Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes kutya, negyedszer...

Menhelyes kutya, negyedszer jön vissza, harap, miért?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok. Van egy velem nagyon kedves, nagyon aranyos, puszis (!) kutya a menhelyen. Viszont most hozta vissza a negyedik család, mert azt mondják, ha valami nem tetszik a kutyának, odakap, harap. Neki azt hiszem, itt a vége, a menhelyen többet nem fogják hirdetni, vagy ott öregszik meg, vagy csinálok vele valamit. Egyszerűen nem értem, hogy miért ilyen... Bármi ötlet, hogy mit csinálhatnék vele? Most épp 4 nap után hozták vissza :(
2013. jan. 31. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a kutya hibája! Nem nevelték megfelelően és nem szocializálták kellően az emberekhez. Valószínűleg nem tudja, mik a szabályok, hogyan kell emberekkel kommunikálni. Könnyen meglehet, hogy viszonylag hamar meg lehetne oldani ezt a problémát némi segítséggel, ha a gazdák vennék a fáradságot és felkeresnek egy megfelelő kutyaiskolát.
2013. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem örülnek a menhelyen, ha bárki elvisz onnan egy kutyát, nemhogy feltételt szabjanak... Arra gondoltam, ha én eljárnék vele kutyasuliba, az segítene? Hazahozni nem tudom, de ha az segít, hogy eljárok vele heti 1x suliba, akkor megoldom... Csak nem tudom, mennyit ér úgy, ha nem vagyok mindig vele.
2013. jan. 31. 10:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Így nem sokat ér, sajnos. Ideglenes befogadót jó lenne keresni, aki ért az ilyen problémásabb esetekhez és be tudja hozni a kutya életéből kimaradt szükséges dolgokat, szocializációt, nevelést.
2013. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem utolsó válaszoló írta meg az egyetlen használható megoldást.
2013. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 poet1 ***** válasza:
75%
jó lenne ismerni az előéletét,meg hogy hány éves. Én megpróbálnám vele, de minden mozdulattal csak óvatosan lassan. Kitartás és türelem kell neki. Beszélj hozzá,hagyd hogy megszokjon,majd megszeressen téged meg a környezeted
2013. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5 éves, spániel keverék kan. Amúgy epilepsziás is, de az karban van tartva gyógyszerekkel. Más kutyákkal bizalmatlan, bár pár kutyával jól kijön. A séták alatt kedves, rendes, nem húz. Alap parancsokat tudja és meg is csinálja. De pl múltkor ráragadt egy tüskés ág a fenekéte, le kellett szednem, ami ugye icipicit meghúzta a szőrt a fenekén. Na ezért meg akart enni engem is... Fésülni a hátát engedi, fülét nem. Viszont szó nélkül hagyja, hogy vakargassam a hasát.
2013. jan. 31. 10:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden menhely ad ki kutyát akárkinek, igenis jónéhány nagyon helyesen feltételeket szab meg, főleg ha egy harapós, beteg kutyáról van szó. Úgy tudsz a legtöbbet segíteni ha kihozod a kutyát ideiglenesbe és megneveled. Ha egyedül nem megy, szakértő segítségét kell kérni, nem te lennél az első aki mindezt megteszi egy menhelyes kutyáért.
2013. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom ugyan fajtamentőktől van, de hozzám eljöttek pofavizitre mielőtt megkaptam. Beszélgettek velem, megnézték hol fog élni, ilyesmik. Nem adták volna csak úgy oda bárkinek. Előttem már volt is rá egy jelentkező,de őt visszautasították, annak ellenére hogy elötte egy éven keresztül nem találtak neki gazdát.
2013. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hazahozni nem tudom, van két kutyám, férjem, két gyerek és egy nagymama... Nem kockáztatnám meg, hogy bármelyiküket megharapja :( akkor úgy tűnik, hogy mégiscsak (hozzáértő) új gazdit kell keresnem neki...
2013. jan. 31. 11:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nem értek egyet azokkal akik azt írják hogy teszem azt a kérdező járjon el vele kutyasuliba. AZ TÉNY HOGY NÉMILEG SZOCIÁLÓDNA A KUTYUS de ezen felül a tényleges eredményt nem érné el. ugyanis hiába teszi a kérdező rendbe a KÖZTE ÉS A KUTYA KÖZTI KAPCSOLATOT, attól egy nem hozzáértő gazdit ugyanúgy meg fog harapni MERT NEM LESZ TEKINTÉLYE A KUTYA SZEMÉBEN. fontos azt is számításba venni hogy a bizalom is elengedhetetlen egy jó kutya gazda viszonyban, ennek hiánya pl. a kérdezőnél hogy a kutya nem mindenhol engedi meg a fésülést, illetve amikor a kérdező le akarta szedni a popóra ragdt cuccot a kutya nem hagyta, tehát nem bízott abban hogy a kérdező közbe avatkozásával jobbra fordul a helyzet. sokan tovább ugy fogadnak be kutyust hogy azt hiszik az bőven elég ha enni, inni adnak nekik és hogy szeretgetik. sajnos nem ez a helyzet, ugyanúgy meg kell dolgoznia a gazdának azért hogy a kutyussal jó viszonyt ápolhasson. egy hozzáértő gazdinak kellene odaadni, akiben van annyi ambíció hogy a kutyájával suliba járjon. hidd el ha telálsz ilyet az az illető NEM FOGJA visszavinni! sajnálatos hogy már abból is látható hogy az emberek többsége nincsen tisztában a kutyatartás VALÓDI tényével, mert ezt a kutyát rögtön az első adandó alkalommal már viszik is vissza, mint egy rossz játékot a boltba kicseréltetni :(
2013. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!