Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megtanítani a...

Hogy tudom megtanítani a kutyusomnak a "sántít" trükköt? Van valakinek valamilyen ötlete?

Figyelt kérdés
Köszönöm :)

2013. jan. 31. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt írom le, én hogyan tanítottam meg a hovawartomnak és hogyan tanítom jelenleg is a másiknak, a pulinak.

Klikkerrel persze, mással el se tudom képzelni.


Először megtanítottam mind a kettőnek, hogy a bal mellső lábukat sokáig felemelve tartsák. Utána ráformáltam arra, hogy mikor a bal oldalamnál állnak, a lábukat fonják körbe az én bal karomon. Áthajoltam fölöttük, hogy a bal vállukkal egy vonalba kerüljön a karom. A nagyobbnál segítség volt a mérete, de a mostani tanoncnál, a kis pulinál ez kicsit kényelmetlenebb. Mikor léptünk, saját magukat tartották meg azzal, hogy erősen "belém karoltak". Így már elértem, hogy a súlyt ne terheljék annyira a bal lábukra. Ugye ez a legkritikusabb része, hogy megtanulják, azt a lábat kímélni kell. Ebből fokozatosan kiveszem a karomat, egyre kevésbé engedem, hogy rátámaszkodjanak. Csak akkor rakom már hozzá a vezényszót és a végső kézjelet, mikor teljesen kész a feladat.

Jelenleg úgy néz ki a hovinál, hogy velem szemben áll és felém közeledve sántít. A pulinál most kezdem el kivenni a karomat. Vele úgy két-két és fél hónapja kezdtük el ezt a trükköt.

2013. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
cirkuszi bohóc
2013. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A 101 kutyatrükkben nagyjából úgy van leírva, hogy fogd a pórázt (vagy valami kötelet) alulról emeld fel vele a kutya lábát (remélem érted, hogy értem, ha nem írd le, megpróbálom újra elmagyarázni) és hívd magad után, hogy induljon... ezt gyakoroljátok, majd ha elég jól megy el lehet hagyni a segédeszközt és tovább próbálgatni.
2013. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Abba a könyvbe belelapoztam. Meglepődtem, hogy egy kutyának milyen dolgokat kell tanítani "trükként". o.O
2013. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mi az, hogy "kell"?!
2013. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj megtanítani neki, de meg kel tanítani neki, ha azt akarod, hogy csinálja. Cicák pl maguktól tanulnak, szóval nekik nem "kell" tanítani.
2013. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod egy macskának, hogy sántítson, akkor az magától felemeli a lábát és sántít?! o.O hát jó...
2013. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen visszaolvasol rájössz, hogy én annyit mondtam, hogy sokmindenen meglepődtem mi mindent kell tanítani nekik. :) De ha írtam olyat, hogy magától sántít a macska... :)
2013. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó, igazad van, elnézést, de akkor már had mondjam el (és ez az utolsó hozzászólásom, ígérem, mert szegény kérdezőt már meg fogjuk őrjíteni :DD), hogy abból a könyvből sokmindent csinálnak maguktól a kutyák is, azt a tanítási módszert "elkapásos tanítási formának" nevezzük, mármint amikor azt csinálja, amit akarunk MAGÁTÓL és ezért megdicsérjük ... de az a könyv egy olyanfajta módszert mutat be, amelyben nem kell addig várni, míg a kutya magától megcsinálja a dolgokat, úgyanis meglehet, hogy napestig ülhetnénk mellette, helyette különféle cselekkel ráveszi a jószágot a kívánt.. öö... parancsra. :))
2013. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
óh, engem nem zavar :D
2013. febr. 8. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!