Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért visznek ki magyar...

Miért visznek ki magyar menhelyről kutyusokat Svájcba és Németországba? Ráadásul egyszerre min.10-et.

Figyelt kérdés
Ott nincsenek menhelyek, meg kóbor kutyák? Vagy más célból viszik ki őket? Hallottatok már ilyenről?

2013. febr. 2. 21:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Gazdikhoz mennek a kutyusok. Vannak ott is menhelyek meg keverék kutyusok, de ott nem olyan körülmények uralkodnak, mint itt Magyarországon. Németországban egyébként a keverék kutya is 200 euronál kezdődik.
2013. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor jó, már megijedtem... sajnos sok helyről hallottam már, hogy állatkísérletekhez viszik őket. De remélem nem és tényleg gazdisodnak!
2013. febr. 2. 21:21
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

A mi kis falunk utcáin kóválygott hónapokig egy keverék lány kutya.Fekete és csúnyácska volt szegény.Nem lehetett a közelébe menni.Végül egy bokorba ellett,a kölykeit itteni szokás szerint legyilkolták.

Hónapokig könyörögtem neki segítségért,mert én nem tudtam behozni magamhoz,a két kutyám pillanatok alatt kivégezte volna saját területükön(utcán nem bántották).Végül egy Németországban élő hölgy vitte ki.Kaptam hideget-meleget azoktól az "állatvédőktől",akik hónapokig nem tettek semmit a kutyáért,csak fotelból osztották az észt.Azt találták ki,hogy ez a hölgy kísérletre adja el kint a kutyákat.Ehhez képest a kiviteltől számított 2 hét múlva kaptam a gazdis képeket.A kutya luxus körülmények közé került.Szeretnék én olyan helyen élni,mint ő.

Ez csak egy példa.Kint az emberek inkább segítenek ilyen esélytelen kutyákon,mint szaporítótól vennének olcsó "fajkutyát".

2013. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos az állatkísérletekben is lehet igazság, legalább is nem ellenőrizhető, hogy nem visznek oda is kutyákat. Ezért is fontos, hogy az ember nem állaton tesztelt kozmetikumokat használjon, ne támogassuk ezeket a mocskokat! Az interneten fenn van ezeknek a cégeknek a listája.
2013. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom,hogy az EU-ban tilos befogott,kóbor állatokon kísérletezni.

Magyarországon pl.biztos,hogy így van.

Külön tenyésztelepek látják el erre a célra szaporított szerencsétlenekkel a laborokat.

2013. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Németországban, Hollandiában 200-300 euróért árulják az emberek a véletlenül besikerült keverék kutyákat is. A menhelyről kihozni egy kutyát nálunk 120 euró. Ezeket a magyar kutyákat ingyen kapják és még jót is tettek vele.
2013. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kísérletezni nem lehet kóbor kutyával mert nagyon ismeretlen lehet a fizikai és pszichés reakciója. (nem tudják vannak e öröklött még ki nem jött betegségei stb)A kísérleti állatokat külön tenyésztik erre a célra
2013. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%
mert a menhelyek jó kis pénzt szakitanak érte. nagyobb üzlet külfödre örökbeadni kutyát, mint itthon.
2013. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Külföldön élek, így szoktam figyelni az itteni menhelyeket, egyet mindennap megnézek, ott maximum 6 kutya szokott lenni bent és másnap már gazdis is a kutya, pedig itt menhelytől hozol el az kb olyan árban van, mintha otthon egy törzskönyves kutyát vennél. Így szerintem úgy vannak vele, hogy más országokban több szükség van a segítségre.
2013. febr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez ugyanaz, mint a törzskönyves kutyánál. itthonról sokkal olcsobban hozzá tud jutni. menhelyi viszonylatban is ez a helyzet.
2013. febr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!