Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lábhoz vezényszót hogyan...

Lábhoz vezényszót hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés
Ha hívom a kutyát akkor odajön és szemből megáll előttem. Szeretném,hogy a Lábhoz parancsra a lábam mellett álljon,ezt hogyan tanítsam neki? Nem akarok vele láb mellett sétálni,csakhogy miután hívtam és kiadom a Lábhoz parancsot akkor ne szembe álljon velem,hanem a lábam mellé helyezkedjen el.

2013. febr. 1. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tarts a lábád mellett egy jutit. mond neki hogy lábhoz, és közbe irányítsd úgy, hogy kövesse a jutit. Ha megvan add oda, dícsérd meg, aztán próbálgathatod tovább.. Nekem így bevált, sok sikert!!:)
2013. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Melyik változatot szeretnéd megtanítani neki? Mikor megkerül téged, vagy mikor csehesen ül be?
2013. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A Megkerül engem az hogyan kellene helyesen kivitelezni? Én azt szeretném,hogyha hívom akkor legtöbbször szemben áll meg velem. S ezután Lenne lábhoz vezényszó,ami nálunk azt jelentené hogy a jobb lábamhoz igazodjon és ott álljon meg,de ha leül az sem gond.

Ezt azért akarom,hogy mellém jön,rámfigyel,szemkontaktus és utánna jöhet a többi gyakorlat pl.előreküldés.

2013. febr. 1. 17:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Legkönnyebben megvezetéssel, jutalomfalattal lehet elérni ezt. Mutatod a falatot neki és a hátad mögött átvezeted vele a kutyát, majd amikor az adott oldaladra ért, akkor kapja meg a kaját. Ezt pár gyakorlás alatt is meg lehet tanítani.
2013. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 compactegon ***** válasza:

nekem is kb. fél óra alatt megtanulta. tudja a "kör!" vezényszót (megkerül és megáll jobb láb mellett). szintén jutalomfalattal tanítottam. húztam előtte, majd mikor megfelelő helyzetbe ért megállítottam és megkapta :)

sok sikert, szerintem hamar mennyi fog!

2013. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jobb oldalon vezeted a kutyát? mert általában bal láb mellé ültetünk, és bal oldalon is vezetjük.
2013. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 compactegon ***** válasza:
igen, jobb oldalon. nekem így kényelmesebb, és mivel kiállításra nem viszem, teljesen mindegy melyik oldalon halad.
2013. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem tőled kérdeztem:)
2013. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 compactegon ***** válasza:
ja jó, a vééeményem ugyanaz. az enyém után volt a hsz :)
2013. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
pórázon bal oldalalmon vezetem. Bal oldalamhoz szeretném leültetni.Köszönöm a hasznos tanácsokat.
2013. febr. 3. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!