Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenki írja hogy a Border...

Mindenki írja hogy a Border collie milyen nagy mozgás igényű. Akkor az én kutyám miért fekszik mindig?

Figyelt kérdés

Még ha foglalkoznék is vele itthon pár másodperc és már ül, fél perc és fekszik. Nem igazán lehet vele mit kezdeni.

Nem dagi, szeretném ha aktívabb lenne.



2013. jan. 30. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Kutya és kutya között is van különbség. Elképzelhető hogy te egy "lustábbat" fogtál ki.

Amúgy honnan vetted? Kennelből?

2013. jan. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

be kell pörgetni. Menjetek el sétálni, örömködjetek, akár ugrálhat rád is, akkor csinálsz vele 1-2 rövid feladatot és alaposan megdicséred. Később tudod nyújtani az időt, tudsz változtatni a helyszínen, idegen helyen is fog menni.


Én speciel mondjuk lakáson belül nem nagyon szoktam képezni a kutyát, csak nagyon ritkán. Jobban szeretem, ha idebenn nyugton elvan magának, kinn majd lehet bohóckodni és tanulni is.

2013. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akár betegség is állhat a háttérben, érdemes lehet megmutatni dokinak, de simán csak akaratoskodás is lehet, hogy nem szeret veled dolgozni. Honnan való? Mennyi idős? Sétánál mennyire aktív? Ha rendes tenyésztőtől van, vele beszéltél már erről?
2013. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Erre mondom azt ha szervi baja nincs, akkor ez a kutya már csak nyomokban tartalmaz border colliet... Sajnálom, h idáig tudott jutni a fajta pár év alatt :o(
2013. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

lehet, hogy egy teljesen show-vonal, amiből teljesen kiveszett minden borderesség. mert ilyen is van, sajna, lassan már külsőre sem hasonlítanak...

vagy beteg. ez is lehet.

vannak sajna egyre többen ilyen motiválhatatlan borderek, dísznek jók, másra nem nagyon...

nem kell megkövezni, full show borderem van és imádom. nem túl apportos, de tud pörögni, dolgozni, agilityzünk, rohadt gyors, figyel, imádok vele dolgozni. viszont ő sem egy idegbeteg típus, ha nincs dolog, kb észrevehetetlen... fekszik, alszik.

2013. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
még egy valami jutott eszembe, hogy nem túl jó a kapcsolatotok. ha kimentek, mennyire figyel rád? nem akar dolgozni, mert nem érdekled, nem akar figyelni vagy magával a munkával van baja?
2013. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem lusta! Ha megyünk valahova nem mindig figyel vagy húz vagy ha rájön hogy nem megyünk úgy tovább akkor olyan kedvetlenül tud ballagni. Amikor elengedem a dombon ahova járunk ott van két kutya akivel nagyokat szokott szaladni ott látszik a borderes mozgás :) ha ezek a kutyák nincsenek kint nem rohangászik úgy csak szimatol. Sarkoknál szoktuk gyakorolni a ülést de van hogy olyan unott ott is hogy alig akar leülni. Most az lenne a feladat hogy rongyozzon de ez sem akar menni neki :(

Néha kicsit élénkebb de nehezen haladunk.

Nem beteg, nem rég voltunk dokinál.

2013. jan. 31. 23:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj h ezt mondom, de neked akkor van egy bordernek kinéző kutyád, ami egyébként semmilyen border tulajdonságot nem mutat.

Egy bordernek a gazda szavain kéne csüngenie, meg motiválhatónak kéne lennie nem unottnak. Tehát itt vagy te csesztél el vmit, amit nem hiszek, mert ez a borderekben "benne van"... vagy egyszerűen olyan helyről vetted ahol szarnak a border jellemére (az olyan meg számomra szaporító) és ez rettentő elkeserítő :o(

2013. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

pff, akkor kifogtál egy motiválhatatlan, csak elvileg bordert? nemár, hogy itt tartunk... az enyém is show, nem idegbeteg, de tud és akar dolgozni... nem mondom, engedelmesezni annyira nem szeret, az uncsi menetelősdi nem a mi világunk, de klikkerezünk, trükközünk, agilityzünk...

nem akarsz elkezdeni vele valami sportot? főleg az agilityre gondolok. kajáért, játékért, valamiért csak dolgozna és ez poén, szeretni szokták a kutyák, kapcsolatot építeni is lehet. ha tudsz, szerintem próbáld meg.

2013. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!