Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Aussie-t miért mondják...

Az Aussie-t miért mondják csodakutyának?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon sok helyen olvastam/hallottam h az Aussie egy 'csodakutya', hogy csak egy másik Aussie mellet érzi jól magát, miért van ez? Aki már tartott/ tart Aussie-t azok szerint miért van ez? És pár véleményt is kaphatok róluk?

2013. febr. 1. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Azért mondják csodakutyának, mert az :D:D:D


Kicsit komolyabban: nem csak egy másik aussie mellett érezheti jól magát, de egy aussienak igazán csak egy másik aussie lehet jó társa.

Azért van ez, mert ez a kutya egy különc vagány a kutyák közt és csak a hasonló habitusú kutyák társaságában tud teljesen kibontakozni. Én is leviszem pl sétálni egy nagy parkba, ahol el van a többi kutyával és jól érzi magát, de mikor évente találkozunk a többi gazdival, aki abból a kennelből vásárolt kutyát, ahonnan én akkor sokkal jobban önmaga. Felszabadultabb, még fényévekkel vidámabb és ugri-bugribb :)

2013. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Én úgy vettem észre, hogy a többi kutya annyira nem szereti az aussiekat, nagyon kis bolondosak és hajlamosak erőből oldalba belemenni a másik kutyákba amit a többi fajta nem tolerál de egy másik aussie igen. Nekem két aussiem és több másfajta kutyám is van de az aussiek egymással szeretnek lenni a többiekkel annyira nem
2013. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Még kevés a tapasztalatom hozzá, hogy csodának nevezhessem, de tény, hogy az én kölykömnek vág az agya, csendes, viszonylag nyugis, de csak idegenekkel. Egyébként akiket elfogadott, azokkal teljesen őrült.

Sajnos azt vettem észre, hogy egy-egy kutyával jól elvan, de egy egész csapat kölyökkel nem tud mit kezdeni. :(

2013. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

egy " síma " juhászkutya ,akárcsak a border collie, vagy a többi . semmi különleges , viszont minden gazda számára a saját kutya különleges, sőt egyedi,és ez így is van rendjén.

egyszerűen arra szelektálták amire ,és kész.

egyéniségek, mint minden más fajta .

lsd : basenji , afgán agár, angol buldog , ír farkas , pitbull , hogy csak néhány érdekesebb egyéniségű és speciálisabban játszó fajtát említsek .

de ,ha a te kutyád csodakutya, hidd el csak egyet jelenthet : jó gazdi vagy .

ha meg nem csodakutya ?? hát akkor döntsd el ??

2013. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Most lepontoznak az Aussie gazdik,mint az előző válaszolót,de pl.nekem a Rhodéziai Ridgeback a csodakutya....Húgoméknak pedig a Német Boxer...
2013. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem feltétlen az aussie gazdik pontozták le. Mindenkinek más az álom fajtája. Imádom az aussiemat, de a mudit is csodakutyának tartom, egyszer szeretnék mudigazdi is lenni.
2013. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Jééé,tényleg nem az aussie gazdik pontoztak le...Érdekes,hogy ők nincsenek lepontozva,csak az,aki esetleg más véleményen van...Most legalább tudom,milyen jelleműek az Aussie-t tartók...Nem érdekel a pontozás,inkább elszomorít,hogy kutyás ember így gondolkozhat:ha nem tetszik valakinek,nincs egy véleményen velünk,lepontozzuk....Na mindegy,jó kutyázást mindenkinek,akármilyen fajtatiszta vagy keverék kutyája van.
2013. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha le is pontoztak, nem a véleményed miatt, mármint nem azért mert nem vagy oda és vissza az aussie-ért, hanem mert nem volt hasznos a válaszod. Has olyat ír valaki aminek nincs semmi építő jellege én is lepontozom, pedig nincs aussie, nem is akarok, más kutyák tetszenek, de ehhez ennek semmi köze. Az utóbbi reakciód meg kicsit hisztis libás
2013. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te utolsó,lehet élőben azért elhagynád a libás hasonlatodat... :) És azért voltam lepontozva,az Aussie gazdik által,mert nem tartom csodakutyának az általuk kedvelt fajtát...Az hogy te lepontozol valakit,nagy intelligenciára vall...Én nem pontozni szoktam,hanem megcáfolni vagy egyetérteni valakivel,de könnyebb pontozni,mint esetleg megmondani,miért is nem volt hasznos a válasz.S ha jó megfigyelő lennél,látnád,hogy csak 2 válaszoló volt lepontozva:akik esetleg a valóság felé próbálják terelni az ilyen fajtafeldicsérő kutyatulajdonosokat...Ezzel az erővel én is lepontozhattalak volna,anélkül,hogy válaszoltam volna neked...Kérdező,elnézést az off-ért.
2013. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Most legalább tudom,milyen jelleműek az Aussie-t tartók..." Honnan veszed, hogy ők pontoznak?

Oda van írva, hogy mennyire találtad hasznosnak a választ, ha nem hasznos miért ne lehetne ezt kifejezni, ha már elvileg ez a "kezecskék" célja?!

És az aussie gazdik talán azért nincsenek lepontozva, mert ők a kérdésre válaszoltak hogy "miért mondják csodakutyának?" , nem azt írják, hogy miért nem az...

Értem én, hogy mindenkinek más fajta vagy épp a saját kutyája a csodakutya, de ha tudod előre, hogy esetleg nem teljesen a kérdésre válaszolsz, akkor miért vagy kiakadva a reakción és miért kell rögtön mások jellemével jönni..



Ja és a kérdéssel kapcsolatban :) Egyébként ismerősömnek van több kutyája köztük 2 aussie is, és ő mondta, hogy ha valamiért "csodakutyák" a többihez képest az az, hogy tényleg nagyon gyorsan tanul, kitartó, szinte kifáraszthatatlan és a terelés a vérükben van, a kis 3 hónapos kölykök rögtön neki álltak terelgetni a jószágot :)

2013. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!