Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez jó ötlet a...

Szerintetek ez jó ötlet a tekintély növelésére?

Figyelt kérdés

Ugye mindig azt hallani, hogy nem szabad azt csinálni amit a kutya akar, nem kezdeményezhet. Pl oda jön játszani, akkor nem szabad vele rögtön játszani, én döntöm el mikor játszunk. Ezeket a dolgokat be is tartom.

De meg lehet fordítani ezt a dolgot?

Pl úgy, hogy amikor ő békében el lenne, oda megyek hozzá és megnyúzom. Természetesen nem úgy hogy fájjon neki, csak pl úgy játszom vele ahogy nem szereti. Pl intenzíven megpörgetem, hanyatt fektetem, ilyesmik.

Azért gondoltam hogy beválhat, mert így olyat csinálunk ami én akarok, ő viszont nem, így ezzel is megmutatom, hogy az van a mit én akarok.

Szerintetek?


Amúgy nem rég került hozzám a kutyus, eddig csak cicáim voltak, kicsit így álltam hozzá is és belátom hogy kicsit elkényeztettem. Alapvető szabályokat betartok, meg következetes vagyok, de pl amikor ki akarom kefélni és neki nem tetszik, akkor abbahagyom, meg ilyenek.... Plusz mindent jutalomfalattal tanítok neki, ami nagyszerűen beválik, mindent gyorsan megtanul, de úgy érzem így egyáltalán nem vesz komolyan. :(



2013. jan. 30. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell zaklatni :D Simán hívd oda magadhoz, hogy ha akkor játszotok amikor te akarsz akkor sokszor akkor is játszanak velem amikor nem akarnak. Persze akkor látom és gyorsan abbahagyom mielőtt ők fejeznék be.


Ha a kutyára ráerőltetsz olyat amit ő nem akar az nem tekintélynövelés :) Persze néhanéha nem árt betörni a személyes terébe egy rövid simogatásig.


Nekem most be volt gyulladva a füle megint. Kellet öblögetnünk neki.. És látszott az arcán hogy fáj neki, de hősiesen tűrte nem rázta ki egyből a füléből hanem úgy maradt fekve az oldalán amíg nem szóltam.

Ezzel csak azt akartam hogy ha nem akar valamit amit muszáj, arra rá kell vezetni valahogy. Én az ilyen fültisztítós procedurát pl úgy csinálom, hogy rögtön utána kap vacsit.. 2alkalom után rájött erre, gondolom többek között ezért tűri ilyen hősiesen.

2013. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor meg mit csináljak???

Én már minden létező módszert kipróbáltam amiről eddig hallottam. :(

A kutyus hiába okos, hiába tanul meg mindent gyorsan, hiába szeretjük egymást nagyon, ha olyan kedve van, akkor megsüketül és annyi...

2013. jan. 30. 10:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz mikor megsüketül?
2013. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Odamegyek, felé hajolok és agresszív hanghordozással megszidom. De valószínűleg nem jól, mert amint elfordulok rögtön elkezdi csóválni a farkát.... Mondjuk ma reggel végre egy kicsit jobban sikerült, csak néma csöndben caplatott mellettem utána.
2013. jan. 30. 10:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Én mostanában jöttem rá hogy az enyémet a "hangal" szidás annyira nem érdekli.(meg nálunk zavaró tényező, hogy több kutya van és így csak az egyik kap a többi nem érzi magát kellemetlenül)


Próbáld meg azt, hogy csak elindulsz felé. Nem gyorsan csak egy normál tempóba, húzd ki magad a vállaidat feszitsd meg hogy szélesebbnek tűnj. Keresd vele folyamatosan a szemkontaktust és csak kövesd. Ha lefekszik lökdösd arrébb(ha hanyatt fekszik akkor is) amíg nem kell fel(ne ő hagyja abba a "fenyítést") 1-2-3 perc is lehet akár. Ha úgy gondolod hogy elég volt akkor folytatod a sétát és a kutyára egy ideig ügyet sem vetsz, majd ha úgy gondolod odahívhatod magadhoz(semleges hangon) és rápaskolhatsz eggyet az oldalára vagy egy rövid simmi, de semmi örvendezés, ez a kioldás.


Van olyan hogy elkezd játszani erre egyébként, akkor valamit nem jól csinálsz.. Hülyén hangzik de úgy menj a kutya felé hogy ha odaérsz akkor megölöd és kész.. Ha nem gondolod komolyan akkor ő se fogja.


Röviden ennyi egy próbát megér, hátha ezt komolyabban veszi majd

2013. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az jó módszer, hogy a kutya fekszik békésen, odahívod magadhoz, elkezdesz vele játszani, fél perc múlva leállítod az egészet és kiküldöd a személyes teredből. Ezt naponta jó párszor megcsinálod, érezni fogsz változást. Így egyből kettő dominancia gyakorlat is történik (közös program irányítása és a privát területed felállítása.)


A tanításhoz csak pozitív megerősítést használj, oda nem kell büntetést, negatív hatásokat bevinni.


Amikor bünteted, akkor nem vagy elég határozott és hiteles. Nem hiszi el a kutya, hogy most valóban rosszat tett, ami miatt haragszol rá. Erre kellene gyúrni kicsit. Mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy a behívás megtagadása rögtön a gazda elleni agresszió mögött van a sorban, ez hatalmas szemtelenség a kutya részéről.

2013. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, ki fogom próbálni. A büntetéses módszert is és a fél perces játékokat is.


Egyébként ilyen alap dolgokat betartok, hogy nem kezdeményezhet, utánam eszik, nem mehet előre az ajtóban, stb.. De úgy látszik ez kevés.


De természetesen várok még további javaslatokat! :)

2013. jan. 30. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:
és ha fésülködés van, akkor fésülködés van. az ne legyen, hogy neki nem tetszik, és te abbahagyod.
2013. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, erre már rájöttem én is. :)

Meg az is feltűnt, hogy amikor a kutyus hozzám került beteg volt a füle, és kezelnem kellett, amit nagyon utált. De ott nem volt mese, azt meg kellett csinálni, tehát nem hagytam félbe. Akkoriban sokkal szófogadóbb volt... Aztán lehet hogy nem emiatt, hanem csak mert még meg volt szeppenve, mert új volt a szitu.

2013. jan. 30. 11:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nekem még mondták, hogy amikor hazajössz ne az legyen az első, h utytulu-mutyulu, hanem hazajössz, rá se nézel bemész a házba teszel veszel, majd egy 10perc mulva mész oda simogatod ilyesmi.


Vagy ha annyira izgatott mikor ott vagy fordíts neki hátat, és rá se nézz.. és ugye ez neki úgymond sz*r mivel nem figyelsz rá, és akkor megnyugszik.


Meg még olyan mondtak nekem, hogy mikor adsz neki kaját akkor lerakod az asztalra, úgy teszel mintha azt ennéd, de a kezedbe mondjuk van pár szem keksz. Meg mikor elkezd enni, bármikor oda nyúlhass a táljába..

Nekem ezek beváltak, meg a Cesar módszere is, hogy lenyomom a földre, ezzel is töröm a falkavezérséget(:

2013. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!