Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugrál a kutya, ezzel mit...

Ugrál a kutya, ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kóbor kutya volt, befogadtuk tavaly, kb 2-3 éves lehet, de mindig ugrál ránk, ami így saras/havas időben azért marha kellemetlen, rászólunk, rácsapunk, ki hogy szokta... de a kutya ettől még ugrál tovább. Szóval mi a megoldás?

Emlékszem régen meg rotink volt, az is ugrált ránk mindig, ezért is adták el a szüleim, mert nem tudtak vele mit kezdeni...


2013. jan. 29. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Pont azt csináltátok eddig, amit a kutya el akart érni. Felkelteni a figyelmeteket.

Egyébként google a barátod és akkor az előző kutyus is megúszhatta volna a dolgot :S

[link]

2013. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szóval ugrál rátok, hogy foglalkozzatok vele. Erre ti rászóltok, rácsaptok, vagyis foglalkoztok vele, így eléri, amit akart. Tehát legközelebb is ugrálni fog.

Mi még folyamatban vagyunk az ugrálás leszoktatásáról, de már csak nagyon ritkán csinálja.

Ha hazaérünk, és el kezd ugrálni, hátat fordítunk neki, és nem foglalkozunk vele. Vagy olyat is hallottam, hogy meg lehet fogni a két mancsát, ami kb. 1 perc után kellemetlen lesz neki, így kellemetlen élmény fog az ugráláshoz kapcsolódni.

Bevallom őszintén, a mi kutyánknak olyan szeme és füle van, hogy ez a mancs megfogós dolog nem ment, mert láttam rajta, hogy tényleg rossz neki :)


De a megfordulós igen. Kb. 2 hete alkalmazzuk következetesen (1 hónapja van nálunk)és már alig ugrál.

Illetve ha jön valaki, őt is megkérem, hogyha ugrálna a kutya, fordítson neki hátat.

2013. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hibát követtek el azzal hogy rászóltok, mert csak a figyelmeteket akarja elnyerni. Ne szólj rá, ne nézz rá, ne érj hozzá, csak fordulj el és menj tovább. Ha lenn marad a földön meg lehet dicsérni.
2013. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Emlékszem régen meg rotink volt, az is ugrált ránk mindig, ezért is adták el a szüleim, mert nem tudtak vele mit kezdeni..."

Ezen jót nevettem.

2013. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért a roti nem volt olyan vicces mikor ráugrott az emberre, én simán falnak estem tőle jó párszor, aztán nem tudom, ha hátat fordítottam neki akkor a hátamra ugrott... így van a mostani kutyával is, csak ez kisebb így nem töri össze a csontjaimat.
2013. jan. 29. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Jelentheti a dominanciát is. Én földhöz vágnám és úgy morognák rá hogy még a szám is habzana.
2013. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És amikor a roti ugrált, hogy próbáltátok meg leszoktatni róla? Kiskorától volt nálatok, vagy később került oda? Csak mert elég fura, hogy ezért kiraktok egy kutyát.
2013. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is utcáról van kutyusunk, elég hiperaktív de nem ugrál ránk csak ha játszunk.

Mikor haza érsz ès ugrál nincs érintés, nincs beszéd és nincs szemkontaktus. Ne foglalkozz vele, úgyis megunja egy idő után az ugrálást. Ha abbahagyta és nyugodt akkor dicsérd meg.

2013. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!