amikor felveszi ezt a pozíciót, akkor kérd tőle a dupla pacsit. Általában nem kell már külön tanítani, hisz a kutya automatikusan megtámasztja a lábaival a testét, így stabilabban is áll.

Vagy először megtanítod neki, hogy a két hátsó lábaira álljon fel. A lényeg ugyan az.

2013. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

pitizni is tud meg táncolni is(így nevezem, amikor két lábon áll) akkor abból a pozícióból fogom megpróbálni.

köszönöm a választ!;)

2013. jan. 28. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy idepofátlankodom, de én a sima pacsival nem boldogulok.


Próbáltam már a csánk érintésével, stb., de egyszerűen nem csinálja.

Talán az lehet a gond, hogy a mellső lábait "félti" vagyis míg sok más kutyánál simán meg tudod fogni, rázni, simogatni kezdebe venni, addig az enyém még a mindennapi lábtörlésnél is kapkodja ( nem volt semmilyen traumája, pici korától ilyen:)


Ötlet?

2013. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dolgoztasd a lábával. Azt tudom javasolni, hogy fogj egy kis kaját a kezedbe, szorítsd össze a markodat és tartsd elé. Így nem tudja kivenni a kezedből a jutalomfalatot. Egy darabig próbálkozni fog hogy a fogaival, nyelvével megszerezze a markodból az ételt, de ezt persze ne jutalmazd. Egy idő után a mancsával is megpróbálkozik, elkezdi majd kaparni a kezedet. Mindig ekkor kapja meg az ételt.

Ha még ez is sok neki, akkor pedig az ásás trükköt érdemes elkezdeni, hogy szőnyeg alá raksz ételt vagy egy rongyba csavarod bele és mikor a mellső lábaival elkezdi kiásni, akkor menjen mindig a megerősítés (ha klikkeres vagy, akkor a klikk és kaja). Egy kis gyakorlás után ha a fent leírt módszert próbálod, hogy a markodba fogod az ételt, már elkezd ott is a mancsával próbálkozni.

2013. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod, bár szoktam vele csinálni, és bizony dugdosok neki kaját ide-oda szőnyeg alá is, a mancsát is használja rendesen.

Nagyon köszönöm!


Igazán nem akarom szétoffolni a kérdező topikját ezért írnék még egy kérdés privátban ha valászalonál?

2013. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan. :)
2013. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!