Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a samoyéd...

Aniett kérdése:

Mi a véleményetek a samoyéd kutyákról?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerösömnek van samoyéd kutyája és nagyon megtetszett. Kiváncsi lennék mi a véleményetek róla, mert lehetséges hogy lesz ilyen fajtájú kutyám. :-)

#kutya #Samoyéd
2013. febr. 2. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleimnek volt, idősebb korában én gondoskodtam róla. Nagyon aranyos, barátságos kutyák. Könnyebben nevelhetőek, mint a legtöbb szánhúzó, de azért így is kihívást okozhatnak néha, elég önfejűek tudnak lenni. Emberekkel szemben egyáltalán nem agresszív, de kisebb állatokra, pl. macskák, baromfi stb vadászhatnak. Imádnak ásni, ha ilyen kutyát akarsz, búcsúzz el a szép kerttől. Nagy mozgásigényűek, ha nem tudod minimum napi két órát sétáltatni, ne tarts szamit. Lakásba nem ajánlom, szerintem egy panellakás nyáron kínzás egy szánhúzónak. Házőrzőnek nem alkalmasak, maximum a méretükkel ijeszthetik el a betörőt, de mint írtam semmi agresszivitás nincs bennük emberekkel szemben.
2013. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon önálló természetű kutyák, mint a szánhúzók általában. Mindig mindenről megvan a véleményük, ami nem mindig egyezik a gazdiéval. Nagyon nagy a mozgásigényük (mint a szánhúzóknak általában). Ha nem kötik le kellőképpen, akkor ők találnak maguknak elfoglaltságot, aminek nem mindig örülnek. Imádnak például kertészkedni, metszést, ritkítást szívesen vállalnak, de a lakás átalakítás sem áll messze tőlük. Bár ők tudnak -és nagyon szeretnek!!- ugatni, házőrzésre maximálisan alkalmatlanok: minden idegennek nagyon örülnek. Ők azok a kutyák, akik viszik a betörőnek a labdát, hogy hurrá, új játszótárs. Kb. 3 év után válnak nagyjából engedelmessé (3×aláhúzva és minden módon kiemelve a nagyjából szó), de utána sem lesznek soha olyan engedelmesek, mint mondjuk egy németjuhász. Ők olyanok, mintha mindig megmaradnának kölyöknek. Ha valami olyanról van szó, amit nem akarnak, akkor egyszerűen nem hallják meg. Kisállatokra vadászhatnak (baromfi, macska például). Sem az állandó kennelben, sem a kötve tartást nem bírják, de azt sem szeretik, ha egyedül vannak, ezért kinti-benti kutyának ajánlottak, szükségük van a család, a "falka" társaságára. A mosolyuk és az édes külsejük megtévesztő: az angyali külsejük mögött egy álruhás, tettrekész, csillogó szemű ördögfióka lapul, ezért óva intek mindenkit, hogy kizárólag a külső miatt ilyen kutyát vegyen.
2013. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha otthon van egyedül napközben rongálja a kertet/lakást? Ha igen szerintetek egy társ segítene?
2013. febr. 3. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a pakliban. Két kutya kétszeres gond is lehet, mert nagyon szépen bele tudják vinni egymást a hülyeségbe.
2013. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy segít, lehet, hogy együtt rongálnak. Szerintem egyenlőre egy szami is bőven elég nagy kihívás, ha mellé vennél még egy kutyát, beleőrülnél. Majd ha kicsit benő a feje lágya, akkor hozhatsz mellé esetleg társat.
2013. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!