Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog és kap felém a...

Miért morog és kap felém a kutyám ha hozzáérek amikor épp magát rágcsálja?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Felállítja a privát területét veled szemben. Ez azt jelenti, hogy nagyon nincs tekintélyed a szemében.
2013. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és hogy tudnék ezen változtatni?
2013. jan. 31. 20:57
 3/13 A kérdező kommentje:
hozzáteszem, hogy allergia miatt rágcsálja magát mivel nagyon viszket.
2013. jan. 31. 20:57
 4/13 anonim ***** válasza:

Az allergián a doki tud segíteni. Nyilván amiatt, mert fájdalmai vannak, a tűrőhatára is alacsonyabb, de még így sem elfogadott az, ha egy kutya agresszív a gazdával szemben a kutya!

Amit tehetsz, hogy felépíted a helyes sorrendet dominancia gyakorlatokkal, megfelelő foglalkozással és viselkedéssel. Ezt viszont nem lehet itt leírni (több száz oldalas könyveket írnak erről a témáról), így ha valóban változtatni akarsz ezen, érdemes lenne egy kutyasulival konzultálnod, olyannal, ahol kifejezetten a kutya-gazda kapcsolat áll előtérben és nem a munka.

2013. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már dolgozok azon, hogy elfogadjon falkavezérnek, de még nem 100%os siker mint látszik. Csináltam már azt is, hogy visszamorgok neki (nem csak ilyenkor, hanem máskor is ha rosszalkodik) de visszafelesel...igaz, hogy közben elfut és abbahagyja amit épp művel, de kell hozzá egy nagyobb "szócsata". Ettem már előtte is mielőtt odaadtam neki a kaját, és mér alapból várja, hogy hívjam mielőtt a tálkához megy. Hallgat az ül, fekszik, marad parancsokra. Egyébként 3 hónapos kutya.
2013. jan. 31. 21:07
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen már foglalkozik a doki az allergiával de még nem akarja tele tömni mindennel mert túl kicsi. Majd nemsokára vérvételes allergiavizsgálata lesz.
2013. jan. 31. 21:07
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként ha visszafelesel ált. nem néz a szemembe hanem oldalra
2013. jan. 31. 21:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Jó kemény kutya lesz, ha már 3 hónaposan ilyen! Kutyaoviba nem jártok? Ott tudnának segíteni az oktatók.

Még a Fennel műveket nagyon ajánlom, illetve Korom Gábor Neked ugatok! könyvét.

2013. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Még nem mert 2 hét múlva kapja csak a 4. (veszettség elleni) oltást. Sajnos csúsztunk betegség miatt. Amúgy melyik oltások szükségesek a kutyaovihoz?
2013. jan. 31. 21:10
 10/13 A kérdező kommentje:
most direkt odanyúltam az előbb amikor szenvedett, megint morgott, visszamorogtam és közben elhúztam a fejét, utána már csak nyalogatott a következőnél. De tartósan nem tudom megoldani ezt nála. Amúgy most morog "saját magának" is miközben rágcsál.
2013. jan. 31. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!