Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsak meg egy 7...

Molnár Vilma kérdése:

Hogyan tanítsak meg egy 7 hónapos nagytestű kutyát sétálni? Már minden szakirodalomban található módszert kipróbáltam, és semmi eredmény.

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel is próbálkoztál eddig?
2013. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam a visszafordulásos, megállásos, jutalmazós modszert, de még mindig ő sétáltat engem.
2013. jan. 30. 19:30
 3/12 anonim ***** válasza:
A visszafordulást hogy csináltad? Le tudod írni részletesen?
2013. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha elém kerül a kutyu akkor megfordulunk,teszünk 7-8 lépést és megint vissza,aminek az eredménye hogy csak forgunk, mert már az első lépésnél elém kerül.
2013. jan. 30. 20:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A visszafordulásos módszer az általánosan alkalmazott, legjobb módszer. Ha nem működik, akkor valami nem jó, leírom, mit figyelj:

- ha a kutyát nem tudod sehol sem elengedni, akkor nem várható el tőle a folytonos laza póráz.

- lehet, hogy nem következetesen fordulsz, nem mindig ugyanakkor. Kérj meg valakit, hogy segítsen azzal, hogy nézi, mikor fordulsz, akkor fordulj, ha a kutya átlépte a csípőd vonalát.

- egy hosszú sétánál az elején nagyon megerőltető lehet ez az egész. Az elején ezért a séta első 3-4 percében csináld ezt, utána elengedő vezényszóval tudasd vele, hogy most már mehet előre. Fokozatosan kitolhatod ezt az időt az elengedés helyszínéig és vissza

- ha nincs tisztázva a falkassorrend, a kutya akkor is megérti, hogy gyorsabb az előrehaladás, ha hagyja, hogy Te irányíts, de így sokkal bizonytalanabb és hosszadalmasabb lesz ez a folyamat. Dominancia gyakorlatokkal rendezd a viszonyotokat, ez sokat segít


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. A fordulásos a legjobb módszer, én nem tudok ennél jobbat, de tényleg.


Ha 2-3 hét kemény munkájával sem érsz el eredményt, akkor viszont tényleg mást kéne kipróbálnod. Én a klikkert ajánlom, ha a kutya melletted megy, klikk-juti (nem tudom, mennyire ismered a klikkert, szólj, ha nem nagyon).


Ami nagyban leegyszerűsítené a dolgodat, az a kutyaiskola lenne.

2013. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézd, én az akaratosabb kutyámnál 3 napig napi 10-15 percet egy helyben forogtam. Kitartás kell hozzá, ha Neked több van belőle, akkor előbb-utóbb be kell törnie az ebzetnek. xD
2013. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van lehetőség elengedni, kijárunk egy nagy mezőre, csak odáig elég nehéz eljutni. A klikkert nem használtam még csak olvastam róla. Köszönöm a tanácsokat, megpróbálok még jobban odafigyelni a fordulásokra. Érdekes módon a falkasorrend rendben van lakáson belül, de mikor kimegyünk már nem igazán hallgat rám. Nem tudom mit csinálok rosszul,pedig nem az első kutyám, előző kutyusommal könnyebb volt. De kitartok köszönöm!!
2013. jan. 30. 20:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is úgy van, hogy a kapun kilépve megváltoznak a kutyák. :) A Te kutyád most kamaszodik, most duplán nehéz vele. xD Sok sikert!
2013. jan. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
S még annyi, hogy forduláskor rántsd meg kissé a pórázt, hogy feltűnjön neki a fordulás. :)
2013. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!!
2013. jan. 30. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!