Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla és a túra+utazás?

Vizsla és a túra+utazás?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi hogy egy vizslával ellehet-e menni Németországba nekünk 10-óra attól függ apum mennyi fitt xD (37 éves xd lesz) lényegtelen..Na szóval ellehet vinni?

A kutyus kölyök lesz,vinnénk neki kaját,piját út közben de csak minimálisat,és többször megállunk most főleg mert meg akarjuk nézni a sümegi várat+ meg szoktunk állni Mondsee-nál

____________________________________________________________

Ha már ott vagyunk mindig föl megyünk a vízesésekkel teli hegyre :) Imádom <3 egy egy 2 órás túra jó pár méter :D De meg szoktunk állni , Szerintetek bírná? Még kölyök lesz még nme vettem meg,persze kölyök kutyussal sokkal többször megállnánk,a túra közben és az utazás közben is



2013. jan. 30. 18:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Persze. Én két kutyával járok Hollandia-Magyarország útvonalon, az messzebb van. 2 óránként apukádnak is érdemes megállni. Vannak nagyon jó kis tiszta füves parkolók Ausztriában és Németországban is, ahol meg lehet állni és a kutyával pisilni, sétálni picit. Ne a határoknál álljatok meg közvetlenül, hanem 1-2 parkolóval odébb, mert a határparkolók mindig elég koszosak.
2013. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

:) köszi a választ!

azért kérek még! :)

Chippe is lesz mivel hát a kutya adó.. XD

2013. jan. 30. 18:56
 3/30 anonim ***** válasza:
Meg kell neki útlevél is
2013. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Tudom!

Anyukám segít :) 14.000ft-om van abból a vizsla még nem tudom mennyi,de a chip, 3500 a útlevelet nem tudom

2013. jan. 30. 19:12
 5/30 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid hozzátesznek még egy nullát az összeghez amid van még ki is jön belőle a vizsla meg az oltások.
2013. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Na persze -,- 140.000? Mit akarsz? Nem is annyi egy vizsla,se az oltások
2013. jan. 30. 19:21
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Atya úr isten... már megint egy idióta, aki a szaporítókat támogatja. 14ezerért vizsla, aha. Menj el inkább egy menhelyre, nézzel ott kutyát.
2013. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

14 ezer forinthoz még jócskán hozzá kell rakni, hogy egy tisztességesen felnevelt kiskutyát tudj venni.


Ha szaporítótól veszel kutyát, akkor valóban kapsz 10-20 ezer forintért, de annak a kölyöknek nincsenek oltásai, se chip. Ha ezeket is számoljuk, akkor:


20 ezer a kölyök + 3500 ft a chip + 15 ezer forint az oltás + az útlevél kb. 5 ezer = ez 43500 ft, kicsit tesztek hozzá és egy tk-es kiskutyát kapsz, aki mellé jár egészségügyi garancia, és ha baj van, keresheted a tenyésztőt, aki mindenben segít.


Utazáshoz útlevél szükséges. 12 hetes kor után kötelező a veszettség elleni oltást, ezt követően általában 21-30 nap után utazhat. A chip beültetésének meg kell előzni a veszettség elleni oltást.


Az utat egyébként kibírja, nem lesz vele gond, hiszen ha figyelembe veszed az aktuális szabályokat, akkor leghamarabb kb. 4 hónapos korban utazhat a kutyus.

2013. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Egyes tagállamok engedélyezhetik a három hónaposnál fiatalabb és oltatlan állatok mozgását, amennyiben útlevél kíséri őket és születésük óta - a fertőzésnek valószínűleg kitett vadon élő állatokkal való érintkezés nélkül - születési helyükön tartózkodtak, vagy anyjuk kíséri őket, akitől még mindig függnek. Mivel útlevéllel kell, hogy utazzanak, útlevelet pedig csak azonosított állat kaphat, mindenképpen rendelkezniük kell mikrochippel vagy olvasható tetoválással. Nem szállíthatók azonban kölyökkutyák (3 hónapos kor alatt) az Egyesült Királyságba, Svédországba és Írországba, csak akkor, ha már be vannak oltva veszettség ellen.


(Ez a szabály, más kérdés, hogy 3 hónapos kor alatt nyilván nem túrázni viszed. Csak azért linkeltem be, mert lehet veszettség elleni oltás nélkül is szállítani eu-n belül, az én kutyám is így utazott hozzám 10 hetesen).

2013. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló,válogasd meg a szavaidat!

Egyébként ismerősöm 10.000 vett vizslát fajtisztát, 13 évig élt ha jól tudom,és csak veszettség ellen kapott oltást mégse volt beteg,ne fújjátok föl a kutya tartást,mert nem így van ahogy mondjátok,mindenkit elriasztotok a kutyatartástól, egyébként a németjuhász és roti keverék kutyánk 11 éves csak veszettség ellen kapott védő oltást meg amit muszáj volt sosem volt semmi baja,

2013. jan. 31. 19:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!