Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is sokat beszéltek a...

Ti is sokat beszéltek a kutyátokhoz?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon öreg kutyám, szinte teljesen süket, de egy csomót beszélek hozzá :D Valószínűleg egyáltalán nem hallja, de engem megnyugtat :D De ilyeneket mondok neki, hogy "jó étvágyat" (mikor elkészítem a kajáját és leteszem neki), meg hogy "kis bogaram", "gyere, bemegyünk egy kicsit a szobába" :D - Egyébként nagyon ügyes, régen rengeteg mindent megértett, de most hogy süket, a sima testbeszédemből is ugyanolyan jól olvas (nyugi, helyedre, várj, gyere ide), pedig előtte ezeket a jelzéseket nem is használtam :)

2013. jan. 29. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet bogarasnak is néznek az emberek mert utcán megfeledkezek néha róla aztán mondom pl hogy "de hideg van,nem?" vagy "gyere most menjünk másik irányba" "meddig fogod szagolgatni azt a botot menjünk már!".

De nem szokott érdekelni,sok embert látok hogy a kutyájához beszél utcán is,szóval megnyugtat hogy nem vagyok ezzel egyedül xd de ösztönös,hát itthon is beszélek hozzá,utcán miért ne tenném?

Meg olyan édes mikor szomorú vagyok és egyedül vagyok,mindig leül velem szembe és hallgatja amit mesélek,el-el biccenti a fejét,annyira meg akarja érteni hogy épp mi a bajom,hogy mit mondok:)

Ilyenkor mindig jobb kedvem lesz!!:)

De pl azt hogy éhes vagy? Szeretnél sétálni? Hozol játékot? Mit szeretnél? Hol a xy játék? Hol a papi?(így hívom neki az élettársam) Ezeket érti mert tudja hogy összekapcsolódik a cselekménnyel úgyhogy ez más tészta.

2013. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így szoktam beszélni hozzá. Megkérdezem, hogy szeretne e már hazamenni, elmagyarázom neki hova megyünk, megbeszéljük hogy mikor akar elindulni a futtatóból, ha buszra várunk, szólok neki hogy ez a mi buszunk e vagy sem és nálunk is rendszeres téma az időjárás. :)
2013. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is egy csomót dumálok hozzá, pedig szegénykém szintén megsüketült öregségére. De mindig becézgetem, vagy szólok neki hogy várjál meg mindjárt jövök :D A szomszédok már tuti bolondnak néznek de így jártak :D
2013. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem külömben szintén úgy és néha ugyveszem észre mint ha értené is amit mondok neki
2013. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is beszélünk a kutyákhoz,de a párom már orvosi eset...néha már sztem is túlzásba viszi. A mi kutyáink pedig válaszolnak/feleselnek attól függően miröl van szó.

Sőt már lassan két hete esténként kihozzák a plüss játékaikat (egyet-egyet) és azzal aludnak mint a gyerekek.Agyam eldobom tőlük!

2013. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ó, hát mindig mindent elmondok neki, milyen napom volt, mi vár rám holnap, jó étvágyat rendszeresen kívánok, meg mondom hogy jó reggelt jó éjt.
2013. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
többet beszélek vele, mint némelyik emberrel :D ha csak ketten sétálunk az utcán, meg szoktak nézni, hogy beszélek hozzá. főleg, hogy általában Cicának szólítom (van neki rendes neve is, meg egy rakat beceneve, de ez ráragadt kiskora óta. és van valami jó abban, amikor utánnunkfordulnak és megnézik a "macskámat" :DD).
2013. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az első naptól beszélek hozzá, mióta nálam van...így tanulta meg pl járműveken, hogy "indulj az ajtóhoz"...és odamegy...ilyenkor csodálkoznak, hogy ezt hogy tanítottam és vakvezető-e? :D
2013. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz :)
2013. febr. 1. 22:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek nagyon sok mindent megértenek, és örülnek, ha beszélek hozzájuk.
2013. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!