Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le van vágva a Yorkimnak a...

Le van vágva a Yorkimnak a szőre rövidre és nagyon nagyon hullik neki. Egy ismerősöm azt mondta növesszem meg neki hosszúra mert ugy nem fog hullani. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

A yorkiknak gyakorlatilag egyáltalán nem hullik a szőrük. Ha igen, akkor vagy valami komoly bőrbetegsége van, vagy nem yorkshire.

Nekem több hajam hullik, mint a yorkimnak szőre...

2013. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Jajajajaj.....a yorkinak nem hullik a szőre, ezt tudhatnád, ha ilyen kutyát tartasz!


Ilyenkor télen valóban megvastagszik a szőrük, de mivel naponta kell!!- őket fésülni a "felesleg" a fésüvel kerül ki.

Ha hullik a szőre akkor ott komoly probléma van, vidd el sürgősen állatorvoshoz kérlek!!

2013. jan. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy a yorkinak nem hullik a szőre, direkt ilyen kutyát vettünk mert egyébként allergiás vagyok a kutyaszőrre. Nem is hullott neki eddig egészen addig amig le nem nyirtuk. Először csak amikor fésültem jött neki több ki, de késöbb észrevettem hogy az ágya is tele van szőrrel nem olyan sokkal de azért van. Átjött egy ismerősünk aki yorkikkal foglalkozik és azt mondta azért hullikk neki mert rövid lett. Nem értettem az összefüggést én sem. Remélem nincs semmi baja mindenesetre elviszem megnézetem nehogy valami legyen. Arra is gondoltam hogy most kezdett el őszülni és szőkülni és a babaszőrét vedli le. Bár ez butaság tudom. Csak biztatom magam hogy nincs baja. Remélem nincs is.
2013. jan. 28. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Minimálisan minden kutyának hullik egy kicsit a szőre. De ha sok akkor lehet hogy tényleg bőrproblémája van vagy rossz minőségű a szőre (ami szaporított 10-30 ezres yorkiknál nem újdonság).
2013. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most vágattuk le először a yorkik szőrét és a feketéből szinte teljesen ezüstös lett. Viszont egyáltalán nem hullik neki! Igaz mondta a tenyésztő akitől hoztuk, hogy szín váltásnál előfordulhat, de szerencsére nálunk ninincs ilyen probléma. Menjetek el szerintem is állatorvoshoz.
2013. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!