Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom rátanítani a...

Hogy tudom rátanítani a kutyámat hogy ne szökjön el esténként?

Figyelt kérdés
Minden nap ha nem zárom be sötétedés előtt akkor tuti hogy elszökik. Nem megy messze csak itt van a ház előtt de félek hogy véletlen valakit megharap vagy ellopják mert elég szelíd kutya. Valami ötlet tudtok adni hogy hogy lehetne rávenni hogy ne szökjön el?!
2013. jan. 30. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Fáraszd le rendesen, szellemileg is!

Ha egy jó nagyot sétalsz vele, vagy kocogsz akkor elfárad és nem lesz kedve kimenni, hanem aludni fog.

2013. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is a lefárasztást tanácsolnám.
2013. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vidd el sétálni sötétedés előtt, attól kifárad, neked is jó testmozgás, és nem fog elszökdösni. Nálunk a kutya minden este megsétáltatta magát, ezért apa bevezette neki a napi sétát, és azóta nem szökdös :)
2013. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szellemi és fizikai fárasztás, emellett normális nevelés! Mert ez bizony, hogy szökik a nevelési hiányosságokra utal.

Mivel már rákapott a szökésre, ezért nem lesz elég csak minimális, 1-2 órás séta. Annyit kell mozgatni, amennyitől valóban ki is fárad. Ez lehet, hogy akár 4-5-6 óra vagy több aktív, szabad mozgást is jelent naponta. És még emellett kell minden nap szellemileg is kellően lefárasztani, tanítani, gyakorolni, sportolni vele. Vidd minél többet, lehetőleg naponta kutyák közé, ahol a szociális igényeit is kielégítheti.

És kezd el végre nevelni is! Keress fel egy jó kutyaiskolát is, ahol ebben a problémában is tudnak segíteni és ahol össze tudnak állítani nektek egy életmód programot.

2013. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszön a válaszokat, a segítséget!! Am az az igazság hogy kb 2 hónapja nevelem őket én mert ez csak egy telek ahol lakik 4 kutya de ez a házunkkal szemben van szal szinte az udvarba. Ezelőtti gazdija kiköltözött Floridába és tőlük nem kaptak valami sok nevelést. Amióta én gondoskodok róluk rengeteg mindenre tanítottam őket ezalatt a kis idő alatt. Szal foglalkozok is vele (velük) és pont vele foglalkozom rengeteget mert ő a kedvencem. Meg rajta kívül van 3 kutya és ők ha a kapu nyitva van sem mennek el szal ezt nem értem. Nincs egyedül, nem unatkozik mindig játszanak, törődök is vele. Lehet hogy az a baj hogy minden este bezárom a helyére és pont ezt akarja megelőzni??
2013. jan. 30. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!