Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltérőek a vélemények. Kaphat...

Eltérőek a vélemények. Kaphat a kutya csontot vagy sem?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy lehet adni nekik. Disznóból megfőzve bármit, szárnyasoknak pedig csak a combját nem szabad mert szilánkosan törik. És elég sok ismerősöm rendszeresen eteti csonttal a kutyáját, az egyik legkedveltebb a csirke farhát.


Ezzel szemben azt mondta nekem az állatorvos, hogy nem szabad nekik csontot adni egyáltalán. Egyrészt felsértheti a gyomrát, másrészt bélcsavarodást kaphat.


Akkor most mi van? Kaphat csontot vagy sem? Ti adtok?


Az én tapasztalatom az, hogy amikor velős csontot adok neki, utána eléggé erőlködik a székeléssel, és volt hogy látszott is az ürülékében egy éles kis csont darab. Ez azért elég ijesztő volt.



2013. jan. 31. 15:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert így eléggé félek neki adni, viszont annyira szereti. Raadásul pont most főztem kocsonyát, és ott vár rá a sok finom cupák, csak nem merem odaadni neki. :(
2013. jan. 31. 15:44
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az az orvos aki azt azt mondja, hgy a csonttól kap bálcsavarodást az adja vissza praxist!

A kutyák természetesen ehetnek csontot ! Sertést csak főzve a többit lehet nyersen is, sőt a csirkecomb ill. szárny ( csöves csontokat ) nyersen megeheti mert úgy nem törik szilánkosan. A többi része a csirkének puha csont, nem sérti fel és nem okoz semmilyen problémát. Ha sok csontot eszik akkor természetesen székrekedése lesz!

2013. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ne sajnáld tőle add oda örülni fog neki :-)
2013. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De én is láttam éles csont darabot a székletében múltkor, abból nem lehet gond?
2013. jan. 31. 15:48
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha már kijött milyen gond lehet?
2013. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A bélcsavarodás teórián én is meglepődtem, főleg hogy ő egy kistestű, 7 kilós kutya és ha jól tudom ez a nagytestűekre jellemző. De lehet hogy nem jól tudom.
2013. jan. 31. 15:50
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha kijött akkor már nyilván nem okoz gondot, de amiig bent van nem okozhat biztosan?
2013. jan. 31. 15:50
 8/16 anonim ***** válasza:
A kutyától is függ mennyire mohó. Egy mohó kutynak én sem adnék csak jó nagy csontot, hogy ne tudja egybe lenyelni. Az enyémek rendszeresen kapnak nyers csontot csirke combot egyben is mint nyers halat egészben. A szálka is puha ameddig nem főzik meg! Van olyan kutyám sőt szinte mindegyik a közepét a csöves csontnak meg sem eszik csak a végét rágják le! A halat teljesen megeszik :-)
2013. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát ő nagyon nagyon mohó. Mentett kutyus, csak egy hónapja van nálam. Eddig egész életében küzdenie kellett az ételért.
2013. jan. 31. 16:15
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor ne a kajával add neki hanem amikor befejezte akkor utána , jobban jársz ha csak nyers csonttal próbálkozol! Vegyél mondjuk farhátat törd ketté és kaja után add neki oda
2013. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!