Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondoltok erről az új...

Ti mit gondoltok erről az új trendről?

Figyelt kérdés
sokan a kutyáikat nem viszik el soha sétálni, hanem rá állítják az otthoni futógépre..
2013. jan. 31. 12:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam erről a trendről, de miután ebben az országban még a 3500 Ft-os chippezésen is háborognak, így kétlem, hogy futópadot fognak venni a kutyának.
2013. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hülyeség az egész! Aki energikus kutyát vesz magához, az számoljon a következményekkel is. Azzal, hogy a napi 2-3 óra séta nem lesz elég. Hogy télen-nyáron kell vinni a kutyát mozgatni, akár napi több sétával. Persze van olyan, hogy néha nem ér rá az ember, de 1-2 napot még a legenergikusabb kutya is kibír nagyobb mozgás nélkül, ha egyébként máskor mindig kellően lefárasztják szellemileg és fizikailag is. Akinek pedig kényelmetlen az, hogy hidegben, melegben, esőben vinni kell a kutyát sétáltatni, és inkább vesz egy gépet, ami dolgozik helyette, az ne válasszon ennyire pörgős kutyát! Ha pedig volt olyan felelőtlen, hogy mégis ilyet választott, akkor nőjön fel a szerephez és ne keressen kibúvókat, ne hisztizzen! Ez a futópad is Cesar Millan egyik marhasága a sok közül.
2013. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én tegnap azon voltam kiakadva, hogy mentem az esőben a szokásos időpontban sétáltatni, és senki nem volt ott a kutyás társaságból akik minden nap ott vannak. Üres volt a futtató, pedig vagy 10-en ott szoktak lenni. Nemrég van meg a kutyám, ő az első szóval nem volt még ilyen tapasztalatom, így most megdöbbentem. Én ugyan úgy le sétáltam vele a két óráját.
2013. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
esőben nagyon sokan csak eü sétára mennek. Az én kutyám pl utál esőben sétálni, jön, ha kell, de szíve szerint pisi után vissza is fordulna a kapuból, pedig szeret mozogni és sétálni..
2013. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi gondolkozunk rajta hogy kipróbálnánk a mi kutyánkkal. Napi 3-4 órát vagyunk lent vele, ebből kb 2 órát erdőben sétálva, mindig gyakorolva az alap engedelmességi dolgokat. Mivel domináns kutya, és a domináns kanokat nem tűri meg, és mivel nem 100%-osan behívható így elengedni nem lehet, és zárt kutyafuttató nincs 10 km-es körzetben.


Otthon nem rombol, viszont a sétákon 5 másodpercenként szólni kell rá, hogy láb mellett jöjjön. A kiképző szerint azért, mert nincs levezetve az energiája. Míg jó idő volt, tudtunk vele járni futni vagy bicajozni. Most húzatni is szoktunk vele járni az erdőben, de 1 óra meg se kottyan neki.


Na mi ezért szeretnénk kipróbálni ezt a megoldást. Hogy ha nem is napi szinten, de 2-3 naponta egy kis kocogással lekösse magát.

Illetve rajta vagyunk az ügyön, hogy behívható legyen, csak mivel nemrég fogadtuk örökbe és vadász kutya, erős vadász ösztönnel, ez még nagyon sokáig el fog tartani nekünk.

2013. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!