Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek új kutya...

Mire figyeljek új kutya vásárlásánál/örökbefogadásánál? Kölyök legyen, vagy felnőtt?

Figyelt kérdés

1,5 éves óriás uszkár (menhelyi) keverék kutyusomnak szeretnék egy társat.

Személyisége egy szóban tartózkodó, ha szimpatikus kutyával találkozik, szívesen játszik, kergetőzik, erőszakos agresszív kutyáktól inkább elsomfordál, ha pórázon van és nagyon intenzíven abajgatja a neki nem tetsző eb, max. egy morgást ereszt meg, eddig mindig közbeléptem, egyszer nem de csak hosszas (legalább 10 perc) morgás után váltott tettlegességre.

Nemtől független, hogy mely kutyákkal szimpatizál, bár a domináns kanokkal soha nem kezdeményez. Légyen az kicsi vagy nagy termetű. A nála nagyobb kutyákat is inkább elkerüli, ha lehetséges.


Olyan válaszokat szeretnék melyek tapasztalt kutyatartók írnak, fajta ajánlatokat is szívesen olvasok, de inkább keverék párti vagyok.


Szerintetek összeszoktatható másik kutyával, vagy hagyjam meg neki a magányos nyugalmat? Nagyon rosszul tűri, mikor teljesen egyedül hagyjuk, szeretnék neki egy társat, hogy ne így legyen. Vagy szerintetek az alapján, amit leírtam, ő inkább csak embertársaságra vágyik?


Várom a javaslatokat, tanácsokat, tapasztalatokat, bíztatást, vagy lebeszélést. :)


2009. szept. 2. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért ne vegyél kutyát hogy ne legyen egyedül. A kutyának ma már az ember a társa és így egy másik kutyával csak kétszer olyan rosszul megy minden. Pl rászoktatja a rosszaságra. Ketten fognak ugatni, kertet ásni, szétszedni a házat... Előbb tanítsd meg neki hogy nem rossz egyedül maradni. Aztán ha ez megvan akkor szerintem bármilyen közepes és normális kutyáz hozhatsz mellé. Ha nem érdekli a nem, akkor olyat mint ő vagy pedig ivartalanítva. Bár ha menhelyi akkor elvileg ő is az.
2009. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád szocializáltsága teljesen rendben van, abszolút összeszoktatható más kutyával.

Ha már úgyis leginkább keverék párti vagy, menj el egy menhelyre, vidd magaddal a sajátodat. A legtöbb menhelyen van lehetőség az összeismertetésre, sőt, kérni is szokták, hogy legyen elhozva az első kutya.

Ha lányt választasz mellé, a lány mindenképpen legyen ivartalanítva, bár amelyik menhelyen van erre anyagi keret, ott csak ivartalanítva, vagy legalábbis ivartalanítási kötelezettséggel adnak örökbe.

A felnőtt/kölyök teljesen mindegy. A kölyköt fel kell nevelni, van vele bőven munka. A felnőtt ált. nyugisabb, békésebb, könnyebben megtanulja az alapszabályokat (általában). Ez a te döntésed. De pl. egy 4-5 éves kutyának sokkal kisebb esélye van gazdira találni, mint egy "cuuuuki babának".

Mondd el a feltételeidet a menhelyen, biztos, hogy lesz a tiedhez illő társ. Említsd meg, hogy a tied játékos, érdemes lenne mellé szintén játékosat, más kutyák által motiválható társat választani.

De amit az előttem szóló írt, az nagyon igaz, csak azért, hogy ne legyen egyedül, azért ne legyen még egy kutya! 2 kutya, kétszer annyi törődés, gond és felelősség!

2009. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosnak találom.


Amúgy panel kutyus, és nem rongál, amikor egyedül van hagyva, csak annyira sír, mikor üdvözöl, hogy nagyon rossz hallani. Amikor vki van otthon, szerencsére a család mindig más tagja, de otthon van, akkor nem ilyen kétségbeesve üdvözöl, hanem örömmel.

Pedig az egyedüllétre is fokozatosan szoktattam.:S

2009. szept. 3. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Abszolút jó ötletnek tartom, mert a kutya falkaállat és igényli a fajtársaival való együttlétet is.

Ha tutira akarsz menni, vigyél kb. akkora kutyát, mint Ő és lehetőleg ellenkező neműt. De ahogy a kutyádról írsz, szerintem jól szocializált, én kutyusom is hasonló, van akinek kapásból nekimegy, van akivel pedig azonnal játszani kezd, náluk is van szimpátia. Mindenféleképpen együtt válasszatok :) vidd Őt is magaddal, jó menhelyen látatlanba másik kutya mellé nem is adnak örökbe. Sok sikert!

2009. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
legalább az egyik kuytus legyen ivartalanítva
2009. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ivartalanítás párti vagyok, úgyhogy mindkettő ivartalanítva lesz az biztos. ;)
2009. szept. 7. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Hajrá felelős állattartás, nagyon jól döntesz! :)
2009. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!