Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek alapján legyen kutyám?

Ezek alapján legyen kutyám?

Figyelt kérdés
tetszik a labrador kutyafajta, kölyköt szeretnék. lesz neki csináltatva fedett elég nagy kennel, kutyaház. 1 bajom van csak. néha félek a kutyáktól. volt pl német juhászunk, én etettem, keféltem, simogattam, de amikor egyszer csak vittem neki enni valót, valamiért megijedtem tőle, eszembe jutott a sok kutyatámadás, ezért elkezdtem félni tőle, ő meg megérezte h félek és nekem akart ugrani, szerencse h láncon volt és befutottam a házba. se ez csak ritkán van. tényleg csak azért félek tőlük néha mert sok kutya megtámadta a gazdáját. abban reménykedem h ha velem együtt nő fel, akk összeszokunk és nem fogok félni. hogyan kezeljem ezt a problémát?
2013. febr. 2. 20:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

NE legyen így kutyád. Rendezd magadban a kutyákhoz való viszonyod, ami nem fog egyedül menni, terapeutára lenne szükséged. Nem is értem, hogy jut eszedbe kutyatartás azok után, hogy csak úgy kitalálod, hogy kutyatámadás,stb. Nem futhatsz, nem bújhatsz el a majdani kutyád elől! Ő meg nem maradhat azért éhen, mert neked eszedbe jut, hogy félsz.

Így nem is tudnál foglalkozni szerencsétlennel, vagy nevelni. És ezen egy szimpla kutyasuli sem segítene.

2013. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
az a szar h tom h ez miért alakult ki bennem. a híradó mutat mindig olyanokat h leharapta a saját kutyája a gazda fülét stb. élőbe szerencsére még nem volt részem hasonlóban. de mi a biztosíték arra h nem vadul meg? olyat olvastam ha rendesen van nevelve, és nincs állandóan lánchoz kötve akk a kutya nem viselkedik agresszívan.
2013. febr. 2. 20:56
 3/27 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak teljesen igaza van! Ne legyen így kutyád! A gazdának 110%-osan bíznia kell a kutyában,hogy a kutya is bízhasson benne, és ezáltal engedelmeskedjen, elfogadja vezérnek. Egy lelkileg gyenge embert nem tud a kutya vezetőnek elfogadni!

Viszont felmerült bennem egy kérdés.. Miért volt a Német juhász láncon..?

Még egy kérdés: hány éves vagy?

2013. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
azért volt láncon mert mindig kiugrált a kerítésen megszökött és csak este jött haza. 20 vok
2013. febr. 2. 21:07
 5/27 A kérdező kommentje:
de ha a gazdi szereti a kutyát, és nem fél tőle, megbízik benne, akk mi a biztosíték arra h egyszer csak nem fog megvadulni és támadni?
2013. febr. 2. 21:08
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Pillanatnyilag 3 kutyám van, normálisan nevelve szocializálva. Soha nem voltak megkötve, nem ütöm öket. Elfogadnak falkavezérnek, soha nem támadnának meg. Elöfordult hogy verekedésbe keveredtek, őket támadták meg én benyúltam és kivettem a saját kutyámat. A harc hevében rámmordult de a következő pillanatban mikor rájött hogy én vagyok az elkezdte nyalni a kezemet, és lefeküdt előttem. Azok a kutyák akik megtámadják a gazdáikat többnyire bántalmazott instabil állatok. A gazdák pedig többnyire megérdemlik.
2013. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
igen, azt én is hallottam már h a gazda hibája ha megtámadja a kutya ( pl. egész nap láncon van, veri ). de akk ha az ember jól bánik velük csak próbálja utasítani, tanítgatni, akk nem támad? meg pl ha vezetem pórázon, és meglát egy kutyát, nem engedem oda akk nem fog megharapni?
2013. febr. 2. 21:15
 8/27 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy még a gondolat sincs meg, hogy valahogyan megbízz egy kutyában.. Ne vegyél kutyát szerintem.. Se neked, se neki nem lesz jó ez így!
2013. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

