Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám majdnem kiment az...

A kutyám majdnem kiment az útra! Helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés
A sportpályán voltunk, meglátott egy kutyát, letiltottam őt, de ennek ellenére elkezdett szaladni a kutyához, majd nekiállt játszani vele. Elindultam, hogy megbüntessem, de látta, hogy gáz van, a marhája elkezdett az úttest felé szaladni. Ekkor megálltam, odahívtam, odajött, de ekkor már nem büntethettem meg, hiszen magamhoz hívtam. Pórázra vettem, elindultunk haza, de beugrattam őt, a kapun nem szabad átmennie, csak ha azt mondom neki hogy jöjjön, de nagyon finoman kicsit meghúztam a pórázt, tényleg csak egy leheletnyit, elindult. Pedig nem hívtam. Ekkor nagyon megbüntettem őt, minden szitkot ráordítottam, úgy néz ki hatásos volt, mert utána levettem pórázról, és végig mögöttem kullogott. Nem rég fejeztük be a kötődési tréninget, kicsit azt hiszi most, hogy övé a világ, és 3 napig sajnos nem tudtam őt sétálni vinni, mert éjjel-nappal dolgoztam. Ez volt az első ilyen eset. Tehettem volna valamit jobban
2013. jan. 28. 16:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges volt később csőbe húzni és megszidni, hiszen az eredeti rosszasággal már úgy sem kapcsolja össze.


Én amúgy azt szoktam tenni, ha a rosszaságot csak úgy hagyja abba hogy visszahívom, hogy szigorúan ráteszem a pórázt és néma csöndben megyünk tovább. Így le sincs szidva, de érzi hogy valami nem stimmel.


De ne aggód túl ezt a dolgot. Időről időre minden kutya bepróbálkozik ilyenekkel.

2013. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Amúgy a büntetésnél szerintem mindketten rosszul csinálunk valamit. Mert az nem normális, hogy ha látja hogy haragosan közeledsz felé, akkor elszalad. És az enyém is ezt csinálja, úgyhogy ott valami biztosan nem stimmel...
2013. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszont jól tetted, hogy csőbehúztad, mert így növeled a tekintélyed, és valamelyest enyhítesz kicsit a 'lúzerpecséten', amit szereztél.
2013. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
A behívásmegtagadásnál nem volt mit tenni, ilyen esetekben bizony fel kell hagyni a büntetéssel. A kapunál viszont megszegett egy szabályt, jó volt, hogy akkor minden dühödet rázúdítottad. Ha jól csináltad és nem hiszti lett belőle, akkor csak nő a tekintélyed. Úgy gondolom, jól oldottad meg.
2013. jan. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló eset, csak nem forgalmas úton. Ott még azért is kapott mert lement az útra. De egyébként a megoldásod jó, abban az esetben ha veszélyes útszakasz felé futott :)
2013. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem nem hiszti volt, mert volt hogy gagyin büntettem meg, akkor látszott rajta, hogy nem hatja meg. Most elég szépen összehúzta magát. Az út pedig főút, folyamatosan mennek buszok, kamionok, autók, így igen nagy baj lett volna, ha kimegy:/ Lehet, hogy egyszer még itt valahogy tőrbe csalom.
2013. jan. 28. 17:39
 7/32 anonim ***** válasza:
47%

Tehát konkrétan azután kapta a büntetést, miután a póráz mozdítására bejött az ajtón? Szerintem ez nem volt jó ötlet, hiszen a kutya a pórázra reagált, az is egyfajta hívás, a legkisebb jelére is reagálnia kell. Akármilyen kicsit is mozdítottad meg, de megmozdítottad, ezt tudod te is és ő is.


Akkor már több értelme lett volna olyan feladatot kérni, amiben tudod hogy gyenge és nagy valószínűséggel nem engedelmeskedik. De ez így ebben a formában számomra jogtalannak tűnik.

2013. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező érthetően írta, hogy kicsit mozdította meg a pórázt, beugratni a kutyát. Nálunk is úgy van, hogy én akár húzhatom is a pórázt, nekik ellen kell tartani, ha úttest vagy kapu van. Néha én is szoktam őket így tesztelni, hogy tudják-e még a szabályt.
2013. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Áruljátok már el, hogy mikor büntettek, akkor mekkora hangerővel teszitek?
2013. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Ez rengeteg mindentől függ. Van, hogy egy nézés is elég, és többet ér, mint bármilyen ordítás, de én pl. kizökkentésnél kiengedem a hangom. Egyébként büntetéskor nem a hangerő, hanem a hangszín számít inkább. A kutyát sokkal inkább rosszul érzik magukat a mély, dörmögő hangoktól, mint a hangos ordítozástól.
2013. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!