Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek 10 kutyásból...

Szerintetek 10 kutyásból hányan szedik fel a kutyakakit? Aki ott hagyja, az miért tesz így?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokációnak szánom.

Nem találkoztam még olyan hozzászólóval, aki leírta volna, hogy ő bizony ott hagyja. Mivel ez egy anonim oldal, tényleg érdekelne, miért hagyják az utcán, illetve az is, hogy vajon hányan takarítjuk el.

Ha szembejön egy ismeretlen kutyás, és szóba kerül a téma, akkor sem mondta még egyszer sem senki, hogy "ja igen, én sem szedem össze", tehát ők is érzik, hogy nem ez a helyes.

De valakik miatt mégis tele van az utca...



2013. febr. 3. 00:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Én felszedem. 25/L
2013. febr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
16%
Én nem szoktam összeszedni. Egyrészt nincs, vagy alig van a városban kuka, mert mindig lelopkodják, másrészt senki sem szedi fel. Én hiába tenném, attól még ugyanannyi maradna az utcán. :/
2013. febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Egy kutyafuttató mellett lakunk 100 méterre. Itt viszik el a kutyákat az ablakunk alatt. Szerintem kb. a fele szedi fel a kutyapiszkot. A legtöbbször az autók közé húzódva könnyítenek magukon a kutyák, pompás élmény belelépni, ahogy este - főleg sárba - kiszállsz a kocsiból.
2013. febr. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Azért nem szedem fel, mert naponta 2 órát sétálunk, és szerintem senki nem várhatja el tőlem, hogy 2 órán keresztül fogjam a kezemben 3 kutya termékét. Mert kuka az nincs.

Amikor kutyás táborban vagyunk vagy a fővárosban akkor felszedem. Ha csinálnak egy szabályt, akkor a feltételeket is teremtsék meg hozzá, hogy be lehessen tartani.

2013. febr. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Úgy látom a fiatalabbak felszedik, az idősek nem annyira.

Bár ez függ attól hogy vidék vagy város.

Vidéken nem jellemző mert nincs kuka, Pesten a panelek között viszont összeszokták, bár ez függ a hely és a lakosok színvonalától is.

2013. febr. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Érdekes módon a kutyám sosem szokott séta alatt kakilni, de a megtenné, nem szedném fel, mert nincs nálam semmi, amivel ezt megtehetném. Ha rászokna, és minden alkalommal elvégezné a dolgát, akkor persze vinnék magammal, és felszedném. De gondolom, hogy a nagy többség azért nem szedi fel, mert szimplán undorodik tőle, meg lusta.
2013. febr. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

Amíg pesten laktam, mindig felszedtem, mindhárom után, de mióta elköltöztem egy pesttől 40percre lévő városba, nem szedem több okból is.

Más kutyás sem szedi, tudom ez nem indok, de egy fecske nem csinál nyarat ugye.

Kukák azon az úton kívül, ahol a buszok járnak nincsenek, kivéve a társasházak kukáit, amik le vannak lakatolva, és én se szívesen járkálok órákig 3zacskó kakival a kezemben. Egyáltalán nem undorodok tőle, a gyerekszart pucolni semmivel nem különb.

Abban az esetben se szedem, ha hasmenés van, mert azt lehetetlen felszedni, és az egyébként tényleg undorító, bár erre szerencsére alig van példa.

És amíg a T. szülők a bokor alá szaratják a gyerekeiket, és nem szedik fel, én se fogom. Pont tavasszal volt egy ilyen vitám, egy kisgyerekes szülővel.

Ennek ellenére van nálam fejenként 1 zacskó, hogy ha nagyon olyan helyre nyomnák mégis, akkor fel tudjam szedni, de nem.


Ahol laktam régen, ott ugyan volt erre kihelyezett kuka, rajta matricával, hogy csak ürülékgyűjtő, ennek ellenére lakossági szeméttel volt tele, a zacskó kilopva, én meg nem szívesen költök uzsonnás zacskóra, csak azért, hogy két hétig legyen mibe felszedni, mert három kutya 3x annyit termel, mint egy.


Majd ha az önkormányzatok tesznek azért, hogy legyenek szemetesek külön erre, külön arra, és mindig fel lenne töltve zacskóval, és büntetnének érte, na akkor szedném. Egyébként addig nem. (ja és azt hozzátenném, hogy a kukák hiánya miatt, tele van szeméttel a környék, élvezet sétálni. A kóbormacskáknak kirakott kajákról, és a kihelyezett patkányírtók miatt a döglött patkányokról nem is beszélve, amit a közterületfenntartók nem takarítanak el maguk után, holott kötelesek lennének. És az a durva, hogy a kisgyerekes szülőket úgy tűnik ez nem zavarja. Tavasszal már akkora volt a fű, hogy térdig ért, a beaglejeim meg minden döglött állatot megtaláltak, érthető okokból,amikor felhívtam emiatt az önkormányzatot, közölték, hogy hetente jár erre kinevezett ember, dehát ha nem látja meg, nem tudja eltüntetni. Mondtam neki, hogy szívesen felajánlom a segítségemet a három kutyával, pillanatok alatt meglennének a tetemek. Másnap érdekes módon jöttek füvet nyírni és szemetet szedni. Csak nem tudom ezért mért kell szólni, és miért kell őket havonta hívni. Bocsi az offért.)

20/L

2013. febr. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
Én ott is felszedem, ahol nincsenek kukák és mások nem szedik. Nekem legalább senki nem szólogat be és tiszta a lelkiismeretem. Amúgy szerintem környéktől függ, van, ahol 10-ből 9 szedi, van, ahol jó, ha egy.
2013. febr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Én mikor hogy. Általában felveszem, mert mindig olyan helyre kakál, ahol szembetűnő. Betonra még soha. Ha nagyon olyan akkor nem szoktam, vagy ha esetleg van avar, és azzal betakarom. Hát én nagyobb városban lakom(Debrecen) de nem mindenhol van kuka itt sem.
2013. febr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Én kisvárosban élek, itthon nem szedem, csak ha nagyon olyan helyre rakja a kutya. Mindig van nálam zacskó a biztonság kedvéért, bár itt azt is egy kezemen meg tudom számolni, hogy egyáltalán ki sétáltatja a kutyáját, nemhogy ki szedi fel utána... Viszont nagyvárosban tanulok, ott mindig összeszedem, mert ott rengeteg panelkutyás van, meg forgalmas helyen is lakok, és én se örülnék neki, ha sötétben a kapualjban lépnék a saját kutyám vagy más kutyája kakájába.
2013. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!