Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akik elvitték a rendelőbe...

Azok akik elvitték a rendelőbe a chip belerakása miatt a kutyákat mennyit kellett fizetniük?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy elvileg 3500 kutyánként,de kíváncsi vagyok kért e még ezen az összegen felül pénzt a doki.Hozzánk kijött és azt mondta 5500 fejenként,pedig csak pár kilométerre lakunk a rendelőtöl.Arra vagyok kíváncsi,hogy kb mennyi lett volna,ha elvisszük a rendelőbe.

2013. jan. 31. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
3500ft-volt
2013. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi 3 kutyát vittünk. 5000 Ft/eb.
2013. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az enyém még korábban volt chipeltetve, de azt tudom hogy a rendelőbe ahova járunk, csak 3 500 Ft. volt, nem számoltak fel semmi plusz díjat.

A házhoz járós dokink 2 000 Ft. kiszállási díjat szokott kérni, de nyilván alkalmanként, nem állatonként.

2013. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
2000-3500 ftba kerül.. ha valaki 5ezer forintot kér érte azt nyugodtan feljelentheted: )
2013. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hozzánk is kijött a doki, 3500Ft-ot kért el, plusz 500Ft kiszállási díjat..

Szerintem rendesen átvágott titeket az a doki..=/

2013. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4-es válaszoló!

Csak jan. 1-ig volt kötelezően mindenhol 3500 ft a chipp. Mivel akkor lejárt a türelmi idő, így már annyit kérhetnek el a dokik, amennyit akarnak.

2013. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg mennyit számolt fel a kiszállásért, mert mindegyik annyit kér, amennyit akar. Tőlem csupán a regisztrációért és egy előre elkészített injekció 2 másodperces beadásáért kértek 4500-at, le is voltam döbbenve rendesen.
2013. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
sok a tévhit ! 2012 december 31-ig a chip berakásának költségét általában átvállalták az önkormányzatok és ingyenes volt a regisztráció is. ( így a teljes költsége : 1 500.-ft összesen ,ha te vitted el a dokihoz !). DE !! 2013 január 1-től ez megváltozott. mostantól kötelező MÁR A CHiP !! így a teljes költség : a chip ára, az állatorvos díjazása, az adó,és a kutya állapotának vizsgálata,vagy a kutya egyszerű vizsgálata is benne van.+ ehhez jön a 2013-es regisztrációs díj ami 2 500.-ft !!( tavaly ez is elsőre ingyenes volt, csak a második változtatástól kellet fizetni ( pl: ilyen a lakcím vagy telefonszám változás, ) így 4 500-10 000.-ft símán és JOGOSAN ELKÉRHETŐ + még hozzájön a kiszállási díj ,ami általában 2 000.-ft , amit elkerülhetsz,ha saját magad viszed el az állatorvoshoz !)!! 2009-ben chipeztettem a kutyámat 5 000.-ft-ért ! és 2011 -ben módosíttattam az adatokat ,további 2 500.-ft-ért !! szóval jogos az ára!
2013. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt igénybe veszel egy szolgáltatást, meg kell kérdezni, hogy mennyibe kerül és nem utólag mérgelődni! Az állatorvos magán vállalkozó, annyit kér amennyit akar.
2013. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben chipeztettem rendelőben, 4 ezer ft volt. Emlékszel, valaki már tavaly nekiszegezte az állatorvosi kamarának a kérdést, hogy hogy lehet az, hogy egyes állatorvosoknál jóval többe kerül, mint 3.500 Ft.


A hivatalos válasz az volt, hogy a chipezést megelőzi egy vizsgálat, mivel csak egészséges kutyába ültethető be, és ennek költsége szabadáras. Valamint több orvos (pl. a miénk is) használ lidocaint a beültetés előtt.


Arról nem is beszélve, hogy az ingyenes országos nyilvántartó rendszer még nem létezik (legalábbis decemberben még nem létezett), így a doki a Petvetdatán regisztrálták a chipeket, aminek viszont van regisztrációs költsége.


Illetve nálatok felmerült a kiszállás költsége is.

2013. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!