Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2kutyám összeverekedett, mit...

2kutyám összeverekedett, mit csináljak velük hogy ne legyen többször ilyen?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy dominanciaharc volt. Vagy az egyik szemtelenkedett, a másik meg helyretette. Túl kevés az infó (nem, kor,fajta, körülmények).
2013. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi volt a verekedés oka? Milyen nemű, illetve mennyi idős kutyák?
2013. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2 és 4 éves jack russel, anya és lánya. Beküldtem öket a helyükre és bent az ólban marakodtak durván. (most éppen ez történt de máskor pl csak ha egymás mellett mennek el és egymáshoz érnek akkor is összeugranak, de a kajánál és a féltékenkedésnél van a legtöbb probléma) Már külön esznek ez miatt és egyesével vannak kiengedve mert egyenként semmi gond nincs velük.
2013. jan. 29. 12:12
 4/9 A kérdező kommentje:
úgy látom hogy a kölyök szokta kezedeni.
2013. jan. 29. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:

ha komolyabban nem harapják meg egymást hanem csak morognak icsarkodnak akkor majd eldől köztük a rangsor és abba hadják

De ha nem jöne be akkor nem tudom miért csinálják nekem nem voltak ilyen gondjaim a kutyáimmal

2013. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egyértelmű, ha a kölyök kezdi el, akkor át akarja venni az anyjától a vezér szerepét
2013. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elsősorban a te pozíciódat kellene megerősíteni. Neked kell helyretenned a kötözködő kutyát, mert ha te nem teszed akkor megoldják nélküled. Mindkét kutyának legyen saját háza, kuckója és saját tálja etetéskor, néhány méterre egymástól. A tálakat akkor szabad letenni, amikor mindkét kutya nyugodtan vár. Ha valamelyik odamegy a másikhoz rá kell szólni és el kell küldeni onnan, ha továbbra sem eszi meg a saját kajáját el kell venni tőle. Tölts némi időt azzal, hogy megfigyeled őket. Egyszerre engedd ki őket és ha bármelyik is dominál (nézi a másikat, fenn a feje-farka, a másik fölé áll, morog) akkor rá kell szólni. Minél több ilyen szituációt csípsz el annál jobb, mert így fogják érezni a kutyák itt te vagy az aki eldönti hogy mit tehetnek meg és mit nem, nem egymással kell veszekedniük.
2013. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
külön tál, külön hely, megvan. én is arra gondoltam hogy le akarja gyűrni az anyukáját de ez már 3-4 hónapja megy, ezt hamarabb le szokták játszani, nem? az megy egyenként megy hogya táljában nyúlkálok evés közben meg elveszem sak akkor eszik mikor engedem, szótfogadnak (ül ,fekszik,gyere ide menj a helyedre) ha külön vannak de ha együtt vannak és összemarakodnak sehall-selátt mindkettő. ma azt csináltam hogy a kicsit megkötöttem a verekedés után egy fél órára gondoltam hátha az jó. Valamit biztos tanult belőle mert mikor kint volt a másik is és elmentek egymás mellett csak nyüszögött az anyára nem volt box. Ez jó. ha a kezdeményezőt megkötöm had gondolkozzon?
2013. jan. 29. 16:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki azt, hogy a kezdeményezőt bunyó közben leállítod és lekényszeríted a földre (nem kell durvulni, de legyél határozott), nyomd le fekvő pozícióba úgy, hogy az oldalán feküdjön. Odahívod közel a másik kutyát is, de ne engedd, hogy belekapjon a fekvőbe! A lényeg, hogy úgy fog neki tűnni, mintha az anyukája karatézta volna le, őt fogja dominánsnak tekinteni :)
2013. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!