Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtanítsam ezt neki?

Megtanítsam ezt neki?

Figyelt kérdés

páromnak van egy 11 hetes keverék tacsi kutyusa. minden este mi sétáltatjuk. és szeretnénk ránevelni a szobatisztaságra. ha séta közben kakil és én adok neki minden séta közbeni kakilása után 1 jutalomfalatot, akk megtanulja h ott lent végezze a dolgát?

másik kérdésem: megtanítsam neki azt h mellettem jöjjön séta közben? ( nem engedem hosszúra a pórázt, és ha előre megy mindig visszahúzom magam mellé)


2013. febr. 1. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

A lábmelletti sétát tanítsd meg neki, ne engedd magad elè.

Szobatisztaságra úgy szoktathatod, hogy mék kicsi ha van lehetőséged el 2óránként sétálni, majd egyre kevesebbszer vidd legjobb ha etetès után viszed egy kicsivel, vagy ha látod rajta hogy kell neki.

Jutalomfalatot adhatsz neki, de elég ha szóban megdicséred és megsimogatod.

Soha ne feledd, hogy ha véletlen baleset történik utólag ne büntesd meg, mert nem fogja tudni miért kapta. Sok sikert!:)

2013. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én személy szerint annak vagyok a híve hogy a kutyának nem jó ha meg van kötve, persze ha nem ismeri a gyere idét akkor gázos a szitu. Ha otthon megtanítod neki a gyere idét baromi egyszerű, kajával kell ösztönözni akkor az lent nagyon hasznos lesz.Én ugy tanítottam szobatisztára hogy eleinte jutalomfalatot adtam neki de olyankor itthon is bepisilt. Miután már nem adtam neki egyből tudta hogy neki lent kell. Első válaszoló: avval ne értek egyet hogy séta előtt kapjon kaját. Én először akkor tudatosultam azzal hogy semmi értelme séta előtt kaját adni neki mikor Cesar Millan videóját megnéztem. A farkasok sem úgy mennek hogy mikor valamelyik farkastársa a falkában valami jót csinált akkor ad nekik kaját. Vagy hogy esznek és utána futkorásznak. Hanem kilómétereken át keresik a prédára valót miután enni tudnak a kutyánál ugyan ez a helyzet igenis küzdjön meg lent a séta alatt a kajájáért.

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY

Nézzd meg a videót nagyon sok minden van benne ami most neked egy 11 hetes kutya neveléséhez nagyon is kell.

2013. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2013. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!