Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs pénzem bechippeltetni a...

Nincs pénzem bechippeltetni a kutyámat! Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom már 1 éves elmúlt. Amikor kaptam ajándékba akkor még nem volt kötelező bechippeltetni a kutyákat. Most pedig már egyáltalán nincs arra pénzem hogy bechippeltessem. Sajnos napról napra élünk.. A kutyust már annyira megszerettem hogy semmi pénzért nem válnék meg tőle..Most mit tegyek? Félek attól is ha beteg lesz és el kell vinnem orvoshoz..mert az orvos jelenteni fogja a rendőrségnek amiért nincs benne chip..Ilyenkor nem értem miért nem gondolnak azokra is akik szeretnének tartani egy kutyust/házikedvencet de nincs pénzük a chipre.. :"( Most minden szegény ember váljon meg a kutyájától, aki nem mellesleg a legjobb barátja, csak azért mert nincs pénze chipre és fél a büntetéstől?! :(

2013. jan. 31. 12:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
64%
a kutya tartás mióta van ingyen? Nincs 5000 e forintod? Érdekes.
2013. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
100%
Nehéz helyzet az ilyen. Sajnos valahogy meg kellene oldani. Kölcsön kérni esetleg?? Rokon, jóbarát??
2013. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Félek attól is ha beteg lesz és el kell vinnem orvoshoz..mert az orvos jelenteni fogja a rendőrségnek amiért nincs benne chip"


Ha beteg lesz, miből fogod elvinni orvoshoz? Miből eteted? Miből fogod veszettség ellen beoltatni? (ugye legalább egyszer már volt oltva?)

2013. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
A chip beültetéssel, mindennel együtt max 5000 Ft. Egy összegben, örökre. De ha szerencséd van, akkor 3500 Ft-ot kell fizetned. Ha ennyit nem tudsz kifizetni, akkor mit csinálsz, ha megbetegszik, baleset éri?
2013. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
sajnos nincs 5000ftom.. Jelenleg kb 2500ftom van ami kell a fizetésig..ebben a hónapban meg nagyon keveset kerestem a leállás miatt..azt sem tudom miből fizetem ki az albérletet. Kölcsönkérni sem tudom családtagoktól ugyanis édesanyámékat lehet ki fogják lakoltatni.. Még jó hogy a kutyusom megeszik mindent.. még jó hogy egy rokonom olyan helyen dolgozik ahol szokott kapni konzerves ételeket..szinte mondhatni ebből élek meg. Gondolkodtam már azon is hogy valamilyen újságban vagy valahol segítséget kérek mert nagyon rossz a helyzetem..de nem szeretném elveszíteni a kutyámat emiatt..mondhatni ő az egyetlen barátom.
2013. jan. 31. 12:41
 6/44 A kérdező kommentje:
igen az oltásait már megkapta. Még nem én oltattam be hanem az akitől kaptam.
2013. jan. 31. 12:42
 7/44 A kérdező kommentje:
és igen attól is félek hogy mi lesz ha beteg lesz..de megpróbálok rá vigyázni..de most egyenlőre a chip témát kelleme megoldanom csak nem tudom hogyan.
2013. jan. 31. 12:43
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kapcsolatban vagy az állatorvossal? Esetleg kérhetnél részletfizetést.. Nekünk mondhatni már "a család barátja" az állatorvos, úgyhogy ha ilyen helyzetbe kerülnék, szerintem nekem megadná ezt a lehetőséget.

Ha ez nem kivitelezhető, akkor nincs más választás, megvárod míg lesz annyi pénzed, addig meg imádkozol, hogy nehogy érje valami, amiért állatorvoshoz kéne menni.

Nincs jobb ötletem

2013. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Van a lakóhelyed környékén állatvédelmi szervezet? Esetleg menhely? Keresd meg őket, hátha tudnak segíteni. Más ötletem sajnos nincs.
2013. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálatos, hogy rosszak az anyagi körülményeid. Nagyon sok mindenről le kell sok embernek mondania, ha ilyen helyzetbe kerül. Nálad a kutya az, aminek tartásához nincs megfelelő lehetőséged. Szereted, ez rendben van, de egy betegséggel nem fogsz tudni mit kezdeni. Ha nehéz is a válás, de keresned kell másik gazdát neki. A kutya hobbiállat. Nem létszükséglet. Így nem találsz semmiféle szociális alapú kedvezményt a tartására.
2013. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!