Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor a kutyátokat elengedite...

Amikor a kutyátokat elengeditek és ő elöl/elöttetek megy az befolyásolja a sorrendet köztetek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 3. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valaki azt mondja hogy számít, de én inkább örülök hogy a látóteremben mozog.

Mindig figyel rám hogy merre vagyok, így ha irányt váltok jön utánam.

2013. febr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja. A sorrend nem ilyen piti dolgokon múlik. Ha nem te vagy a főnök, akkor aztán parancsolhatod magad mögé a kutyát, nemfog semmi változni attól. Én egyenesen utálom ha mögöttem megy. Mert akkor nem tudom, hogy mit csinál.
2013. febr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, mi lenne a vadászkutyáknál? Minden vadászkutya fajtánál elvárt, hogy elől menjen. Pl. Egy vizsla csak így tud mezőn dolgozni, megkeresni a vadat, de a véreb vércsapamunkája során is végig elől kell mennie.


Szép lenne, ha a rendőrkutya is csak a gazdi mögött kullogna, csak azért mert hátrább van a rangsorban.


Ez a kérdés nem itt dől el.

2013. febr. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van. Meg említhetjük a szánhúzókat, vakvezetőket is.
2013. febr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyával eltöltött időt élvezni kell. Nem kell minden lépésébe belemagyarázni ilyen hülyeségeket. A kutya pedig amúgy se farkas.
2013. febr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudom képzelni, hogy a kutyáim mögöttem menjenek, és ne lássam őket. Anno megkérdeztem erről az oktatómat, aki azt mondta 'zavar téged, hogy előtted megy? Ha nem, akkor minek akarod ebben korlátozni?' És tök igaza van. Szerintem próbáljon az ember csak értelmes szabályokat hozni, amik megkönnyítik az együttélést, nem erőfitogtatás céljából, mert azt a kutya is érzi, hogy nem komolyan gondolod.
2013. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

olyan kor ha póráz nélkül megyünk egy erdőben vagy egy mezőn a német juhászom is elől szokot menni de nem nem megy ki a látóteremből mindig meg szokot várni vagy vissza vissza rohan hozzám sokszor még hívni se kell.

Volt olyan is hogy egyszer elcsavargott az erdőben de a szagom vagy a hangunk után megtalált azóta meg végkáp nem megy ell a látótermből és ő néz folyton hátra hogy merre megyek elne veszítsen.Nem pedig nekem kell pitizni a kutyának hogy erre gyere mint sokan csinálják.Igaz márn kiskorátol erre szoktattam

2013. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Előző kutyámat a volt gazdija arra szoktatta, hogy mögötte menjen...ezt rohadtul utáltam, mert nem láttam, hogy mit csinált. Ismerős német juhásza segítségével sikerült rászoktatni, hogy elől menjen :)


Jan Fennel könyvében nem is értem, hogy miért azt írta, hogy a kutyák sétán mögötte mennek...az nem élvezet a kutyának egyáltalán...meg nekem sem.

Pórázon láb mellett baktat a kutyám, "mehetsz"-cel előttem is mehet, amíg nagyon nem húz :)

Póráz nélkül azt szeretem, ha előttem megy...ha huzamosabb ideig lemarad, közlöm vele, hogy húzzon tovább :D

Ma mondjuk nagyon elől ment, 50-60 méterrel előttem rohant a sétányon a Duna-parton...régen jártunk az adott szakaszon :D Szemben meg kutyások jöttek...ha szóltam, hogy várjon és lassan menjen, akkor beállt láb mellé...ha közöltem, hogy mehetsz, akkor meg kilőtt a francba :) úgyhogy végül láb mellett sétával értünk a kutyákhoz és ott már mehetett bandázni


Tehát ha alapvetően a kutya szót fogad, bármikor behívható, akkor nincs gond, ha előtted megy!

2013. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!