Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után "állandósul"...

Mennyi idő után "állandósul" a kutya-gazda kapcsolat? Jó úton járunk?

Figyelt kérdés

Négy éves kutyusom 1,5 hónapja van velem. Előtte egy szaporító pincéjében lakott sok másik kutyával, ezt követően 1 évig a fajtamentőknél 15 másik kutyával. Fontos tudni róla, hogy korábban semmit nem tudott, egyedül a "nem szabad" parancsot tudta.


Eddig a következő eredményeket értük el: Behívásra 90%-ban visszajön, a maradék 10%-ban már többször kell szólni és felemelni a hangom hogy jöjjön. Láb mellett sétál, de még viszonylag gyakran kitér. Állja megáll, az úttesten, szépen egyenesen halad át. Alapparancsokat tudja (marad, helyedre, ül, gyere)kivéve a fekszik, az nem akar menni.


A vezér szerepemmel még egyértelműen vannak gondok. Ez látszik a behívásból és abból, hogy ha kaját talál az utcán felszedi és elszalad vele. Betartom az ezzel kapcsolatos szabályokat (etetés, ajtón ki-be menetel, játék kezdeményezés...), de ezért nem mindig. Néha egyszerűbb pl előre küldeni őt, amikor mondjuk sok csomag van nálam.

Legyőztük a fóbiáit. Félt a buszozástól, a lépcsőktől, a nagy testű kutyáktól, és séta közben sokszor lefagyott. EZ már mind elmúlt.


Szerintetek jó tempóban haladunk, vagy kell még tennem valamit pluszban, mert lassú a tempó? Nagyon nagy baj, hogy még nem teljesen enyém a vezető szerep? Nagyjából mennyi idő után állandósul a kutya-gazda kapcsolat, tehát mikor lehet azt mondani, hogy ez már a "végleges" állapot?


Tegnap már tettem fel egy vezér szereppel kapcsolatosa kérdést, de most szeretném kikérni a véleményeteket, hogy vajon jó úton járok e.



2013. febr. 4. 11:30
1 2 3
 1/25 poet1 ***** válasza:
78%
Sztem nagyon jól halad minden. Csak így tovább
2013. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
78%
nagyon jó uton járst:)
2013. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
És akkor nem gond, hogy még nem enyém a vezér szerep?? Mert én ezt gondnak érzem, de lehet hogy tévedek.
2013. febr. 4. 11:52
 4/25 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem teljesen jó a tempó, szépek az eredmények, de amíg elszalad a talált kajával addig én hosszú pórázt tennék rá és azon gyakorolnék előre kihelyezett finom falatokkal.


A kutya-ember kapcsolat mindig dinamikus, soha nem fog állandóra beállni, ugyan úgy, mint ahogy a te kapcsolatod sem az embertársaiddal. Bizonyos határokon belül mozog, de mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai, lesz hogy a kutya olyat tesz amit nem kellene, vagy nem tesz amit kellene, próbálkozik, új szituációk adódnak, stb, nem lesz végleges állapot.

2013. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem is szó szerint értettem a véglegeset, azért tettem idézőjelbe. :)


Azért nem szeretném pórázon vinni, mert nagyon jól tudja, hogy mikor van pórázon és mikor nem. Gyakorlatilag minden sétáltatós dologra külön meg kell tanítani pórázon és póráz nélkül is.

Inkább maradok annál, hogy csak biztonságos helyeken engedem el, így nem veszélyes hogy kifut az úttestre vagy ilyesmi.

2013. febr. 4. 12:27
 6/25 A kérdező kommentje:

Hú, csak most láttam, hogy előre kihelyezett falatokkal való gyakorlást javasolsz. Kissé figyelmetlenül olvastam az előbb. :)

Ez nagyon jó ötlet, őszintén szólva fogalmam sincs eddig miért nem gondoltam rá, pedig tök kézenfekvő. :)

Mondjuk a környéken sajnos előre kihelyezik a finom falatokat az öreg nénik. Bár nem a kutyáknak hanem a cicáknak szánják, de így sajnos elképesztően sok kaja van szanaszét az utcán. Konkrétan nem kéne etetnem ha nem akarnám, csak engedni hogy eszegessen útközben.... Hülyét kapok ettől....

2013. febr. 4. 12:31
 7/25 anonim ***** válasza:
Ezt ennyiből nem tudom megmondani, hogy jó úton jártok-e. Az eredmények nagyon szépek, de ahhoz hogy bővebben ki tudjam fejteni, látni kéne titeket a kutyussal. Az pedig úgy van, ahogy Wintersunset írta: a kapcsolat sosem lesz állandó, nyilván nem lesz olyan gyenge, mint a legelején, de eshet, ha feszült vagy, ha próbálkozik a kutya, nincs lemozgatva, lefárasztva stb.
2013. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem lesz állandó, nem is szó szerint értettem, azért van idézőjelben. Csak hogy mikor lesz az a pont, hogy pl nem azért csinál valami rosszat, mert még csak nem rég van nálam és még nem tökéletes a kapcsolatunk.
2013. febr. 4. 12:51
 9/25 anonim ***** válasza:
Ez egészen addig lesz, míg el nem tudod vele hitetni, hogy hiteles vezetője vagy. A másik kérdésednél bővebben kifejtettem.
2013. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem vagyok még hiteles vezetője, de dolgozunk rajta. :)

A kérdés arra irányult igazából, hogy ennyi idő után bej e, hogy még nem vagyok hiteles vezetője, vagy ez egyenlőre rendben van így?

2013. febr. 4. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!