Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lesz valakiből tenyésztő,...

Hogy lesz valakiből tenyésztő, mennyi esély van arra, hogy én is az lehessek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet belőle megélni, nem is úgy szeretném, ha esetleg sikerülne, hanem normál, civil állás mellett. Nagyon jó érzés azt látni, hogy mennyi lelkiismeretes tenyésztő van(sajnos egyre kevesebb..:(), akik komolyan veszik a munkájukat, és nagyon sokat szentelnek egy vagy két fajta fenntartásához. Tudom, hogy kicsi rá az esély, de ha van, akkor mennyi??

2013. jan. 28. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
tudod a tenyésztésben nem az a legnehezebb, hogy mindent tudj a fajtáról, a genetikáról, hanem az, hogy tudj felelősséget vállalni mindegy egyes kölyökért aki nálad született. és ezek a kiskutyák egész életére szólnak.
2013. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz pénzed, időd, energiád, tudásod, lesz egy fajta amit imádsz és ismersz mint a tenyeredet, megismerted a kiállítások világát, ismered a legjobb kutyákat, lesz egy kiváló kutyád és lesz egy tenyésztő, aki segít majd a kezdetekben, valamit egy családod aki mindebben támogat semmi akadálya hogy olyan tenyésztő legyél amilyet leírtál.
2013. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És az egyik legfontosabbat, a tenyészcélt, ami a fajta érdekét szolgálja, kihagytam.
2013. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha megvannak a megfelelő körülmények, akkor csak rajtam múlik, hogy mennyi időt fordítok rá. Igaz?? ja és még egy.. a tenyésztők ugyanúgy élnek a kutyájikkal a családon belül, mint egy sima család, csak közben a tenyésztés is a céljuk. Jól gondolom??
2013. jan. 28. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a célod az adott fajtával? Ha ezt nem tudod meghatározni akkor megette a fene az egészet...
2013. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, az a jó tenyésztő aki ugyanugy él a kutyáival, mint egy család. De minden idődet elveszi, főleg ha még olyan fajtát is kedvelsz, ami munkavizsgára kötelezett. maga a kiállitás, és a munka felkészités, egy feneketlen teknő:))))

A jó tenyésztő elmebeteg, fanatikus:) nem létezik számára más, csak a KUTYA!!:)

2013. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem vannak most is lelkiismeretes tenyésztők elegen, ha kevesled őket, talán azért lehet, mert ők is belátják, hogy a mai világban rengeteg a gazdátlan a kutya, több millió és ha van pénzük, idejük, és szeretik a kutyákat, igyekeznek rajzuk segíteni elsősorban.

Kell lennie egy komoly célodnak is a fajtákkal, ez egy nagyon összetett dolog.

2013. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Vagy csatlakoznak fajtamentőkhöz, vagy támogatják őket.
2013. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!