Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehetne kezelni az...

Mivel lehetne kezelni az ekcéma szerű bőrbetegséget?

Figyelt kérdés
Német juhász kutyám hasán nemrég észrevettem,ilyen ekcéma szerű bőrbetegséget.Ez mitől alakult ki nála? És mivel,milyen krémmel lehetne kezelni?

2013. jan. 30. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

-.-

orvossal talán.

2013. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
én megpróbálnám hidegen sajtolt sárgabarackmaggal kenni
2013. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1-orvoshoz nem akarom vinni!

2-az agyhelyedet kenegesd azzal!

2013. jan. 30. 12:27
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos mi nem vagyunk orvosok, még csak nem is látjuk hogy néz ki a betegség, így elég nehéz bármit is mondani.

Ha esetleg feltöltenél egy képet, akkor lehet hogy valaki felismerné, mert mondjuk már volt ilyen a kutyájának.

De én is mindenképpen az orvost javaslom. Ha neked akarnak "lerohadni" a bőröd, gondolom nem itt kérdezősködnél....


Amúgy ami nekem eddig minden emberi bőrbetegségre bevált: Aloe Vera First (FLP termék). Bár ekcéma szerű dologra még nem próbáltam.

2013. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem kérdezte h akarod-e az orvost vagy sem. Lehet ezermillió dolog, olyan is, amit ti magatok is elkaphattok.
2013. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem AKAROD orvoshoz vinni, egy dolog. Hajrá...Kenegesd mindenfélével, talán , ha már az egész kutyán "ekcéma féleség" lesz, mégis csak elviszed orvoshoz. Minden bőrelváltozás általában belső gondoktól ered.Tehát, hiába kenegeted kívülről, ha a szervezetében megmarad a kiváltó ok.
2013. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lehet hogy valami élősködő, amit akár te is elkaphatsz...
2013. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem akarod elvinni? Lusta vagy, vagy nincsenek lábaid? Ki is hívhatod az orvost!
2013. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
2-es vagyok. Kedves kérdező azt sem tudod mi a hatása a barackmagnak és nekem ajánlod? Köszi én hidd el élek vele. Te meg ha véletlenül rákos leszel őszintén remélem a kemot fogod választani :-)
2013. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod "ekcémaszerű" tehát nem tudja senki megmondani neked - remélem nem is fogja - pontosan, mi baja a kutyádnak.

Az orvost ajánlom én is mivel sokféle betegség miatt alakulhat ki bőrprobléma, ráadásul ez sokszor már az okozat.

Az én kutyám 1 évig volt bőrproblémás, kezdődött az erős korpázással, majd felülfertőződött gombával, ez ki lett kezelve, majd "ekcémaszerű" elváltozással, amit szőrtűszőatka okozott - ez utóbbit 2,5 hónapig napi szinten, erős gyógyszerrel sikerült megszüntetni. Alapból immunprobléma okozhatta, erre szedtünk immunerősítőt 3 hónapig.

Az még hozzáteszem, hogy a 3. orvosnál jártam sikerrel aki vette a fáradtságot és alaposan, szakszerűen állt a problémához. Hál istennek 8 hónapja semmi probléma.


Ezt az egész tirádát csak azért írtam le neked, mert otthoni barkácsolással, ezzel-azzal kenegetéssel sokra nem mész, az állapoton még ronthatsz is.

Bármennyire negatív a véleményed az orvosokról - bár nem írtad de mivel kategórikusan kijelentetted, hogy orvoshoz nem viszed - sok más választásod nincs.

Ha szereted a kutyád - gondolom így van - akkor az ember addig megy, amig meg nem találja a lejobbat.

2013. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!