ugyan már, lehet így kutyád! DE, meg kell fogadnod hogy folyamatosan járni fogsz olyan kutyaiskolába ahol a kutya-gazda közötti viszonyon van a legtöbb hangsúly. ott megtanulod majd hogyan kezeld a kutyádat és azt is hogy milyen jelek utalnak arra ha esetleg nem te vagy a vezető. az a baj hogy a t.v.-ben nem térnek ki olyan fontos dolgokra mint pl. VALÓJÁBAN MILYEN VOLT A KUTYA GAZDA KÖZÖTTI VISZONY? tudod ha láncon tartok egy kutyát, és néha megyek vele pár kört az semmi. egyébként az sem olyan nagy nem is tudom mi ha a kutya, mivel nem tekint felette való személynek téged, bevédi előled az ételét. az még nem jelenti azt hogy meg fog enni, bár ha nem értesz a szóból (tágulj a kajámtól) tény hogy keményebb eszközökhöz nyúlhat a kutya mint pl. harapás. tudod én nagyon szivesen meghallgatnám azokat a gazdákat akiket megrágcsált a kutyájuk hogy mégis hogyan is zajlanak a mindennapjaik? tudod nagyon sok gazdi (és ezek még a legjobbak a rosszak között) azt hiszi hogy az bőven elég ha a kutyinak enni, inni, adunk és agyon szeretgetjük, esetleg tudja az ül, fekszik és egyéb parancsszavakat. ugyanis attól mert a kutya leül nekem az még messze nem azt jelenti hogy elismer engem vezetőjének. leül mert adok virslit, vagy tudom is én. tudod nagyon sok kutyasuli, csak ennyit tud tanítani, ültesd le a kutyád "oszt cső". pedig nem csak ezen van a lényeg. hanem azon (is) hogy az a kutya valóban mindenkor és mindenben a te "igényeid" szerint működjön, mert te vagy a vezető. ez többek között azt is foglalja magában hogy az ételért soha nem engedné meg magának azt hogy megtámadjon vagy akár egyet is morrantson, ellenben ha neked úgy tartja kedved akkor elveszed tőle az ételt, vagy azt csinálsz vele amit akarsz, belekotorsz akármi, mert az a tiéd, és "örüljön" hogy "megszántad" vele.


tudod nagyon sokat írhatnék ide le, de lényeg az hogy véleményem szerint nyugodtan vállalj be egy kölyköt. figyelj majd arra hogy a legnyugisabbat válaszd majd az alomból, azt amelyik már már lustának tűnik. az amelyik a középpontban van az általában dominánsabb természetű, ami még kölyökként természetesen cuki , de ha idősebb lesz akkor nyagobb meló szükségeltetik a nevelésébe. persze azért azt hosszáteszem hogy rossz hozzáállással és neveléssel még a leg birkatürelműbb kutyát is "magunk ellen fordíthatjuk". tehát mindenképpen menj el kutyasuliba ahol megtanítanak hogyan bánj a kutyáddal és hogyan legyél a vezetője.


tudod nekem egy pitem van, amiről meg aztán bőven lehet látni horrorisztikus dolgokat. sőt ha ez nem lenne elég még erős hajlama van a dominanciára is. ami azt jelenti ha csak egy kicsit is "elhagyom magam" máris babérokra akar törni. SOHA NEM HARAPOTT MEG! és bizton állíthatom soha nem is fog, mert mindig következetesen figyelek arra hogy én legyek a vezető. ha ezt elhanyagolnám, akkor már nem kizárt hogy az én kutyám is pályázna a fülemre, vagy az életemre, mert esetleg "van pofám" a közelében tartózkodni, miközben "őfelsége" étkezik. :)

2013. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
a kölyköktől nem félek, csak ha már nagy lesz. azért nem tok megbízni bennük mert tom h egy kutyának erős személyiségű gazdi kell, én meg olyan vok h néha eszembe jut vmi akk elkezdek félni tőle, néha meg imádom és semmi bajom sincs. ezen próbálok változtatni vhogy. de nem tom h kezdjek hozzá. talán azért félek mert saját kutyám még sose volt, és félek h elrontok vmit a nevelésében, ebből fakadóan agresszív lesz.
2013. febr. 2. 21:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!