Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igazam van hogy...

Szerintetek igazam van hogy ha mostantól nem fogok abszolút foglalkozni a kutyámmal? Tartsam meg vele az egy lépés távolságot?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves szuka rotim aki a napokban rám ugrált és tiszta sáros lett minden cuccom. Nem morgott rám nem próbált megharapni de azért betartok vele mostantól egy lépés távolságot. Anyuék szerint ez azért történt mostanában túl sokat játszottam vele ezért nem tisztel, de őket tiszteli mert ők abszolút nem simogatják. Ezért mostantól én sem fogok vele foglalkozni mert akkor tisztelni fog. Inkább anyut és aput tekinti falkavezérnek. L/13
2013. febr. 3. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Neked itt fogalmi zavaraid vannak, az, hogy nem foglalkozol vele nem tiszteletet, hanem közönyt eredményez. Az pedig, hogy ugrál nem a tisztelet hiánya, hanem neveletlenség. Le kellene tiltani az ugrálásról és akkor majd nem fog.
2013. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem azzal van a baj hogy foglalkozol vele, hanem azzal hogy nem jól teszed..
2013. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Jajjjjjjj.... Úgy látom, anyukádék is annyit értenek a kutyákhoz, mint tyúk az ABC-hez, már bocsánat.... A kettőnek az égegyadta világon semmi köze sincs egymáshoz, sőt, csak rontasz a dolgon azzal, ha innentől letojod a fejét. Piszkosul nem fogja érteni, hogy mit követett el. Egyszerűen rá kell szólni határozottan és addig nem szabad megsimogatni, amíg mind a 4 lába nincs a földön. Marha gyorsan rá fog jönni, hogy ha felugrál, nincs simogatás.
2013. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

nektek aztán nagyon kellett rotweiller..

Szerinted attól boldog lesz a kutya hogy senki nem fog vele foglalkozni csak be van zárva egész életében egy kennelbe vagy egy udvarra?

Elmondom úgy be fog csavarodni,hogy bármit kiválthat a viselkedéséből.

A mozgáshiány,a hiányos szocializáció, a nem megfelelő körülmények,társasághiány vezethet depresszióhoz,agresszióhoz,félelemhez,de akár betegségekhez is.

Csak hogy megérts,képzeld el hogy a szüleid bezárnak a szobába,és csak enni dobnak be neked,senki hozzád se szól,nem ér hozzád,csak be vagy zárva és látod a külvilágot. Te nem csavarodnál be?

Hívjatok házhoz egy kutyatrénert aki segít elmagyarázni a teendőket,vigyétek sétálni rendszeresen,szeresd őt továbbra is.

Ha ez nem megy,félsz tőle ajándékozzátok el,hidd el neki az lenne a legjobb perpill ha nem akartok vagy nincs pénzetek ezen változtatni,ne szenvedtessétek szegényt.

2013. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
ne viccelj már! én minden nap játszom a kutyámmal. ilyenkor mindig rámugrál, maholnap a fejemen átugrik :) amint rászólok határozottan még a játék hevében is AZONNAL abbahagyja! amikor pedig megérkezem alapból nem is jön oda zaklatni ugrálgatással, mert már MEGTANULTA hogy ezt nem szabad. nagyon is jól írták az előzőek. nevelni kell azt a kutyát! ezenfelül valóban nem ártana ha mozoghatna főleg egy ilyen nagy testű állat. ha nem foglalkoznék ilyen szinten mint ti a kutyámmal hát nagy csod lenne ha ugy is le tudnám állítani az is biztos! adjatok hálát az égnek hogy még így is ilyen birka türelmű kutyátok van!
2013. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Udvaron van a kutya. De most már amikor megyek valahova a szüleim inkább bezárják. Eddig amúgy nem ugrált rám soha úgy hogy nem tudom mi történt vele. Szeretem őt de most elvesztettem a bizalmamat vele szembe. Anyuék szerint egy nagykutyát nem kell állandóan simogatni.
2013. febr. 3. 12:55
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Ááááá...azért haragszol rá mert szeretné hogy foglalkozz vele? Ne már...gondolkozz kicsit, neked ott vannak a barátaid, a szüleid, a számítógép, stb, neki meg csak Te vagy!! Ezt gondold végig...am meg sztem ti választottátok őt, nem pedig fordítva. Ha így állsz hozzá jobb ha kerestek neki egy gazdit aki szeretni fogja
2013. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Meg szereted??? ha szeretnéd akkor foglalkoznál vele és nem megsértődnél ha veled akar lenni
2013. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

"Udvaron van a kutya"


egy kérdés: beraklak egy bazi nagy zobába, senkid nincsen, senkivel nem beszélhetsz, mit éreznél?


szerinted az elég a kutyának hogy udvaron van? te jó ég! egyem meg azt a türelmes kutyát, tudod más kutyák már rég megattantak volna és hidd el nem ilyen problémáitok lenne hogy felugrál hanem sokkal komolyabb. azzal a kutyával játszani kell, sétáltani, tanítgatni. hidd el ha mindezt megtennéd érte elég lenne egyszer rászolnod és nem ugrálna fel. sőt szerintem rá se kellene szólnod. hát mit ne mondjak nagy mázlid van hogy "csak" ennyi a problémád.

2013. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerencsétlen jószág, jól megjárta veletek.....
2013. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!