Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne féljen a dörgéstől, villámlástól?

Figyelt kérdés
Ha vihar van,mindig megszökik,ha nem vagyunk itthon.Mit csinálhatok vele?Nagyon sajnálom!
2008. jún. 4. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lehet mit tenni, azaz mi nem tudtunk...Nálunk beengedjük ilyenkor a lakásba, akkor megnyugszik. Nem is tehetnénk mást, mert szétkaparja az ajtót. Egyszer nem voltunk otthon ilyen esetben, háát megnézhettük az ajtót utána:(

Ja, és tüzijátékkor is ez a szitu.

2008. jún. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van az én kutyámmal is. Ha van garázsotok vagy pince ahova be tud menni ha vihar van akkor talán nem szökik meg. Csak nyitva kell neki hagyni.
2008. jún. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos - ahogy előttem is írták - nem lehet leszoktatni. A legjobb, ha magad mellett tartod, hogy biztonságban érezhesse magát, de szeretik a kutyák, ha ilyenkor sötét, pici helyre behúzódhatnak. Az én kutyám a wc-be vagy a zuhanykabinba szokott beülni, vagy esetleg az asztal alá.

Ha fél a kutyád a villámoktól, ugyanígy fél valószínűleg a tűzijátéktól, petárdáktól is. Ez esetben, ha tudod, hogy a közeletekben lesz ilyesmi, érdemes enyhe nyugtatót kérni az állatorvostól. Sokan csinálják ezt pl. szilveszterkor.

2008. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy vele született hátrány, kevés az olyan kutya, amelyik ne félne. Azokat külön választják vadászatra, ahol a puska hangja az ijesztő. De még őket is kutyakiképzők trénelik.

Így, ha a kutyád nagyon bátor, lehet, hogy kutyakiképző tud segíteni.

2008. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Zárd be, hogy ne tudjon megszökni. Az ellen, hogy fél nem tehetsz semmit. Legyen neki egy kis helye ahova ilyenkor bevonulhat, akkor nem lesz vele gond. A januárban meghalt skót juhászom is félt a vihartól, miután egy vadbarom kiskorában petárdát robbantott a feje mellett. Ilyenkor ha itthon voltunk beengedtük a házba, ha nem akkor egy kis udvari helységbe ment be, és ott elvolt amíg elvonult a vihar. A többi 6 kutyám nem fél tőle, csak az eső elől jönnek fedett helyre, illetve az egyiknek még tetszik is, mert mindig kint nézi a villámokat velem:)
2008. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem,hogy csak valamilyen nyugtato segit. A mi kutyank bent el a lakasban,es bújik hozzak ha vihar van. Szilveszterkor pedig az allatorvos tanacsara kap egy kis adag nyugtatot joval elobb ahogyan a petardak elkezdenek puffogni, mert a nyugtato nem hat azonnal,de meg ennek ellenere is fel szegenykem,úgy kell nyugtatgatni. Volt ra pelda, hogy mas alkalommal csak egy-egy petarda robbant, ez annyira nem zavarta csodalkoztam is rajta,hogy akkor nem felt. (Kulonben szerintem nem a villamlastol fel,hanem a dorgestol.)
2008. jún. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Nekünk is volt régen egy németjuhászunk aki fiatal korában nem félt sem a villámlástól, se a petárdáktól, sem a dörgéstől se semmitől. Öreg korára kezdett el félni tőle szegényke. Amikor nem voltunk itthon akkor mindig elszökött. Volt amikor teljesen szétrágta a kerítést és kiugrott. Szerintem amikor elszöknek akkor biztos azt hiszik szegények, hogy csak az udvarban van olyan "lárma", ha ki megy az utcára nem lesz semmi baj. Ilyenkor csak azt tudom javasolni, hogy mindig hagyjátok, h hozzátok bújjon és nyugtatgassátok meg vagy engedjétek be a lakásba. Mást nem tudok. De sztem ezeket már leírták az elöttem válaszolók :)
2008. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok konfliktusba keveredni senkivel, de ha egy kutya meg tud szökni, az a gazda hibája. Sajnos a kutyák félnek az ilyesmitől. Mi is nyugtatgatjuk a spánieljeinket, még tűzijátékkor is, bent a házban. De zéró sansz a szökésnek: a kerítést hetente körbeellenőrzöm, hogy fizikálisan SEMENNYI lehetőség ne legyen a szökésre. Amúgy meg több búvóhelyük is van arra az esetre, amikor nem vagyunk itthon.
2008. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!Én is mindig beengedem,ha vihar van.Korábban egyébként nem félt.Most 3éves és labi.A kerítéssel kapcsolatban igazad van,éppen átépítés alatt van,pont a kutya miatt,hogy ne tudjon meglépni,ezért most van rajta pár "gyengébb"rész.Egyébként képes arra,hogy ha kenelbe zárom,az ajtaja fölött van egy rész,ahol nincs semmi,kimászik,de ez majdnem 2m magasan van.:-)Köszi mindenkinek!
2008. jún. 11. 05:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél a kutyád a vihartól, vagy a tüzijátéktól, legyél vele, és legyél mellette teljesen nyugodt, nem szabad rákiabálni, azt kell mutatni neki, hogy te nem félsz, nem beszélsz hangosan, mondjuk együtt nézzétek az essöt, vagy a tüzijátékot. Ez negyon nehéz az elején, de több alkalom után megnyugszik, hiszen a falkavezér sem ideges, nem kiabál, és mivel mindenki õt követi, neki sem kell félnie.
2008. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!