Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze Őket?

Hogyan szoktassam össze Őket?

Figyelt kérdés
Decemberben megszületett első unokánk, és van egy 1 éves német juhász " kerti " kutyánk. Tudom sok idő míg egymás testközelében lesznek, de szeretnék előre felkészülni, hogy probléma mentesen összeszokjanak.Olvastam már több cikket, meg láttam több videót, de olyan tapasztalatokat szeretnék ha megosztanátok velem, amelyek életszerűek, megtörtént Veletek!
2013. febr. 3. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

nem tudom, hogy mit nem értesz ezen?!


ha a kutyátok normálisan szocializálódott és nevelt kutya akkor nem lesz probléma! de te, hogy akarod őket összeszoktatni? vagy most ez nem igazán érthető számomra...

2013. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvass ne csak írj! Pont nem ilyen válaszokat várok!
2013. febr. 3. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

mióta kell egy kutyának összeszoknia egy gyerekkel? amint már írtam ha egy normálisan szocializált és nevelt kutyátok lenne nem lenne probléma... de a kutya érzi, hogy ő egy gyerek és azt is, hogy hogy kell vele bánni..


az én kisfiam már amint tudott kúszni egyfolytában húzta nyúzta a kutyáinkat (angol bulldog, bull terrier) és soha semmi probléma nem volt! szóval nem értem, hogy mi itt a probléma?! igaz a mi kutyáink családtagnak számítanak.. gondolom nálatok a kutya még sose látta belülről a házat... :)

2013. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha attól félsz, amit a hírekben hallani, hogy a kutya megtámadja a gyereket akkor ne tedd, ez nagyon ritka, ha jólnevelt a kutya semmi baj sem lehet, de ha félsz, amint kiviszitek a gyereket, nyugodtan vigyétek a kutya közelébe és ne foglalkozzatok kevesebbet a kutyussal mint eddig, ha kint is van a gyerek, figyeljetek mind2re, játszatok a kutyussal stb mint régen, ne érezze hogy jobban szeretitek a babát és minden rendben lesz
2013. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na ilyen válaszokra lennék kíváncsi, mint amilyet a 4-es adott! Köszi. 1-es, 3-es ( ua )nem oktatásra, hanem tapasztalat cserére van szükségem, ( 30 éve van kutyám, de ilyen helyzetben még nem voltam )úgy hogy a szocializált meg a jó nevelt szépen hangzanak de ....
2013. febr. 3. 21:39
 6/6 sippara ***** válasza:

Pedig az általad jónak tartott válasz akkora általános baromság, hogy ebből - ha akarod - írhatok még párat, csak épp nem leszel vele beljebb.


Az elsőnek volt igaza, ez a helyzet marha egyszerű: ha a kutya jól szocializált, jól nevelt, eddigiekben nem volt agresszív gyerekekkel/emberekkel, és te/ti minden tekintetben kontrollálni tudjátok, akkor valószínűleg semmi probléma nem lesz.

Ha viszont a kutyát kiraktátok a kertbe nulla mozgatással, neveléssel, szocializációval, akkor 50-50 vagy megharapja, vagy nem.


Te ismered - vagy épp nem ismered - a saját kutyád. Ha az utóbbi a helyzet, akkor érdemes lenne változtatni az életmódotokon, esetleg suliba járni vele, mire az unoka is oda kerülne, rendbe hozható szinte bármi.

2013. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!