Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszaporodtak nálunk a patkány...

Elszaporodtak nálunk a patkányok. Tettünk ki mérget, de így is feltűnnek újat. Van egy tacsim, akivel "vadásznék" rájuk, hátha, de nem árt a kutyának, ha megharap olyan patkányt, ami már evett a méregből?

Figyelt kérdés
A méreg elvileg 24 óra múlva öli meg a patkányt, tehát lehet lesz a szervezetében, mikor a kutya megmarja. Árthat a kutyának? Vagy ha a patkány megharapja? :S Nagyon aggódom ilyen miatt, úgyhogy véletlenül sem vetem be a kutyát, ha baja eshet.

2013. jan. 31. 23:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, a kutya nem érhet a méreghez amúgy, addig bent él velem, nem járhat mérgezett területen.
2013. jan. 31. 23:29
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
árthat a kutyusnak,de a te módszered még mindig jobb mint a szomszédomé,ő a kutyái miatt nem hasznáét mérget,inkább maradt a légpuskánál(nyilván nem sok eredménnyel)
2013. jan. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem vadászunk. Megfogadtam, ha lesz 1 olyan vélemény, ami szerint árthat, akkor kihagyom ebből a kutyuskámat. Köszi!
2013. jan. 31. 23:43
 4/19 anonim ***** válasza:
Árthat bizony. Nálunk is volt ilyen probléma ( a szomszédban van egy putri). Mi sem mertünk mérgezni a kutyák meg a macskák miatt. Néhány éjjelre kint hagytuk a kutyát(szintén tacsi), és reggelente szépen kifektetve találtuk a patkányokat. Mivel a "fészek" a szomszédban volt, nem tudom, mekkora részét kaphatta el nekik, de az tény, hogy egy jó ideje nem találtunk arra utaló jeleket, hogy átjárkálnának.
2013. febr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne méreggel nyírd ki őket, mert nem csak a te kutyád/macskád férhet hozzájuk. Sok állatot tudtok így megölni a patkányokon kívül. Macskákat, kutyákat, rókákat, sasokat, stb.

Csapdát rakjatok ki, és ne mérget.


Köszi :)

2013. febr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Én hallottam egy olyat, hogy ismerősünk felvett egy ilyen lánchálós kesztyűt és azzal megfogott egy patkányt. Ezután egy izzó vasdarabbal kiégette a szemét (tudom brutálisan hangzik) és a patkány olyan hangosan felsikított, hogy az egész fészek elmenekült. Állítólag ez működik, esetleg próbáljátok meg, még mindig jobb, mintha a kutyusnak vagy más állatnak esne baja vagy mérgeződne meg.
2013. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Hülyeség, emiatt nem fognak elmenni és ez nem más, mint kőkemény állatkínzás.
2013. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

Én ezt csak hallottam, nekik bevált, gondoltam megosztom a kérdezővel is. Náluk nagyon sok volt, mire a csapdába besétált 1, addig született még 10.

Mondjuk én ezt túlzásnak tartom, hogy állatkínzás. Persze, én is sajnáltam volna, mert nekem is volt patkányom házikedvencnek (a fajtát nem tudom, ilyen fekete-fehér, amit kereskedésekben árulnak), de a vándorpatkány azért nem játék. Nagyon komoly kártevő és veszélyes fertőzéseket hordozhat, a tyúkokat vagy akár a kisebb kutyákat meg is ölheti egy nagyobb darab egyed. Vagy te a csótányokat meg a szúnyogokat sem szoktad elpusztítani?


Kérdező: esetleg másik témánál is próbálj érdeklődni, hátha valaki tud valami jó megoldást.

2013. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem azt mondtam h ölelje keblére őket. Szerinted én kiköltöztetem a másik házunkban az egereket? Francokat. Állandó jelleggel van kinn 3-4 csapda. De elkapni és kiégetni a zsemét. Ez akkor is túlmegy azon a bizonyos határon.
2013. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Előbb költöznék el a patkányok miatt, minthogy ilyet megcsináljak... Marad a méreg, az még mindig "humánusabb" szerintem, ilyet sosem tennék...
2013. febr. 1. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!