Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet ilyen esetben...

Mit lehet ilyen esetben tenni? Ezt az önkormányzatnak kell jelezni vagy kinek/minek?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy 2 barátnőmnek van kutyája az egyiknek egy westie a másiknak egy beagle. Egyik kutya sincs ivartalanítva és még chip sincs bennük! (ha az utóbbi időkben ide kiírt kismillió chip-es kérdésből jól szűröm le akkor már kötelező lenne) Állatorvost sztem életemben nem láttak a kutyák megnevelve nincsenek (vagyis a bejgli nincs a westiet meg csak képen láttam). Nem hajlandók felfogni hogy 3500Ft rohadtul nem sok egy chipre és részletben is lehet fizetni! (na nem mint ha rá lennének szorulva) A beagle gazdi még szaporítani is akarja szerencsétlen kutyát mert hát milyen "édi-bédi tündi-bündi kis szörpamacska bejglikék" fognak születni". Amiket persze oltás és chip nélkül pár ezer forintért fognak lepasszolni. Nem is egy ismerősünk meg még dicsérik is hogy milyen jó lesz meg hogy majd adjon nekik is, sőőt egy srác kijelentette hogy vesz majd egy goldent és Suzykával (a beagle) fogja pároztatni meg majd kitudja mivel. Gondolom abba nem gondolt bele hogy egy beaglenak milyen következménnyel járhat egy félig golden alom kihordása vagy hogy hogy fognak kinézni a kölykök felnőtt korukban.........Törzskönyv az összes szerint hülyeség. Ami még rohadtul rosszul esett az hogy a legjobb barátnőm akiről azt hittem ért a kutyákhoz szintén ingyen akar valamelyik sarki kutya hentestől kölyköt és a tk persze szerinte is baromság.......(legalább ő ivartalanítaná) Hogyan tudom megváltoztatni a véleményüket?? A chip hiányát hol tudom jelenteni? (valahol azt olvastam állatorvosnál lehet de hát mondom ezek a kutyát szerintem még állatorvosi rendelő közelében sem jártak soha..........
2013. febr. 2. 10:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést az esetleges helyesírási hibákért eléggé felhúztam magam és nem nagyon figyeltem hol ütöm a billentyűzet gombjait. Még annyit hozzá tennék hogy bár ez lehet nem volt túl jó ötlet de a beagle gazdinak azt mondtam adjon nekem is egy kölyköt. Úgy voltam vele hogy inkább hozzám kerüljön egy mint hogy tovább szaporítsák
2013. febr. 2. 10:23
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

te se vagy jobb semmivel. ahelyett, hogy ész érvekkel hatnál rájuk, fel akarod jelenteni a BARÁTNŐIDET, és még buzdítod is, hogy neked is kell kutya. ezek után ne lepődj meg, hogyha tényleg befedezi a kutyáját, mert már minden kölyköt elígért.

tény, hogy kell a chip, de azért a barátnőmet én nem jelenteném fel, hanem rábeszélném.

Szegények, minek nekik ellenség, ha ilyen barátjuk van, mint te.

2013. febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de te rettentő ostoba vagy. Először bátorítod a barátnődet, hogy szaporítson, azzal, hogy te is igényt tartasz egy kiskutyára, majd fel akarod jelenteni? Te mivel lennél jobb, mint bárki más, aki szaporítótól vásárol kutyát? Semmivel. Felesleges feljelenteni őket, úgysem kapnának semmit, csak téged utálnának meg. Milyen ember vagy te komolyan? A saját barátnőidet feljelenteni... Úgy semmiképp nem tudod meggyőzni őket a helyes kutyatartásról, ha te magad sem vagy vele tisztában.
2013. febr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj azt hiszed nem próbáltam???? HÓNAPOK óta próbálok beszélni a fejükkel! Igen a barátnőim de a törvény az akkor is törvény. Lehet hogy csak én vagyok ilyen de ha összetörnék egy rendőr kocsit nem haragudnék meg ha JOGOSAN feljelentenének a barátaim! A r*hadt életbe az se érdekli őket hogy mi lesz ha állatorvoshoz akarják őket vinni és onnan meg szépen elküldik őket mondván "nincs chip" Mivel jobb az ha akkor jelentik? Tudom hogy nem vagyok jobb de nem igaz hogy ennyire nem törődnek a kutyájukkal akiket állítólag szeretnek. Ne haragudj nem akarom nézni ahogy agyon rugdossák a kutyát mert hát "hülye" amiért nem lehet behívni meg emberekre ugrálnak. A szaporításról úgy sem tudom lebeszélni őket ezért gondoltam akkor úgy hogy jbb ha befogadok egyet mint ha menhelyre gyepire kutya viadalokra kerülnek a kölykök. Lehet hogy hülyeség volt és csak megerősítettem az elhatározását de akkor úgy láttam jónak. Nem tudom miért hiszed hogy ez nekem könnyű hogy a barátaim ellen vagyok de nem akarom hogy a kutyák igyák meg az ő hülyeségük levét. Ha legalább azt tudnám hova tudom őket jelenteni és elmondanám hogy mi a szitu illetve mennyi a büntetés talán megjönne az eszük ezért gondoltam erre.
2013. febr. 2. 10:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindegy köszönöm a válaszokat mind kettőtöknek ment a zöld kéz
2013. febr. 2. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Max a chip miatt tudod őket jelenteni, sajnso az ész nélküli szaporítás ma nem bűn :(
2013. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak a chip és a veszettség elleni oltás hiányával tudod megfogni őket, mással nem. Az állatvédelmi hatóságnak lehet jelenteni, de kétlem, hogy a legnagyobb gondjuk egy ilyen jellegű bejelentés kivizsgálása lenne, ráadásul ha a kutya szempontjából nézzük a dolgokat az égvilágos semmin nem változtatna az, ha lenne benne chip meg oltás, ugyan úgy lehozná a keverék almokat.
2013. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!