Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás segíthet két...

Az ivartalanítás segíthet két kan összeszoktatásánál?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, van rá esély, de nem garancia. Ami viszont biztosan segít, az a tapasztalat és megfelelő nevelés.
2013. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Amit még tudni kell:

Egy kistesű és közepest szeretnék összeszoktatni. A kicsivel nincs gond, azonban a másik kutyusom elég domináns minden kannal szemben. Nekik akar menni ha kicsi, ha nagy.

A kicsi ivartalanítva van, de a másik még mindig elég barátságtalan vele (pedig a kicsi nem provokálja, semmi).

A másik kutyusom ivartalanítása segíthet ezt a problémát megoldani?

2013. jan. 30. 21:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy neki akar menni, nem dominancia, hanem agresszió, ami a helytelen nevelés következménye. Az ivartalanítás pedig nem helyettesíti a nevelést. Az én kutyám is baromi domináns, de eszébe sincs nekimenni bárkinek is. Ne keverjük a szezont a fazonnal! Ennek ellenére veszteni nem vesztessz semmit az ivartalanítással, az is előfordulhat, hogy némileg jobb lesz a helyzet, de nem ez a megoldás.
2013. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Segíteni segít, de nem oldja meg a problémát, legjobb esetben is kevésbé lesz domináns a domináns kutya, de az igazi megoldás az lenne, ha helyretennétek a kis fejében a dolgokat, szakember segítségével, ha egyedül nem megy.
2013. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*kevésbé vemhemensen lesz domináns, akartam írni, na.
2013. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de a szukákkal semmi baja nincsen, még ha rá is morognak a szukák (akkor is ha nem tüzelnek) egyáltalán nem "szól nekik vissza". Ha ez a rossz nevelés eredménye lenne, akkor a szukákkal is ugyanúgy lépne fel... szerintem legalábbis... Ráadásul, ha ott van mellettem a kis kan, akkor nem csinál vele semmit, még a fejét is elfordítja, tehát tudja, hogy nem bánthatja (természetesen, amikor először találkoztak, akkor peckesen körbejárta, szaglászta... utána pedig rárontott. ekkor meg is lett büntetve - pl.: a száját összefogtam, megadó helyzetbe fektettem, és a pofája két oldalánál "megráncigáltam")
2013. jan. 30. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:

A megadó póz csak akkor valóban az, ha a kutya magától veszi fel. Ha te nyomogatod le a földre és fekteted a hátára, az semmit sem ér.


Az, hogy más kanokkal nem fér össze, bizony a rossz nevelés következménye. Hogy a szukákkal nem agresszív, az csak azt mutatja, hogy jól szocializáltad, a neveléshez nem sok köze van. Hogy ellenkező neműeket nem bántanak a kutyák, ösztönös. Még minél hamarabb kérj segítséget, mielőtt valami komoly baleset nem lesz!

2013. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szukák is vannak, teljesen normális a kanok viselkedése. szukáknál is ez a helyzet. 2-3-10 szuka is elvan egymással, amig nem kerül be a falkába egy kan.Ha fiatal még a kutya akkor elvileg segithet, de ha már felnőtt, akkor a viselkedése nem fog változni.
2013. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi kommenteket.
2013. jan. 30. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!