Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám öt hónaposan nem...

Ha a kutyám öt hónaposan nem olyan aktív, ez változhat mior időssebb lesz?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy most jelenleg maximális mértékben ki le tudom fárasztani, persze sokat foglalkozok vele. sétáltatom is meg sokat tanulunk. Az nem baj ha mikor időssebb lesz akkor esetleg egy kicsit több sétára lesz szüksége, de ha változik egy hatalmasat, mondjuk egy lelőhetetlen energiabomba lesz, azzal már nem biztos hogy tudok majd mit kezdeni. Arra gondoltam hogy ha majd nagyobb lesz, vagy esetleg úgy látom hogy nem elég neki akkor a foglalkozások idejét meg tudom némileg duplázni. pl. tanulni 30-60 perc helyett tudok majd 2 órát is foglalkozni vele... Ez jó így ahogy csinálom? Később nőni fog jobban az igénye? Ugy értem, pl. nem lesz elég neki nap 2 óra tanulás a sétákon kívül, hanem napi állandó foglalkozást igényel majd? A sétákra is tudok majd dobni egy egy plusz órát, kivéve amikor két naponta egész délutánra megyünk el.

2013. febr. 2. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyi foglalkozást igényel a kutya, amennyire az agya rá van állva. Később ha idősebb lesz, nyilván a feladatok nehézségi foka is változni fog. max. kondiciójavitás céljából kell majd a több idő.
2013. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is: milyen fajta kutyus? A kutyák kölyök korban szoktak a legaktívabbak lenni, mint a gyerekek. Az jó, hogy van rá ennyi időd, hogy lefáraszd.

Nem szoktak akkorát változni, hogy ne lehessen bírni velük- már ha foglalkozik a gazdi a kutyával.

Szerintem nem lesz gond. Ha adsz neki feladatokat, akkor agyilag is lefárasztod, arra meg jön a hosszú alvás náluk. :) És igen, így jól csinálod. Arra figyelj csak oda, hogy egy kölyök még nem tud olyan hosszan koncentrálni, mint egy felnőtt kutya. Ha ennyi idősen mondjuk trükkre tanítod (kell is tanítani!), akkor kibír kb. 10-15 percet egyszerre, de annyi. Ha azt látod, hogy elfordítja a fejét, ásít vagy hasonlók, akkor nem figyel, hagyd pihenni.

2013. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!