Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ekkora "gáz" ma kutyákat...

Miért ekkora "gáz" ma kutyákat tenyészteni?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én nem tenyésztek, és nem is szeretnék, csak annyi olyan kommentet olvasok, ahol porig szidják még a normális tenyésztőket is. (Nem a normálatlan szaporítókra gondolok, azokat én is elítélem) Írja mindenki, hogy millió kiskutya van a menhelyeken, így, meg úgy.. Tiszta szívemből, tényleg őszintén sajnálom azokat a kiskutyákat, de erről miért tehet egy olyan tenyésztő, akinek törzskönyves tenyészpárja van, és normális körülmények között, szabályszerűen pároztat?

Imádni valóak a keverék kiskutyák is, tudom mert nekem is az van, de aki mondjuk csak egy fajta kutyával szimpatizál, ne adj isten belefog a tenyésztésükbe, azt miért kell elítélni?

Tudom, hogy most rengeteg ócsárló hozzászólás fog jönni, de nem felháborítani akartam a népet, csak nem értem ezt a dolgot..

Nektek mi erről a véleményetek?


2013. jan. 28. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"de erről miért tehet egy olyan tenyésztő, akinek törzskönyves tenyészpárja van, és normális körülmények között, szabályszerűen pároztat?"

Ezzel semmi baj.


A baj azzal van, aki felelőtlenül szaporítja a kutyákat. Az emberek azt gondolják, hogy ez milyen remek megélhetési forrás, és ebből akarnak megélni.

2013. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod, aki pl. mentett kutyákkal foglalkozik, annak el lehet képzelni a lelkivilágát: már megint egy kutya...és tök mindegy, hogy honnan. Példa ellenpélda sajnos van bőven.

Aki a TV-ben, interneten stb. látja az ugyan nem elég tájékozott de szintén elege lehet a kutyákból.


Pl. nagyon szeretem az állatokat úgy általában is és ha tehettem szívesen néztem a szánhúzó kutyák viadalait is. Viszont mikor tegnap megint végignéztem egyet belémhasított, hogy ez már sok. Az ember ilyen szinten ne tegye ki az általa szeretett állatot egy olyan dolognak ami csupán csak a dicsőségről szól. Húzasson vele passzióból de ne hajtsa ki, ítélje rövid életre a kutyát egy rohadt verseny miatt.

Pedig Ő is biztosan szereti a kutyáit és a tenyésztőkről is ez a véleményem.

2013. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem természetesen helyén való, hogy vannak tenyésztők.

Én pl egy fajtához ragaszkodom, mert ők a nekem valók. Abszolút illeszkednek az életvitelemhez, tökéletesek vagyunk egymás számára.

Mivel ebben a fajtában már bízom, ezért nem szívesen fogadnék be egy keverék kutyust, mert nem tudhatom hogy milyen lesz a jelleme. Lehet hogy pont szerencsém lenn, de ki tudja.

A cicáim pl sima házi cicák, eszembe sem jutna pénztért venni cicát, köztük ugyanis nem nagyok a különbségek. Szinte mindegy milyen fajtát választasz, a cica az cica.


Egyébként hozzátenném, hogy a fajtatiszta kutyám sem tenyésztőtől van, hanem fajtamentőktől, és ha lesz megint kutyám akkor is mentett lesz.

Viszont tenyésztők nélkül ez a gyönyörű fajta addig keveredne minden mással, hogy rövid idő alatt megszűnne létezni.

2013. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

.....jah és az a számtalan kérdés: hogy MEGÉRI-e ilyen olyan kutyát tenyészteni?

megaszondjahogy: olyan szép a kutyám szeretném viszontlátni az alomban, nemesíteni, szépíteni a fajtát..No hiszen, aki valóban erre adja a fejét - egy kezemen men tudnám számolni a magyarországi felhozatalt - valószínüleg ilyen helyen tájékozodnik...ugyan már

2013. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért lehet, mert az emberek csak azt látják hogy amíg csak jönnek-jönnek a kutyák maguktól is, sokan még rátesznek egy lapáttal azzal, hogy direkte is tenyésztik őket.


Az ilyen emberek csak azt látják hogy kutya-kutya.


Én is imádom a keverék ebeket, marha jópofák tudnak lenni, pláne a múltkori dalmatapettyes tacsi amit láttam :D


De náluk még jobba szeretem a mopszokat, akik nem lennének a csúnya tenyésztők nélkül.

Mindenképpen mopszot szeretnék, de aki nem próbálta, az nem tudja mennyit kell várni egy fajtiszta kutyára...

nem minden bokorban teremnek mint az önállósított kutyapárok révén...

2013. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

akinek törzskönyves tenyészpárja van, és ugyanazt a párositást ismétli, az szimplán egy törzskönyves szaporitó.

Sok tenyészetben nincs is kan kutya, ki vannak adva gazdikhoz, azzal a feltétellel, hogy ha szükséges vissza lehessen nyulni rájuk. Akkor szoktak tenyésztők ismételni, ha az alom kiemelkedően jó lett, de ez sem törvényszerű, mert ugyanaz a párositás is hozhat merőben más almot.

2013. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ostobaságból szaporítók is sok gondot okoznak.Ezek azok,akik lehoznak egy almot úgy,hogy az ismeretlen származású szukájukat fedeztetik egy szerintük szép kannal.Tipikus duma ilyenkor,hogy mindnek lesz gazdája,már előre vannak rájuk jelentkezők,és a végén mégis nyakukon maradnak a kölykök.
2013. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
És akinek tenyészpárja van az ezek szerint megtalálta a tökéletes kant a szukájához, olyannyira, hogy meg is vásárolta és a jövőben kizárólag azzal kívánja fedeztetni? Meg az összes többi szukáját is, ha van neki? És ez egy elismerésre méltó hozzáállás lenne? Hát mert szerintem nem.
2013. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt jön képbe,hogy én személy szerint olyan tenyésztőtől vásárolnék csak kutyát,aki valamilyen fokozatot elért már a tenyésztésben.Legjobb lenne egy aranykoszorús mestertenyészetből vásárolni,de egyelőre nem vagyok milliomos és nincsenek százezreim egy kutyára,bármennyire szeretném.Nekem is mentett kutyám van.Illetve már 2 is.Egyik fajta jellegű amstaff,a másik keverék,de már kezd schnauzer jellegűnek tűnni.


Teljesen meg vagyok velük elégedve,imádják egymást,én meg őket:)


Továbbá egy tenyésztést TANULT ember,szerintem nem csinál akkora ostobaságot,hogy kizárólag 1 párral vagy 1 kannal dolgozik.Én is tenyésztést tanulok,illetve kutyakiképzést és állatorvosi aszisztensei feladatokat.Én is tanulok a tenyésztésről és eszem ágába lenne,még így se tenyésztésbe kezdeni,mivel még nem vagyok rá felkészült.

Érdekel a téma,de az én fejemben ez úgy néz ki,hogy csak akkor vágnék bele,ha 100%-osan tisztában vagyok a tenyésztés szabályaival.Ha egyszer lesz ilyen,akkor lehetséges,hogy belevágok.Ha nem,akkor továbbra is mentett kutyáim lesznek:)

2013. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld, köszönöm hogy megírjátok a véleményeteket!
2013. jan. 28. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!