Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvesztettem felette az...

Elvesztettem felette az uralmamat?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekbe kicsit elhanyagoltam a kutyám, nem tudtam vele annyit foglalkozni, mint eddig. Persze sétáltunk, játszottunk, de kevesebbet.

Először csak húzott a pórázon, most viszont már morog a kajáért. Este is elvettem ezért tőle, és most reggel is. Olvastam, és be is tartom a falkavezérségi szabályokat, mégsem akar beválni most. Pedig eddig bevált, ha kellet, főleg Jan Fennel könyve. Hogy csináljam, hogy gyorsan visszazökkentsem? Nem akarom hanyagolni, hogy még jobban megszokja ezt a helyzetet.



2013. jan. 30. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem írod, hogy mennyi idős a kutyád... nem teljesen mindegy.
2013. jan. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Ha ivarérettség környékén jár akkor kamaszodik.
2013. jan. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
3 éves
2013. jan. 30. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Legyél vele távolságtartóbb egy darabig, ne babusgasd, ne játssz vele, csak parancsszavak és viszlát, azok viszont első szóra betartatva. Ezt tartsa mindenki az egész családból, egy átlagos kutya legkésőbb pár nap alatt észhez tér ettől. Ha eleinte direkt rosszalkodik, hogy felhívja magára a figyelmedet, az normális; sz*rd le, vagy ha kell, színtelen hangon, érzelemmentesesen szidd, büntesd, ahogy szoktad.

A kajáját meg ne elvedd, hanem állj fölé, birtokold el tőle, addig ne engedj, amíg magától nem megy odébb (kivéve, ha fennáll a veszélye, hogy megharap, akkor inkább keress szakembert). A pórázhúzást se engedd, állj meg, és ne indulj tovább, amíg vissza nem lazítja a pórázt, vagy hát próbálkozz bármelyik technikával, amit a neten találsz erre, kutyája válogatja, melyikre reagál jobban.

2013. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutyád?
2013. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Távolságtartóbb voltam. Annál jobban elkezdte félteni a kaját. Semmi mással gond nincs. Még a póráz sem annyira, vagy 2x volt, hogy húzott, most nem éreztem. Ajtónál vár, parancsszavakat csinálja... stb. Egyedül a kajáért morog.

Spániel.

2013. jan. 30. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy kapja a kajáját? Amíg csinálod, zizeg, ugrál, sürget, aztán lerakod, ő meg belefejel, vagy tisztességtudóan távol várja, amíg elkészíted, és csak engedélyre eszik?
2013. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendesen megvárta eddig, tudja, hogy akkor ehet, ha mondom.

Most is szépen vár, csak amikor ehet, akkor már nem adja.

Ma a kezemből kapott minden falatot, olyan volt, mint a kisangyal. Mindent meg is csinált amit kértem. Ezért nem értem, mert mikor kamaszodott, akkor nem csak a kajáért harciaskodott, hanem úgy általában. Most csak a kaja, pedig nem éhezik.

2013. jan. 30. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!