Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék fájdalmat...

Hogyan tudnék fájdalmat okozni a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Egy 10 hónapos kuvaszról van szó, talán az is benne van, hogy kamaszodik és feszegeti a határait, de mostanában igen alapvető problémáink vannak a sétáltatás során. Hívom és tőlem nem messze áll, néz rám, szinte röhög a képembe és nem jön. Ha valamit elkezd felenni és rákiabálok hogy fúj, vígan ropogtat tovább. Az az érdekes, hogy a kutyaiskolában meg engedelmes képzésen ő az egyik legjobb a csoportban. Szerintem a falkavezérséggel sincsenek nagy problémáink, csak parancsra ehet, én megyek ki először az ajtón stb. Próbáltam azt, hogy amikor nem jön behívásra, becserkészem és a nyakbőrénél fogva lerántom a földre, aztán nem engedem felkelni egy ideig, de nem igazán hatja meg a dolog. A kiképző azt javasolta csavarjam meg a fülét, már próbáltam, szerintem meg se érzi. Megrúgni nem akarom, pórázzal nem fogom csapkodni, csak azt szeretném elérni, hogy ilyen helyzetekben egy kicsit nyikkanjon csak, hogy komolyabban vegye a büntetést, mert ez így semmi neki. Megbüntetem és két perc múlva újra megcsinálja.
2013. jan. 30. 20:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a behívást kellene neki megtanítani hogy ha hívod akkor bármilyen körülmények között is odamenjen. Nekem pl: arra jön oda a kutya ha azt mondom neki hogy nézd mit kapsz. Próbálgasd hogy mire mit csinál!
2013. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
Lépj a lábára és lőj vizipisztollyal a seggébe.
2013. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tekintélyed a kutya előtt, és megpróbálhatsz neki fájdalmat okozni, de ő meg dönthet úgy, hogy ezt nem tűri, és megharap téged. Akkor persze a kutya lesz a hibás, nem? Inkább menj el egy normális kutyasuliba, ahol nem fájdalmas módszerekkel nevelik a kutyát.
2013. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
Én is azt mondom, hogy nincs tekintélyed. Az, hogy te mész ki előbb az ajtón, parancsra eszik, szerintem csak szokás nála. Tudja, hogy előbb szabadul, ha ezeket betartja. Egyébként mi is ezekkel a gondokkal küzdünk, tehát nem kioktatásból mondom. Mi most fogunk menni a Cerberosba. Talán jobb lenne, ha te is néznél egy kutyasulit.
2013. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Kicsi korától gyakoroltuk a behívást jutalomfalattal, a közelmúltig remekül ment is, jött első szóra.

Biztos vagyok benne, hogy nem támadna rám. Azt sem mondanám, hogy abszolút semmi tekintélyem előtte, előfordul, hogy rászólok és magától dob hátast, máskor viszont makacskodik. Csak egy kicsit kéne helyre tenni.

A kutyaiskolában ahová járunk vegyes módszerrel zajlik a kiképzés, fojtónyakörvvel rántással korrigálunk és jutalmazunk is, simogatással, falattal. Szerintem ez így tökéletes. Egy kutya ne csak a kajáért dolgozzon.

A cerberosról már én is sok jót hallottam, de a mi környékünkön nincsen sajnos.

2013. jan. 30. 21:12
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig a sorrenddel vannak gondok. A behívás megtagadása az egyik legnagyobb szemtelenség, ez azt mutatja, hogy nincs elég tekintélyed.

A fizikai fájdalom nem fog segíteni semmin, sőt csak rosszabb lehet a helyzet. Inkább keress egy normális kutyasulit, ahol a megfelelő nevelés áll előtérben, nem pedig a kutya bántalmazása. Mert az, hogy csavargatod a fülét, rugdosod, földre nyomkodod, csak bántalmazás, nem nevelés!

2013. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
És abban a kutyaiskolában szabadon dolgoztok a kutyákkal? És csak munka van?
2013. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, hogy vannak a vezérséggel problémák, mert ezek a legjellegzetesebb tünetek.

Véleményem szerint csupán a fájdalomtól tartva nem fogja neked megadni magát a kutya, sőt, csak rosszabb lesz a helyzet. Egy kuvasszal főleg nem szórakoznék így. Túl kell járni az eszén. Behíváshoz használj hosszú pórázt, így több hatalmad van rajta, és gyakoroljátok az élelemmegtagadást is. Csak el tudod zavarni a kajájától anélkül hogy hozzáérnél, nem?

2013. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Jó, akkor valaki legyen kedves és fejtse ki, hogyan szerezzek tekintélyt.

Jan Fennel összes könyvét betéve tudom és a finom módszereit mind alkalmazom. A többi kutyámnál bevált, a kuvasznál nem.

Egy farkasfalkánál hogy alakul ki a sorrend? Harc során, amiben bizony fájdalmat okoznak a másiknak.

2013. jan. 30. 21:23
 10/28 anonim ***** válasza:

Én a helyedben első körben másik kutyaiskolát keresnék.


Ahogy előttem már írták: egyértelmű, hogy a falkavezérséggel vannak gondok, méghozzá nem kicsik. Az evés, ajtón való kilépés szokássá válik, nincs akkora jelentősége. Ezen javíts.

2013. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!