Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a kutyám...

Lehetséges, hogy a kutyám képtelen arra, hogy meg tudja tanulni a "pitizz" parancsot? Napok óta gyakorlom vele, elolvastam több leírást, de egyszerűen nem fogja fel.

Figyelt kérdés
Ül,fekszik,ide,marad,pacsi parancsokat nagyon gyorsan elsajátította.
2013. jan. 30. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rosszul tanítod, próbáld meg másképp. A pitizz trükk pedig azért nehezebb, mint a többi, mert ott a kutyának egy szokatlan testhelyzetben kell tudnia egyensúlyozni - de ezt leszámítva ez egy egyszerű trükk, minden egészséges kutya el tudja sajátítani. Hogy tanítottad eddig?
2013. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Lehet rossz a taktikád!
2013. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy kutya ne tudjon valamit megtanulni. Minden esetben csak is a tanítóval lehet a hiba. Lehet, hogy nem bízol benne eléggé, és ezt érzi. Amellé, hogy mindent helyesen, az olvasottak alapján tanítasz vele, el is kell hinni, hogy megtudja csinálni, és akkor meg is fogja csinálni!:)
2013. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ahogy,a 101 kutyatrükk leírja.

Mögémegyek,mondogatom h pitizz orra előtt elhúzom a kedvenc virslijét,de ő semmiképp nem emelekedik fel utána,soha :(

ha megpróbálok neki segíteni,rávezetem a felállásra sem megy :(

Mellesleg elég nagytestű fiatal kutyus.

2013. jan. 30. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
a piti nem kétnapos trükk. az enyémnek egy év kellett, hogy megtanulja, mert meg kellett tanulnia tartani magát. én klikkerrel tanítottam, eleinte az is, ha csak megpróbálta, sokszor seggre csúszott vagy eldőlt. nekünk az segített sokat, hogy tudta a kezembe karolós trükköt, és ugyanezt csináltuk, csak közben ült. aztán egyre messzebb álltam, elengedtem, csináltuk fal mellett stb. hamar leesett neki, hogy mit kéne, de megcsinálni nem tudta.
2013. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagytestű fiatal, tehát 1 évnél fiatalabb kutyának nem is nagyon szabad még ezt a trükkköt tanítani! Nagyon terheli a gerincet és az ízületeket!

Argos roti-nj keverékem is másfél éves kora után tanulta. Eleinte ő is nehezen találta az egyensúlyt, eldőlt, meg sem tudta tartani magát :D Később már kézjeles segítséggel megcsinálta, de tőlem távolabb, csak hangjelre, viszonylag sok ideig kitartva csak kb. egy szűk éve tudja.

Úgy is próbálhatod, hogy beülteted sarokba, fal, ágy, szekrény elé, ahol meg tudja vetni a hátát és egyre feljebb húzod az orrát a jutival. Így nem tud eldőlni és tolatni se. A legapróbb sikert is jutalmazd akár klikkerrel. Nem két nap, amíg megtalálja az egyensúlyát

2013. jan. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Bocsi, csak most akadtam erre a kérdésre...

Nekem ez a videó segített.:)

http://www.youtube.com/watch?v=adRM6KV_TPY

2013. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!